Predlog za novo temo

stasafrank  

član od: 29.6.2003

sporočila: 518

tema odprta - 4. okt 2005 14:31 | ogledi: 5.479 | odgovori: 13

Ker je že ravno tak čas in si vsi pridno pripravljamo ozimnico... predlagam, da naš dragi urednik jernej odpre pri receptih še eno rubriko: npr. ozimnica, kamor bi lahko pisali naše recepte za shranjevanje živil za zimo, za marmelade, vložene zadevice ipd. Kaj pravite? Zdaj se "rešujemo" z idejami iz foruma, ampak se mi zdi, da bi bilo bolj pregledno med recepti.

Staša Frank

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

4. okt 2005 14:58

Recepti se mi zdijo že tako prenapolnjeni in nepregledni. včeraj sem 1 uro iskala piškote pa sem prišla na sladicah samo do črke j. Potrebna bi bila popolna prenova med recepti. Suzi

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. okt 2005 15:40

Suzanaz: Zakaj pa niste iskala po rubriki sladice: piškoti? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Nelly  

član od: 29.10.2003

sporočila: 264

4. okt 2005 23:13

Se da takole deliti npr. sladice tudi v naših beležkah? Moja beležka postaja namreč nepregledna, toliko receptov se mi zdi zanimivih in dobrih! Nelly

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

4. okt 2005 23:37

Nelly je napisal/a:
Se da takole deliti npr. sladice tudi v naših beležkah? Moja beležka postaja namreč nepregledna, toliko receptov se mi zdi zanimivih in dobrih! Nelly
Hm, na žalost (še) ne... Malo je prostora v beležki Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

5. okt 2005 12:09

Glede ozimnice: v knjižnici sem izbrskala eno fajn knjigo od Pedrottija - Vlaganje zelenjave. Ja pa še to: ravnokar sem jedla mamine vložene paprike polnjene s skuto in smetano zalite z mlekom - fenomenalno! stana

mufin  

član od: 19.11.2004

sporočila: 259

5. okt 2005 12:21

stana.r, kako pa se naredijo te paprike?

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

5. okt 2005 16:13

Zaradi tega nisem napisala piškoti, ker ti vrže ven vse kar vsebuje piškote. Od tort do.... Peciva, ki se potem razrežejo na "piškote" tudi ne najdeš če napišeš "piškoti". Ali pa breskvice in jurčki to je tudi ene vrste piškot pa jih ne izpiše. Suzi

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4876

5. okt 2005 17:02

SUZANAZ je napisal/a:
Zaradi tega nisem napisala piškoti, ker ti vrže ven vse kar vsebuje piškote. Od tort do.... Peciva, ki se potem razrežejo na "piškote" tudi ne najdeš če napišeš "piškoti". Ali pa breskvice in jurčki to je tudi ene vrste piškot pa jih ne izpiše. Suzi
Hm, še vedno ne razumem zakaj s podrobnim iskalcem ne označite, da želite vse sladice: piškote. To ni iskanje po ključnih besedah, ampak po podrubriki piškoti. Sladice na KulSlo imajo 10 ali več podkategorij. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

5. okt 2005 22:09

mufin je napisal/a:
stana.r, kako pa se naredijo te paprike?
Paprike opereš, odstraniš peclje in peške (tako kot za filane paprike). Zmešaš skuto, kislo smetano in sol ( na 5 kg skute - 1,5 l smetane). S tem napolniš paprike. Mami je vzela eno večjo plastično posodo, na dnu je naredila luknjo ter jo s spodnje strani zamašila. V to je zložila paprike. Skuhala je mleko, posolila ter kuhala še kakšne 3 minute in mešala z leseno žlico. Nato je paprike prelila z vrelim mlekom. Čez en teden je odmašila posodo tako, da se je tekočina izcedila. Paprike je spet polila s slanim, tokrat hladnim mlekom. To ponoviš še 1x ali 2x, če jih prej ne poješ, seveda. V bistvu jih lahko že po 10-14 dneh ješ. Paprike so kisle, skuta slana, iz mleka pa nastane taka fajn skutna omaka, saj se mleko sesiri. Paprike moraš imeti nekje na hladnem. S tem je kar nekaj dela ampak je pa zelooo dobro. Še dobro, da nas mami razvaja! Lp stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti