Družinam prijazna podjetja

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

16. maj 2007 22:39

lidka je napisal/a:
Ha, dobila je zastonj varuško od podjetja
Evo, ravno te dni sem se jezila, da dokler bo država sama in to povsem javno podpirala varstvo otrok na črno, ne bo nič boljše, pa naj ustanovijo ne-vem-koliko nazivov tipa "Družini prijazno podjetje". Naj mi nekdo pove, kako lahko država povsem javno podpira varstvo otrok na črno? Vsi vvemo, da kapacitete vrtcev v veliki večini ne zadoščajo, da mamice, ki se jim porodniška izteče sredi šolskega leta, ponavadi mrzlično iščejo rešitev za varstvo, ker vrtci sredi leta ne odpirajo novih skupin (ker so vse polne, prostora pa itak ni) in če hoče mamica v službo (največkrat zato, da družina normalno preživi), si poišče kakšno gospo ali študentko (ker jih veliko iz različnih razlogov nima na voljo (stare) starše, ki bi lahko čuvali otroke), ki ji potem lepo plačuje na roko. Pa naj mi kdo zdaj reče, da država tega ne ve. Joj, kar pike dobim, ko berem o vladnih financah, niso pa sposobni zagotoviti najosnovnejšega dejavnika, ki je nujno potreben za funkcioniranje sodobne družbe. Pa še težijo, kako nizka je stopnja natalitete... Naj poskrbijo, da bodo podjetja lahko ugodno organizirala varstvo otrok zaposlenih, naj uzakonijo možnost čuvanja otrok na domovih tako, da bodo recimo gospem, ki jih manjka še nekaj let do penzije, tekla leta, hkrati pa bodo lahko legalno nekaj zaslužile... Se opravičujem za tale off topic ;) Sasenka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

16. maj 2007 23:03

Sasenka, tole z varuško je menda v ZDA, lepo prosim..................

Lidka, pa ne boš rekla, da tako skrbijo za vse zaposlene, kaj? In vsa podjetja?? Lepo prosim!?

rimljanka

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

16. maj 2007 23:14

Rimljanka, nic bat, tukaj nismo v paradizu. lidka, to je samo en primer proti milijonom ... LP Jerneja USA

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

17. maj 2007 5:39

Jerneja USA, saj nisem naivna, no............o deželi, kjer se menda cedita med in mleko sem si na jasnem, pa katerakoli naj bi ta dežela pač bila........ rimljanka

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

17. maj 2007 8:50

rimljanka je napisal/a:
Sasenka, tole z varuško je menda v ZDA, lepo prosim
Ravno v tem je bistvo mojega posta, rimljanka. Če bi pazljivo brala, bi videla, da se jezim nad našo državo, ki ne poskrbi za primerno varstvo in leglizacijo dela na črno. Državo pa sem namerno izpustila, ker vem da tudi ZDA niso ravno bleščeč primer socialne države. Sasenka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

17. maj 2007 12:05

Tale primer iz ZDA seveda ni tipčien, to se uredi za tiste vodilne, ki jih neko podjetje na vsak način hoče imeti. In če si res tak strokovnjak, si to tudi zaslužiš. Tega pa podjetje gotovo ne bo narediča za srednji alinižji razred uslužbencev.

Pri nas se pač vnese v individualno pogodbo toliko denarja več, da je lahko vrtec plačan....

 

Kdor malo pozna sistem ZDA, pa tudi ve, da je to vse prej kot socialna država. In zato so tudi potrebni ukrepi kot je zagotavljanje varstva za otroke posameznikom, ki jih podjetje želi zadržati,ker celoten sistem slabo funkcionira.

 

mamamia

mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

17. maj 2007 13:00

Rimljanka, tudi ti nisi dobro brala, ko sem pisala o enem primeru!

No, ta moja kolegica, ki je naše gore list, je porodniško preživljala v ZDA, ker se ji je splačalo. In otroka je vzela s sabo. Tako prvega, rodila drugega tu, pri nas in šla dol delat. Seveda ni to povsod, v vseh službah, ampak pri nas tudi časa nimaš, da dvigneš otroka do 16 ure, ko ga je treba v vrtcu dvignit. Ker službo končaš tam nekje ob 17 uri...

(Jaz imam enega otroka, pa včasih cela familija sodeluje, da jo gremo dvignit, da jo kdo pazi, ko jaz ne morem domov. Mislim, grozljivo. In si ne predstavljam imeti 2!!! otroka! Ker nimam pojma, a naj pol nekoga najamem, da jih hodi iskat? (pa denar potem kje dobim, na črno?) Pa je krog sklenjen...) In Virat, ki je poln nekih blaznih rešitev, bi kdaj lahko tudi na kaj takega pomislil?

Vedno je tako, če ljudje nimajo legalne opcije, in so se prisiljeni po svoje znejti, si pač izberejo nelegalno, če je le možno. 

 

Aja, še to. Včasih je izračun za plačilo vrtca tako zasoljen, da je ceneje dati otroka v privat varstvo. Žal je v mojem primeru že tako... 

 

lidka

kletka  

član od: 1.5.2007

sporočila: 151

4. nov 2007 16:41

Kako pa je pri vas? kletka

korosica  

član od: 21.9.2007

sporočila: 170

4. nov 2007 17:52

Tudi jaz mislim da so problemi glede varstva otrok. Popoldansko varstvo v šoli ali v vrtcu traja do 15.30 ure. Jaz pa sem v službi do 17.30. Nihče te ne vpraša glede varstva, če pa je otrok bolan pa bog ne daj da bi vzel bolniško, saj imaš babico in dedka. Sodelavke ki imajo že starejše otroke kar nekako pozabijo kako je to ko so otroci manjši. No toliko misli od mene. korosica

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

4. nov 2007 22:51

Popravici povedano me je kar strah.Porodniška gre proti koncu.Midva z možem imava obupne delavnike. Pri meni v službi pričakujejo, da bom delala minimalno deset ur plus tega samo en dan prost.In kar razmišljam,kako bomo vozili.Mal sem si že prebrala zakone in koliko sama sebe poznam,bom svoji šefici kar rekla,da se jih primeni kar naj drži.In se ne bom ubadala s tem kaj si oni mislijo in takšne reči.Ko bo kateri od otrok bolan bom pač doma.Mislim,da se treba kar ob rob postavit že na začetku.(To sedaj rečem,ko sem še doma.Potem bom tudi reva.)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti