Katere rože na nepokrito balkonsko ograjo

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

22. apr 2007 8:36

ja tumpika v širino... kuharca37

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

22. apr 2007 8:48

Sedaj pa še eno resno vprašanje....občudujem rože posodovke ki naredijo cvetove v obliki ogromnega zvonca-eni jim pravijo kar trobente....tiste ki jih imate ali prenesejo poletno sonce ali ne,že dolgo jih nameravam kupiti pa vsako leto odlašam...videla sem jih po kmetijskih trgovinah,pakirane so v škatli kot vrtnice,a so tiste dobre ali jih kupite drugje. kuharca37

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

22. apr 2007 9:00

kuharca, angelske trobente prenesejo sonce, celo rabijo ga, ampak zalivat jih je pa treba non-stop. Tudi 3x na dan, če je sonce močne. Listi se jim kar pobesijo. Obnese se, da jih posadiš v vrt, ker je potem tole z zalivanjem lažje, ampak jeseni jih je treba spet izkopat in pospravit v klet. Najbolje jih je postavit nekam v sončno zavetje, da jih ne polomi veter. Jeseni se jih pa drastično obreže in pospravi v klet. Sadike v škatli so v redu, a moraš pogledat na svežino in obliko, da ne boš dobila kakšnega "reveža", ki se bo obraščal vse poletje. Lisa

lenčika  

član od: 18.12.2005

sporočila: 97

22. apr 2007 15:10

Glede teh trobent lahko povem tole. mi smo jih imeli pred nekaj leti vsako leto posajene, potem pa smo se jih nekako naveličali. Smo jih pa vsako leto v jeseni, ko smo posodovke pospravljali, narezali na približno 50 cm dolge kose in dali v vedro z vodo in ga postavili nekam v klet na bolj svetlo mesto. Do pomladi so pognale nove korenine in tako smo imeli v bistvu vsako leto nove rastline, ki so bile čudovito bujne. Res pa je, kot je rekla Lisa, da so zelo žejne in jih je treba 2-krat dnevno zaliti in tudi redno dognojevati. Sajenja v vrt pa po mojem mnenju (vsaj po lastnih izkušnjah) ne bi ravno priporočala. Smo imeli tudi posajene v vrtu, pa so naredile takšne korenine, da smo jih komaj odkopali. Lp lenčika

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

22. apr 2007 15:14

Hvala vam za odgovore ,bom kupile dve trobenti in poskusila. kuharca37

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2007 6:10

Ne, Cila, to je druga vrsta, res pa gre za kristavec, najbrž ima tudi halucinogene snovi. Ampak - pri nas okrasne rastline gledamo, iz njih si ne kuhamo čajev. rimljanka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

23. apr 2007 6:47

rimljanka je napisal/a:
Ne, Cila, to je druga vrsta, res pa gre za kristavec, najbrž ima tudi halucinogene snovi. Ampak - pri nas okrasne rastline gledamo, iz njih si ne kuhamo čajev. rimljanka
    Cila

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

23. apr 2007 8:25

juhica101 je napisal/a:
Za informacijo o tem, kje kupit stevijo, se tudi jaz priporočam, vendar je sedaj kot sladilo na trgu mogoče kupit rastlino Lippia (2 vrsti) mogoče mislite to? LP juhica
Če se ne motim, je prodaja stevie prepovedana v Sloveniji. Fuksije, tiste klasične, so pa za v senco ali polsenco. Po moje bi se na soncu kar namatrale. Kozmeja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

23. apr 2007 9:22

NI res, stevijo kot okrasno rastlino se lahko prodaja, ne sme se je pa prodajati kot sladilo, niti nje, niti pripravkov iz nje.

Kaj pa ti z njo doma počneš.......je pa tvoja stvar in tvoja odgovornost.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti