Količina peciva na poroki

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8698

30. maj 2007 14:10

Mogoče sem že govorila o tem, ampak, ko je že spet nova tema odprta, naj se ponovim še enkrat.

Ko je bila pri nas poroka (hočem rečt, ko se je moja hči poročila), smo imeli ogromno peciva - od piškotov, rolad, pit, tort, potic... V petek popoldan smo pecivo odpeljali v gostilno, kjer je bila poroka, tam so imeli v kletnih prostorih velike mize in smo 6 - 7 žensk pripravile pecivo za na mizo ter za v plastične posodice za svate. Usput smo si od dobri glazbi in malo pijače naredile majhno feštico. Škatlice so bile za kilo peciva. Pecivo je bilo lepo zloženo in nič pomečkano. Domačini so nam dali servirni voziček, pokrit do tal z lepim prtom in smo vse škatle posložili na voziček, katerega so v soboto zvečer pripeljali v hodnik ob garderobi. Ko so proti jutru svatje zapuščali prizorišče, tisti, ki so jim se zahvalili za prisotnost - mladoporočenca in starši - se od njih poslovili, smo vsakemu paru dali eno škatlo piškotov. Bilo je okrog 130 gostov.

Tisto, kar je pa ostalo na mizah smo pa mi domači zložili v kartonaste platoje in so potem tamladi odnesli v službo, pogostili smo sosede, pa še dva dni se je doma dogajalo...

 

Dostikrat sem tudi sama prišla iz kakšne poroke in prinesla sladkarije, celo zavrite v prtičku, pa so tako prav prišle in so bile tako dobre.

Pozdravček!

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

30. maj 2007 17:57

Sem enakega mnenja kot Dragička.Da se pecivo zloži en dan prej.Tako da nimaš na pomembni dan s tem okupacije(mi nismo bili tako pametni). Glede vrste peciva,pa zelo nasprotujem glede potice.Zato ker vedno ostane(je ostalega preveč).Nekaj suhih vrst,nekaj sočnih(madžarica,bela pita,jafa,...)pa obvezno breskvice,jagode in seveda male šamrole-katere lahko kupiš pri Alpegelu-Trzin(so zelo lepe in v eni kartonski škatli jih je zelo veliko in primerna cena). Sočno pecivo ponavadi zložiš na vrh in še to po dva ali en komad in se prav nič ne razpacajo. AN

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

30. maj 2007 18:49

predlagam:madjarico,išlerje,medeno pito,breskvice,kokosove kocke,žepke,orehke,šaumrole,veterce....recepti so v bazi,POTICA seveda.Jaz rada naložim že dan prej(tudi za goste,če rabiš na mizi -imaš pri roki,če ostane roma v skrinjo)sama na porokah probam vse,pa makar crknem...rada imam tudi sadje,lepo je videti tudi to .Pretirava se to veš ,želim vse naj. senka

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

30. maj 2007 18:57

slučajno naletela na recept trenutka št.5448,in to poročno pecivo,poglej mogoč navdih. senka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

30. maj 2007 22:12

hihi, dragička, midve pa nisva iz gorenjske, a ne?;) Pol kile do kilo, da je za dobro vago, hehe;) No, če bi se kdaj odločila poročit, vas povabim na eno zlaganje peciva v škatle;) Veri

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

30. maj 2007 22:42

Samo ne pretiravat. V vsakem primeru bo vsega preveč. Potice pri nas sploh niso šle v promet, pa toliko smo se prekregali glede tega.... Kar se tiče torte - sva imela za 86 gostov dvonadstropno, ker se tort vedno vsi otepajo, sva se odločila da jim damo samo en čink. Zraven so dali še košček pana cotte in kepico sladoleda. VSE SMO POJEDLI. Lp, veverica

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

30. maj 2007 22:50

Vidiš sara jaz sem tudi mnenja da potice ne .Zato ker je ostalih dobrot toliko da se je nobeden ne dotakne(škoda materjala in časa). Ja in jaz sem tudi ena tistih ,ko vse proba.Prvo so čokoladne stvari,potem sočne čisto na koncu pa suhe.Pa drug idan se mi kolca po vseh tistih dobrotah.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

31. maj 2007 7:07

Res je, potice so tudi pri nas ostale. Če že je bolje, da naredite majhne štrukeljčke, te so pa šli za med. jade

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

31. maj 2007 7:34

Glede potice: veliki kosi so na poroki res odveč in se samo sušijo. Mi smo zadnjič pri Goljatu delali coctail potičke. To so potičke, ki so debele le do 4 cm in nam vzhajajo v alu foliji. Te potičke nato narežeš na cm rezine in so za enkrat v usta - poigraš se lahko z okusi.

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

31. maj 2007 7:46

Darjuška, bi bila tako dobra in bi z nami delila recept za te male potičke? Mijan

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti