Poroka

BILLY  

član od: 7.1.2002

sporočila: 17

tema odprta - 6. mar 2002 19:15 | ogledi: 3.145 | odgovori: 7

Zanima me, dragi izkuseni "kuharji", kaj predlagate za porocni jedilnik? Ali mora biti obvezno kuhana hrana ali pa bi ustrezal tudi kaksen hladni bife z bogatim solatnim barom? Za vsakrsen nasvet bom globoko hvalezna. D.

Temo je spremenil(a) BILLY dne 11. jul 2008 10:22:46

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

6. mar 2002 21:52

Hojla! Meni bi kar ustrezalo, samo tudi hladni bife bi moral biti bogat, pa še kakšne dobre sladice - drobno pecivo (poleg poročne torte) bi bile se prilegle. Sicer je pa treba včasih malo odstopiti od klasike, spremembe so dobrodošle. Veliko je pa tudi odvisno, koliko šasa naj bi po obredu trajala zabava. Če bo dlje (npr. od popoldneva do jutranjih ur, potem bi se gostom kaj toplega prileglo, drugače pa kar hladni bife. PS: Si ti organizator pojedine ali boš tistega dne srečnica v lepi obleki? Če si tisto drugo, nam sporoči, kdaj bo poroka, da ti čestitamo. LP Špela

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

6. mar 2002 21:58

Seveda pa lahko kombiniraš hladno-topli bife, s katerim boš ugodila tako "solatarjem" kot ljudem , ki radi pojedo kaj konkretnega. Na hladno-toplih bifejih se čudovito mešajo okusi sadja, zelenjave, mesa, rib, testenin..., tako da res vsak najde kaj zase. Mogoče je takšen pristop na poročnem slavju bolj sproščen in se spontano razvije v pravo zabavo, vendar pozor, starejši ljudje pa ševedno prisegajo na govejo "župco", pečenko in " tenstan" krompir...torej odvisno od družbe oz. vas( če ste osrednja oseba) samih. Pa lepo praznujte sveži "DA"! Anča

neznan uporabnik

9. mar 2002 17:23

Velja razmisliti tudi tole (mi smo zadevo uporabili sicer ne na poroki, temveč na družinski zabavi). Z gostilno, ki ponuja mehiško hrano, smo se dogovorili, da so nam pravljeno hrano pripeljali na zabavo: tortilje, servirane ločeno, posebej par različnih omak ...., perutničke po mehiško, neko fižolovo jed - pekočo.... Moram reči, da so bili navdušeni tako starejši kot mlajši - nad idejo in nad tem, da je zadeva bila postrežena kot bife, na mizah smo imeli le mehiški čips z omakami, pecivo ... Lep pozdrav, Marjetka

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

9. mar 2002 20:52

Danjela! Lahko bi nas bolj resno vzela in kuharje ne dala pod navednice Torej hladni bife je dobra zamisel. Jedi moraja biti zelo dobro in sveze pripravljene in nenazadnje lepo -cudovito- predstavljene.Vsa posoda, pladnji, in krozniki morajo podpreti slovesnost dogodka. Gostom se iz bifeja STREZE na kroznik, lepo po vrsti (in po zelji). Sicer nastane taka guzva, ker vsi takoj navalijo na jedaco in si strezejo iz lepo pripravljenih pladnjev tako, da tam kmalu ne ostane nic drugega kot zmeda in ostanki. Za zjokat Slovenska kuhinja premore nickoliko prekrasnih hladnih jedi; od aspikov, gosjih jeter, raznih narezkov v aspiku. gnjati, perutnine, svinjskega ali govejega jezika, pastetk, prekajenih rib, nadevanih jajc, klobas, svinjske ali telecje glave s hrenom, oblozenih kruhkov (premazanih z malom: sardelnim, zeliscnim, gorcicnim, parmezanovim itd), zelenjava razna, torte razne, kolaci itd. Vse mora spremljati izbrano belo in crno vino (Kresimir ti lahko svetuje kaj), in brezalkoholne pijace, kava, caj. Pri sestavi bifeja upostevaj: priprava zaloge, vse mora biti sveze pripravljeno (na osnovi stevila gostov), posoda in pribor, letni cas (poleti lahke jedi, pozimi bolj izdatne), financna sredstva. Verjetno ne bos zmogla vsega sama pripraviti, pa naj ti se prijateljice in prijatelji, starsi, sestre in bratje in biznji sorodniki pomagajo pripraviti posamezne jedi, za katere si se v naprej prepricala o kvaliteti priprave. V kolikor taka kolektivna pomoc ne bo realizirana (in najbrz ne bo ) potem bos morala poiskati pomoc ali nabavo vsega drugje (Party servis). Ce se ti zdi vse, kar sem povedal, prevec zapleteno in predrago potem najemi za dolocen cas najblizji Mc Donalds Lep pozdrav vsem Henri

Venturini  

član od: 29.1.2002

sporočila: 1687

10. mar 2002 18:25

Halo! odvisno je kdo bo povabljen na poroko. Če bodo to pretežno "mladi" do 50 let je hladno toplibife najboljše. Če pa bodo na poroki tudi tete in stari starši tam nekje med 60 in 80 let je pa dobro da se ima človek možnost tudi vsesti. Stari ljudje niso bifejev navajeni in če bi že bil bi morali imeti enega ali dva "natakarja", da bi to lepo delila na krožnik sicer res ostane samo packarija... Za hladno topli bife pa takole:kakšni obloženi kruhki, mesne sekanice, aspiki, divjačinski golaži, zelenjavne lazanje rezane na manjše koščke(1/4 kosa, kot za kosilo) različne pečenke, hladne ali tople, solate različne vključno z riževo in testeninsko, potice, piškoti, gibanice, zavitki etc.... Želim uspešno delo ter dobro uspelo poroko. LP Saša

BILLY  

član od: 7.1.2002

sporočila: 17

11. mar 2002 14:55

Lep pozdrav! Hvala Vam za vsak odgovor posebej! Veliko ste mi pripomogli, pa ce imate se kaksen nasvet, se pa se priporocam! Henri, tisto z navednicami pa nisem mislila nic slabega, le domnevam, da vsi niste (niso) poklicni kuharji. Se enkrat hvala in lep soncen dan! Danijela Groselj

svetladom  

član od: 30.1.2002

sporočila: 49

14. mar 2002 1:50

Billy! Hladni bife je lahko zelo pester in lahko nadomesti tisto dolgočasno in najbolj poceni varianto: juha, dunjac, pomfri, solata. Saj, nimam nič proti takemu jedilniku, samo pravim, da hladni meni lahko vse to nadomesti...Kar je naštel Henri, mi nabira sline v ustih, res pa je ,da moraš paziti na strukturo gostov.Nekateri prisegajo na toplo "župo" in ostale pritikline in te bodo mogoče kritizirali, ker jim nisi ponudila nič toplega. Če imaš organizacijo jedilnika sama v rokah, in se nagibaš k hladnemu bifeju, boš mogoče stvar politično rešila s kakšno kislo juho ob jutranjih ali poznih nočnih urah. Vsekakor pa je dobro, da svatje zasedejo prostor ob mizi, torej, da imajo vsaj svoj sedež. Če boš imela približno strukturo gostov, predvsem po letih, sem ti pripravljena poslati še več predlogov, receptov... predvsem pa , da bi se ti imela na poroki najlepše. svetladom

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti