A gre katera danes h goljatu na tečaj?

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

31. maj 2007 23:10

Kaj je bila katera na tečaju na peki poročnega peciva? Me zanima kakšno pecivo se to približno izdeluje? Kaj so to bolj keksi ali kakšno posebno pecivo?

 

Rebeka

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

1. jun 2007 8:06

Pri peki poročnega peciva smo delali pecivo, ki se peče v pekaču in se nato nareže na rezine. Recepti so bili izbrani tako, da jih lahko narediš nekaj dni prej. Piškotov nismo delali na tem tečaju ampak na drugem - keksi in drobno pecivo.

Doban  

član od: 24.8.2004

sporočila: 238

1. jun 2007 8:25

Doban je napisal/a:
Pa še ena zanimiva informacija, ki jo je včeraj povedal mojster Goljat: podobna trgovina, s kulinaričnimi zadevami, kot je Pekarna Vrhnika na Brnčičevi, je tudi v Lescah: v Hotelu Krek ob glavni cesti Radovljica - Jesenice, ob bencinski črpalki OMV. Bo treba iti še tja malo pogledat, še prej pa preveriti delovni čas! Simona
No sem bila včeraj v Lescah pa sem bila razočarana, ni primerljivo s trgovino na Brnčičevi! Simona

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

1. jun 2007 11:28

darjuška hvala. Se pravi kaj podobnega madjarici, beli piti,...vrjetno ni bilo preveč kremasto pecivo?

 Rebeka

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

1. jun 2007 17:46

Tudi jaz sem bila včeraj v Lescah. Mislim, da se trgovini ne moreta ravno primerjati. V Lescah je namreč v bistvu trgovina na debelo z gostinsko opremo. http://www.trgovina.krek.si/ Nena

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

1. jun 2007 18:52

Na poročnem pecivu smo pekli: Engeldinske orehove rezine, ananasovo sadno pito, Madžarske rezine, lešnikove rezine, Šomloške rezine, jagodne rezine, pomarančne rezine, višnjevo grenivko in coctail potice.

Vandrovka  

član od: 11.6.2006

sporočila: 105

2. jun 2007 21:04

Pred kratkim sem pripravila manjšo pogostitev in uporabila recepte mojstra Goljata s tečaja peke poročnega peciva. Deležna sem bila pohval in občudovanja. Še posebej zanimiva je bila višnjeva grenivka. Predvsem se mi zdijo recepti praktični, ker jih lahko pripraviš, kot je Darjuška povedala, nekaj dni vnaprej, spečeš v pekaču in narežeš, kar pomeni, da dobiš veliko kosov rezinic. Sama sem pecivo narezala kar na kvadratke in je tudi super izpadlo.

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

2. jun 2007 21:16

Kaj pa kakšen recepte za tiste z malimi otročki, ki ne moremo iti na tečaj. jade

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

3. jun 2007 9:43

Se tudi jaz priporočam za kakšen recept, bi šla rada še pred tem na tečaj okraševanja pa ne vem, če bom za kakšen drugi tčaj še imela čas, odvisno koliko časa še mojster delal.

 

Rebeka

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

4. jun 2007 12:13

Mislim, da je kar nekaj teh receptov v njegovi knjigi Slastno pecivo (založba Kmečki glas), če se ne motim, je pa treba preverit, če vam kaj pride pod roke, mogoče iz kake knjižnice (ali pa si jo zaželi za naslednjega malega otročke, namig za jade, hehe;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti