Kuharica

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

tema odprta - 13. maj 2007 20:27 | ogledi: 5.191 | odgovori: 20

rabim eno dobro knjigo kuharico. namreč, moj je imel 30 letnico in soseda(zase pravi da bo v naslednjem življenju kuharica) mi je vse skuhala, vse pomagala naredit, vse pospravila, vse sta s taščo naredile da sem lahko jaz uživala v družbi dragega...in sem ji hvaležna ma ne znam povedat. ženska je stara 41 let, in jo bomo peljali na kosilo hkrati pa sem se odločila da ji nekaj tudi kupim v znak hvaležnosti. in sem se odločila da ji kupim eno kuharico, menda si želi kakšno. cena bi bila tam do 40€

vrgla sem oči na teli dve:

http://www.cangura.com/knjigarna/kulinarika-in-kuhar

http://www.cangura.com/knjigarna/kulinarika-in-kuhar

kaj mislite? katera je boljša? ali pa če ima katera kakšno dobro idejo katera kuharica je še dobra-za primerno ceno pa kar z besedo na dan....

aja pa bi neki klasičnega ne kkašne eksotike al karkoli, pač ženska je fajna in zelo luštno preprosta.

lucijana

klavdijaF  

član od: 22.8.2006

sporočila: 303

13. maj 2007 21:02

Jaz imam knjigo slovensko kuharico,ki jo je sestra vandelina dopilnila in je super. kf Sporočilo je spremenil(a) klavdijaF dne 13. maj 2007 21:03:33

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

13. maj 2007 21:29

Druga je bolj splošna, prva predstavlja le meščansko kuhinjo. Ker poznaš obdarovanko, boš najbrž znala presoditi bolje od nas, katera ji bo bolj ustrezala. Jaz bi jo zavila v kak poseben kuhinjski servet, pa okrasila s kako posebno suhorobarsko rečjo ali dvema, ne z navadno kuhalnico. rimljanka

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

13. maj 2007 21:35

ej rimljanka ne vem bom pa skočla v knjigarno pa obe pogledala da vidim malo, sam meni se zdi da bi skor bla boljš splošna...ali? tole s servetkom je pa dobra.... lucijana

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

13. maj 2007 21:37

Kaj pa komplet knjig seste Nikoline? (zdi se mi, da jih je 6). To so pa res taki lepi in užitni in enostavni recepti.  Sr. Vendelina ima včasih kaj zakompliciranega.... titta

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

13. maj 2007 21:49

ne vem, tiste knjige so sicer krasne-jih poznam samo jaz bi raje tako, eno knjigo. ali pa mogoče katera druga kuharica-sploh ni nujno da je od. s. vendeline, pač rada bi eno luštno dobro kuharico, kjer bi bilo vsega po malo notri za ustrezno ceno. lucijana

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

13. maj 2007 23:26

Imamo pa doma še eno od stotih, za katero lahko rečemo, da je super in velikoooookrat v uporabi: 500 KUHARSKIH RECEPTOV. Avtor knjige je Ilija Stanišič.  Ni trda vezava, ima 255 strani. Zelo raznoliko, zelo blizu vsakdanjemu kuhanju in brez branja med vrsticami, ki ti pokvari še tako dobro uverturo h kuhi. titta

smole  

član od: 30.3.2007

sporočila: 22

14. maj 2007 8:07

Enostavna in 100% uporabna je kuharski priročnik za gostinske šole, avtorici sta: Andreja Grum in Pepika Levstek. Vsebuje vse, kar rabi gospodinja.

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

14. maj 2007 9:02

Če ima doma čurunalnik pa internet, ji lahko podariš letno naročnino na Kulinariko

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

14. maj 2007 9:03

Joj, kuharski priročnik za gostinske šole od Pepike Levstek je meni že marsikdaj dvignil lase (na žalost je to edina slovenska kuharska knjiga, ki jo imam). Hočeš pogledat, kako se naredi piščančja obara, pa ti piše, da se naredi enako kot telečja obara. Potem moraš pa spet pogledat v kazalo, da najdeš telečjo obaro. Marsikdaj ob receptu ne piše, koliko časa moraš kaj kuhat ali pečt in moraš spet prelistat pol knjige, da najdeš ta podatek. Po moje je to ena slabših kuharskih knjig za amaterje, res pa je, da je zelo klasična (predvsem za mesojedce). Jaz sem jo kupila na željo svojega partnerja, sama pa je zase nikoli ne bi kupila. Kozmeja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. maj 2007 9:08

Jaz biji izbrala Slovensko kuharico Felicite Kalinšek. Se mi zdi, da je to slovenska kuharska biblija, ne glede na vse spoštovanje do sestre Vendeline (ki je tako ali tako naslednica Kalinškove). Ali pa kuharico mojstra Ivačiča.

 

Se mi zdi, če se hočeš nekomu tako zahvalit, kot pravi lucijana, bi bila to pravšnja izbira. No, sodim po sebi, lucijana pa žensko najbolje pozna in potemtakem tudi ve, kaj bi ji kakšna knjiga pomenila.

 

Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti