Svetla mesa

Bulldog  

član od: 24.5.2007

sporočila: 1

tema odprta - 24. maj 2007 12:51 | ogledi: 1.897 | odgovori: 2

Dober dan.

Pri pouku kuharstva imam seminarsko nalogo iz belih mes.V kuharskem učbeniku KUHARSTVO je opisano a premalo podrobno.Na internetu nisem dobil skoraj nič.Zato prosim če napišete kaj na forum,posljete na moj e-mail tminc88@email.si ,ali mi poveste naslov kaksne knjige da jo grem v knjižnico iskat.V seminarsko spada pečenje svetlega mesa,delitev,zorenje,prednosti svetlega mesa in slabosti,specijalitete,shranjevanje mesa,...........................skratka vse

Že v naprej se zahvaljujem za vašo pomoč.

Lp Luka

Bulldog

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

24. maj 2007 13:25

doma imam knjigo z recepti z belim mesom in seveda tudi kup podatkov v zvezi s to vrsto mesa (izšla je letos, v zbirki enciklopedija mediteranske kuhinje). Bom pogledala in ti kaj poslala. Mamamia mamamia

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

24. maj 2007 13:30

Najprej sem mislila, da si se zmotil in hotel napisat Bela masa, ampak zdaj vidim, da gre za meso. Da boš imel v seminarski tudi slovnično pravilno napisane stvari, je mogoče smiselno, da veš, da bi se pravilno reklo belo meso, oziroma da imaš seminarsko na temo belo meso (oziroma vsekakor uporabljaš ednino v tem primeru). Vsaj mi smo se tako učili, da uporabljamo besedo meso v ednini. Žal pa ti o tej temi ne vem nič napisat, ne glede na to, da od mesa jem skoraj izključno piščančje ali puranovo belo meso (ki ga ponavadi spečem v foliji v pečici z dodatkom skuhanega stročjega fižola ali kakšne podobne zelenjave in česna ali pa ga narežem na majhne koščke, popražim na čebuli, izboljšam s smetano in gor vržem še makarone ali neglaziran riž pa en kup začimb). Mogoče ti bo pa kdo med slabostmi omenil to, da je zelo suho in zato za nekatere manj okusno v primerjavi s temnim, bolj mastnim mesom. Ekola, tole so bila moja razmišljanja. Na internetu pa poskusi tudi iskat pod besedo "poultry".

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti