Na pomoč, kuhinjski molji!!!

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. jan 2009 6:20

Ste opazile (i) članek v včerajšnjem Delu na strani 26, kako učinkovito pregnati kuhinjske molje na biološki način?

Kako vam je všeč taka varianta - z enim insektom nad drugega med kuhinjskimi policami?

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jan 2009 6:21

In kateri je ta drugi insket?

rimljanka - zasebno mnenje

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

23. jan 2009 9:09

Mislim, da sem prav nekje na kulinariki prebrala in tudi sprobala, jaz sem se moljev rešila. V shrambo in v omaro z živili v kuhinji sem dala kos vate pokapane s kapljicami 31 od Just-a. Približno enkrat na mesec kanem par novih kapljic in že kar nekaj časa nimam moljev. patka

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

23. jan 2009 12:00

Učinkovito in naravno sredstvo proti moljem so orehovi listi. Preverjeno. Jaz imam naval moljev ponavadi spomladi. Povsod letajo. Veje z listi dam po kotih v sobah in v vse omare in imam po nekaj dneh za vse leto mir.  Kar pa se tiče moljev v živilih, verjemite predhodnicam. Problematična živila kot so moka, zdrob, ješprenj, oreščki ipd. hranite v dobro zaprtih posodah  in če le imate možnost na hladnem.

Lejla13

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

23. jan 2009 12:32

Po dolgi in izčrpujoči borbi sem se moljev znebila, pri meni so se zaredili v še neodprtem škrniclju moke.

Vso hrano, ki ni bila v konzervah sem zavrgla, police in omare pa spet in spet in spet umivala s takimi in drugačnimi priporočenimi čistili, čeprav sem mnenja, da s tem nisem dosti dosegla, saj tem beštijam zadostuje že nekaj krušnih drobtin ali prašek moke, ki mimogrede zaide v kakšno špranjo. Pol leta sem vsa nevarna živila hranila v hladilniku in zmrzovalniku, v kuhinjo klet in shrambo pa sem postavila hiške z lepilom.

V začetku so bile polne v dnevu, dveh, potem pa sem počasi zalego le iztrebila.

Ko kakšen mesec ni bilo v hiškah nič novega, sem počasi spet napolnila police, seveda vse v zaprtih posodah, čeprav mislim, da od tega ni dosti koristi. Vse kar sem kupila, sem postavila za dan, dva v karanteno v zamrzovalnik, v omare in kar tako pa postavila šope lovorja. Za kontrolo pa še po eno hiško v vsak prostor.

Zaenkrat deluje, čeprav sem ščasoma seveda postala manj pozorna in ne zamrzujem več vsakega zavitka riža ali mačje hrane. Moko pa še zmeraj, prav tako orehe, pinjole in tako.

Ko se bo spet kakšen nalimal, pa pač vse od začetka.

nola

Julya  

član od: 9.12.2004

sporočila: 3277

23. jan 2009 14:06

Nekje na internetu sem prebrala (ne najdem članka, bil pa je v angleščini), da živila kjer se ta "golazen" najraje zaredi, damo v zamrzovalno skrinjo za najmanj 4 dni. Temperatura pa mora biti vsaj -20 stopinj. Jaz zdaj tako hranim vso moko, ki jo prinesem iz mlina, prav tako tudi zdrob. Sem "žrtvovala" en predal in zdaj imam mir. Prav tako imam v skrinji tudi suh fižol in grah ter vse oreščke.

lp

Julija

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti