Korčula ali pelješac ?!

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

5. apr 2010 19:47

Letos se igram z mislijo da bi poleti odšla s fantom na Pelješac. Zanima me v kateri kraj se najbolj splača, kje so najlepše plaže, največ dogajanja. Mogoče kdo ve tudi za kakšen v redu apartma? lojtra1

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. apr 2010 20:16

meni je bilo všeč v viganju (malo naprej od orebiča). tam je milijon enih manjših campov. Zelo je primerno za surfarje. ne vem kako se pa počutijo tisti, ki ne srfajo, zato ker popoldne večino časa piha. Plaže so lepe, v vodi daleč ne moreš plavat, da te kdo ne zbije, dogajanja pa polno. Vsak dan vozi barka do mesta korčula. Mene moti edino to, da je takoooo daleeeeč. Tja bi še šla izključno zaradi srfanja, vse ostalo najdeš tudi bolj severno. bannanna_v_slo ;)

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

5. apr 2010 22:32

Od naju nobeden ne srfa, tko da bi naju znal tale veter kar motit, mogoče ve kdo še za kakšen drug kraj kakšne so razmere? lojtra1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. apr 2010 9:02

Ježešna, lojtra, si mlajša (ker iz opisa ni razvidno, da bi bili kakšni otroci v igri, je samo partner), evo ti širokega-po-svetu omrežja, kamor vpišeš Pelješac, in zleti ven masa stvari (guglanje je mati modrosti) Je pač tako, da je treba tudi malo poiskati, ne pride vse samo k tebi (in naj ti mimogrede povem, v življenju je treba vse poiskati, z lufta ne pade ne info o dopustih, ne znanje, ne podatki, ki jih človek rabi v karieri, za čisto vse se je treba potruditi, capisc'?) In tudi, ko je človek še v fazi "da s fantom razmišljata, kam bi šla na dopust"...takrat v bistvu ni važno, kam se gre, temveč s kom se gre in kako pot daje možnost, da se ljudje bolje spoznajo (sicer za to zadnje leta niso važna, ker človek se tudi pri petinsedemdesetih intenzivno spoznava). Spraševati o "zabavah na Pelješcu" je sicer malo hecno. Prvič zato, ker si par, če je res par, lahko organizira izvrstno zabavo, kjer ostali gostje niso potrebni (in za tako zabavo je mir in brezčasnost Pelješca ta prava). Drugič, če si pa material za žuranje do zore in je to tvoj ambient, potem me v resnici čudi, da ti besedna zveza Carpe Diem čisto nič ne pomeni (samo, ta silni celodnevni žur se dogaja na Hvaru). Ker Pelješac je polotok, kamor se človek pelje in plačuje hišice (ki so, mimogrede vse na netu, pa agencije tudi, ponovo, guglanje JE mati modrosti) predvsem za to, da bo imel mir. Kjer človek plača za to, da razen nujne infrastrukture česa bučnega NI (to je drugače lokacija, kamor hodijo totalni verniki, ki imajo v resničnem življenju precej denarja in dobre avtomobile in jih v resničnem življenju tudi zalezujejo paparaci, samo na Pelješcu jih pa nikoli ne najdejo, ker je tam pač drug svet). In je pripravljen za naslednje leto plačati še več, ob predpostavki, da ne bodo postavili nič bučnega in kjer ga ni čez gušt jutranjega čakanja na to, da se vrnejo ribiči in kupiš ribo že na pomolu, potem greš pa k peku po kruh in kifeljčke in na kofe. Razen one-man bandov, ki bodo ob rivi zvečer prepevali hite Gorana Karana, se kaj več od silne zabave za širšo publiko na Pelješcu ne more zgoditi. Za glamur se gre bodisi na Hvar ali pa v Dubrovnik. Vendelina jr.

aby  

član od: 18.5.2008

sporočila: 539

6. apr 2010 9:09

Pelješac je na splošno vetroven in zato primeren za surfanje. Tudi jaz ne surfam, pa mi je ravno tisti vetrič pasal, ker je ublažil vročino na plaži, da nismo non stop tekali se hladit v vodo :) Voda je super, hladna in čista. Je pa res, da je na surferskih plažah (Perna, Viganj) potrebno kar paziti na mimovozeče, kot je že povedala bannana. Za apartmaje ne vem, mi smo kampirali v Perni, ki je bila tisti čas (2 leti nazaj) bolj preprost kamp, vendar so ga baje ravno po tisti sezoni prenovili. aby

lojtra1  

član od: 26.1.2010

sporočila: 28

6. apr 2010 19:58

Joj Vandelina, ne se tko razburjat to ni dobro za zdravje. Res nevem v čem je problem če malo povprašam tu na forumu, če kdo svoje izkušnje lahko deli z menoj in mogoče še s kom ki ga to zanima. Sej sem že malo poguglala in dobila nekaj informacij, ampak ni jih čez informacije, ki jih dobiš takole iz prve roke. Saj za to pa obstajajo forumi, da vsak lahko vpraša kar mu paše. In moram se ti zahvalit saj si mi dala kar nekaj koristnih informacij. lojtra1 Sporočilo je spremenil(a) lojtra1 dne 06. 2010 20:01

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. apr 2010 23:49

aby je prav napisala: ob vodi ni vroče, malo višje v campih, kjer ne piha, se pa skuriš ;) hihi bannanna_v_slo ;)

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

7. apr 2010 7:54

Če iščeš neko dogajanje za mlajše, ga boš na Pelješcu težko našla. Ča iščeš mir in khm romantiko, ni problema. Mogoče bi bilo še najbolj "divje" med Kučiščem in Vignjem, ki sta surfersi vasi. Kje na Pelješcu so apartmaji? Ja v vsaki vasi. Ker so deca še bolj mlajše sorte, že nekaj let odhajamo na peščena plaže. Umislim si približen kraj, pa z google earth "potujem" po obali. Ko mi je plaža všeč, online rezerviram najbližji apartma in do zdaj je bilo vedno OK. lp Vlado

klemnn  

član od: 20.4.2010

sporočila: 1

20. apr 2010 10:53

Oj.....sm čist frišn na forumu, pa sm opazil temo od Pelješca.. Lani sva šla z boljšo polovico kar na slepo proti južni dalmaciji (z motorjem), nekako sva prišla do Pelješca in bila pozitivno presenečena nad lepotami narave na tem polotoku...iskala sva kamp in našla kar konkretno skrit kamp DIVNA-enostavno povedano-RAJ NA ZEMLJI.....kamp je dobesedno skrit v divjini na notranji strani polotoka, tako da tudi z vetrom ni problema, najbližje mesto je 12 km oddaljen Trpanj, ki je prav prisrčno malo ribiško mestece z fajn gostilno Kod starog ribara in parimi kafiči:)........v kempu, ki je v čisti senci pod zelo starimi oljkami in dobesedno na plaži, ki se isto imenuje plaža Divna (menda najlepša plaža na Pelješcu) je takšen mir, da dopust res dobi pravi pomen:).....nikjer nobene recepcije, lastnik se vsak dan pripelje z avtom da počisti sanitarije, pripelje domače vino, če ga naročiš in malo poklepeta z gosti kampa, ki pa jih lani sredi junija ni bilo veliko (z najinim šotorom vred je bilo 6 šotorov in 2 avtodoma), v juliju pa se nabere malo več gostou .... ampak kamp jih sprejme vsega skupi 60 , tako da res nikoli gužve.... Skratka letos komaj čakam junija, da spet odrineva na Pelješac ( za 3 tedne) in se res spočijeva in uživava v popolnem miru na tem prekrasnem delu Dalmacije..:) L.P. Klemen klemnn

-pika  

član od: 25.2.2005

sporočila: 399

17. feb 2013 20:34

ojla

Za prvomajske praznike greva z možem na Korčulo v hotel Liburna 3 zvezdice,pa me samo zanima če je že kdo bil v tem hotelu in  kakšen je ta hotel kot naprimer čistoča hrana oziroma karkoli,saj agencije ne povejo ravno vse po pravici. 

lp in hvala

-pika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti