Homoseksualnost in posvojitev otrok

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

4. jun 2007 13:11

Niti približno nisem tako strokovno podkovana kot parangal, sem pa očitno imela srečo zavoljo sproščenih staršev, ko je šlo za osnove spolnosti v otroških letih (sploh oče se je brez težav pogovarjal o tem, primerno pač moji starosti in stopnjevanju radovednosti, kot sem odraščala). NA srečo sem naletela na sproščenega partnerja, tako da....

 

Eh, Noa, več takih "čokoladnih tortic" kot si ti, pa bi bil svet veliko lepši....

 

Mamamia

mamamia

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

4. jun 2007 20:15

Mamamia, simpatično ni kaj!

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

4. jun 2007 21:53

Predlagam da si prečitate " Tri hčere svoje matere " Pierre Louys-a. Vsebuje več detajlov kot parangalovi pamfleti, pa še kakšno idejo za " naraven " sex boste dobili. Kdor prečita celo knjižico, bo od moje malenkosti počaščen s pijačo, če še vse preberete brez bruhanja primaknem še kosilo. ( le ne vem kako mi boste dokazali, da ste prebrali, jaz namreč nisem mogel prebrati do konca ).

Zahvaljujem se za poduk v novi anatomiji, da drek ( pri nekaterih ) ni tam kjer je, v debelem črevesu, očitno ga imajo drugje, in ga tudi , sodeč po pisanju,  uporabljajo.  

ežoj

župca  

član od: 12.5.2004

sporočila: 348

5. jun 2007 7:05

Lepo bi bilo, ko bi se tale tema zaključila s kakšno lepo mislijo. Upam, da se bo oglasil kdo za menoj, ki je vešč v pisanju lepih misli in bo pomiril duhove. Nekdo je napisal: živi in pusti živeti. Mislim, da ta stavek zajema skoraj vse. Tukaj je bilo nekaj napisanega tudi o normalnem in nenormalnem. Odvisno, s katere strani gledate. Med samimi pravokotniki je krog absolutno izstopajoč in (grdo rečeno) nenormalen. In kaj je pravokotnik med samimi krogi? Oba pa sta geometrijska lika. Ljudi sodimo po njihovih dobrih lastnostih in ne po krogih in pravokotnikih. In vedno se vprašajmo: kako bi pa bilo, če bi se mi rodili, če bi mi bili... ali kdo od naših najbližjih...? lp, župca

smrečica  

član od: 22.1.2007

sporočila: 62

5. jun 2007 7:23

Naj naša intima ostane naša in intima. smrečica

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

5. jun 2007 7:39

" Naj življenje podari mi jasnost, da sprejela bom stvari, ki jih ne morem spremeniti,

pogum, da spremenila bom stvari, ki jih spremeniti morem,

in modrost, da razpoznati mogla bom razliko."

 

Spoštovanje in sreča je osnova za vse kar se dogaja okoli nas in vsak ima pravico, da si jo kroji po svoji presoji (usodi) in nihče nima pravice posegati v kakeršnjo koli intimo posameznika.

 

kobra 1

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

5. jun 2007 8:02

ežoj je napisal/a:

Predlagam da si prečitate " Tri hčere svoje matere " Pierre Louys-a. Vsebuje več detajlov kot parangalovi pamfleti, pa še kakšno idejo za " naraven " sex boste dobili. Kdor prečita celo knjižico, bo od moje malenkosti počaščen s pijačo, če še vse preberete brez bruhanja primaknem še kosilo. ( le ne vem kako mi boste dokazali, da ste prebrali, jaz namreč nisem mogel prebrati do konca ).

Zahvaljujem se za poduk v novi anatomiji, da drek ( pri nekaterih ) ni tam kjer je, v debelem črevesu, očitno ga imajo drugje, in ga tudi , sodeč po pisanju,  uporabljajo.  

ežoj
Ti imaš pa resne probleme sam s sabo in svojimi kompleksi...in to po tvojem pisanju sodeč, čedalje bolj....mogoče je pa tebi "drek" zaradi paranoičnega straha, da bo kdo ril po njemu, zlezel višje kot bi si želel... Escada

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8733

5. jun 2007 9:12

Escada, kaj ti se ne zdi, da malo pretiravaš, sedaj pa že žališ - problemi, kompleksi. Daj to, ustavi konje...

Župca je dala dober predlog - strnimo to neskončno debato s kakšno mislijo.

Jaz bom rekla tako: O Bog, daj mi moči, da sprejmem tisto proti čemu sem, ne morem pa na to vplivati in ga spremeniti.

 

Pozdravček!

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

5. jun 2007 9:19

Joj, pa se vidi etika, morala in ne vem (inteligentnost!) kaj še vse v takih debatah...

Kot otroci, ko začnejo govorit o dreku, se sploh ne ustavijo... (Pa bi se dalo debatirat komu vse je že zlezel do ne vem kam...) ...

lidka

Petra 1  

član od: 1.6.2006

sporočila: 419

5. jun 2007 10:12

Zanimivo je bilo spremljat to temo, velikokrat so me zasrbeli prsti, pa sem si rekla...ma brez veze... ampak sedaj na koncu, bi rada dodala samo nekaj. VEDNO so teme, ki razburijo širšo javnost, ker smo ljudje pač drugačni drug od drugega. Eni so pod vplivom svoje vzgoje ali okolice taki eni so pač drugače misleči. Pred leti so bili v isti meri napadeni naturisti...sedaj je to zdrav način preživljanja dopusta, ni se potrebno več skrivati po samotnih plažah. Nekoč so bile ženske, ki so kadile kurbe...sedaj je to emancipacija... Nekoč ženska ni smela nositi hlač,sedaj je to čisto normalno. In ljudje so se zgražali, natolcevali, bili bolj svetniški od svetnikov. Spomnite se kakšnega pljuvanja so bili v času mesnega prežvekovanja deležni vegetarjanci....sedaj je to trend zdravega življenja. Pač se mora obrnit 100 let, da se nenormalno obrne v normalno. Imam dva zelo dobra prijatelja, oba sta homoseksualca, srečna sta od takrat naprej, ko sta se zavestno odločila prebiti tabuje, poglede, sta krasna človeka in ljudje jih imajo radi...zakaj? Ker sta dobra po duši, ker sta razčistila sama s seboj in okolico, veliko žaljivk sta požrla, tudi izgubo službe, ampak to ju je samo utrdilo, v karakterju, v odpuščanju. In ko bomo mi začeli sprejemati to, da se ne vpletamo v tuja življenja, bo tudi za nas svet lažji. Homoseksualnost ni modna muha, zato , da si IN boš pa malo pohomiral. Tu gre za malo, miceno, drobceno, ali nam razumljeno...ščepec.. spremembe v kromosomih...na to ne vpliva ne družina, ne spol, ne okolica, ampak se s tem rodiš. Zaradi zatiranja samega sebe, si lahko to priznaš šele, ko si srednjih let...lahko že imaš otroke in kaj pol, ker si odkrito priznal, da ti je všeč isti spol, boš potem zatajil otroke??? Čustva so najmočnejša sila, ljubezen lomi vse pred sabo, ja sem za to, da imajo otroke vsi ki si jih želijo, želela bi da bi odkrili skrivni napoj, da nikoli ne bi bil par, ki si oroka želi brez njih, pa naj bo to hetero ali homo. Ežoj prečitala sem knjigo Tri hčere svoje matere in to dvakrat, pa Henriya Millerja, Pa De Sada Sodoma in Gomora...pa me zaradi tega ni nič manj ne več. Koliko ljudi je nehalo pošiljati otroke v cerkev zaradi duhovniških pedofilov??? Verjetno zelo malo, ker trenutna situacija nalaga, da si IN če hodiš v cerkev. Tako, to je moje razmišljanje, nekomu bo všeč, nekomu ne...lepo pa je vedet, vsak ki s prstom kaže na druge ima tri prste obrnjene PROTI SEBI. LEP DAN Petra 1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti