Polnjeni feferoni

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2007 19:11

Tamči, feferone sem videla v LJ. hipermarketu. Za čilije pa ne vem, midva jih dobiva od očeta, njemu vse raste ko noro, tako da ne uspemo sproti porabit... Samo njegovi so fuuuuul ostri! Bova sprobala tvoj recept, čeprav ni to tisti. Tisti niso bili pohani, niti prerezani na pol - bili so narezani prečno na kolutke, samo po moje najprej polnjeni, potem pa narezani in "vloženi" v olje, se mi zdi. Veri

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. apr 2007 19:34

a je tole? Kisele paprike punjene sirom Kuhinja: bosanska Vreme pripreme: 120 minuta Posno jelo: ne Težina pripreme: jednostavno Sastojci za više od 10 porcija paprike babure sir kajmak presolac Priprema Paprike očistiti od semena, oprati i dobro ocediti. Svaku papriku posoliti iznutra i puniti izmešanim mladim sirom i kajmakom. Napunjene paprike redati u teglu i preliti blagim presolcem, povezati i ostaviti na hladno mesto. Šta je presolac? Kuvana slana voda u koju je dodata esencija i vinobra. Na 10 litara vode ide 250 g esencije, 300 g soli, 10 g konzervansa i 10 g vinobrana. Lisa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

21. apr 2007 19:42

Tole pa se mi že zelo podobno sliši! Edino, da so bili tile v olju, kolikor se spomnim. No, saj verjetno jih lahko daš ali v olje ali pa v slanico, oboje malo konzervira:) Pa da so bili feferoni namesto babur, ampak to je vse prilagodljivo:) Ma, da se nisem sama spomnila, ja, skoraj sigurno je bil kajmak, ko je bilo tako mazavo! Me je kar sram! no, probamo tudi tole! Če bo še kaj novega, se pa tudi priporočam:) Veri

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

21. apr 2007 20:00

tile so ozimnični. Če jih pa narediš za sproti - recimo par dni vnaprej, jih pa lahko zaliješ s čimer koli - oljem, slanico.. Priznam da jih še nisem delala, sem pa nora na balkansko kuhinjo in tole jem kjer se le da dobiti. Sem že jedla take iz olja, posute s česnom in peteršiljem. Poskusi, improviziraj - pa poročaj kako se bo izšlo! Lisa

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2007 0:20

Brez skrbi, da bom, samo da se do kajmaka prikopljem:) Danes ni zneslo it na tržnico, no, pa drugi teden. Ja, se mi je zdelo,d a bi lahko karkoli čez polila:) Hvala še 1x! Midva sva sicer najbolj na italijansko in kitajsko kuhinjo mahnjena, čeprav se tudi raznih čevapčičev, pa baklav ipd. ne braniva... Sploh pa se mi zdi sramota, da ne bi znala pripravljat balkanske hrane;) poročam, ko probam, če pozabim, me pa porufajte;) Veri

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

22. apr 2007 14:37

opa, stana, tole je tudi zanimivo - v bistvu se skuta skisa vmes, ali kako - in to vse skup skisa še paprike... Bi probala, samo količine so malo hude;) Saj to ni ena od tistih stvari, ki morajo bit v ogromnih količinah, če češ, da res dobro ratajo? Jaz bi probala par paprik... misiš, da je klet v bloku primerna, ali je prevlažno? Veri

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

23. apr 2007 8:49

Veri, seveda bi šlo tudi z manjšimi količinam. Moja mami dela večjo kiličino, ker smo velika družina in ko vsakemu da par paprik, hitro zmanjka .

V kleti bi bilo čisto v redu, le prvih par dni jih imej malo bolj na toplem, da se paprike skisajo, potem jih daj v klet ali hladilnik.

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti