Mački

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

25. jan 2008 11:20

Mogoče bi pomagale,če čez te čebulice položiš brinove vejice ali pa smrekove.Vejice naj bodo bolj tanke,da ne bož z debli polomila čebulic,ki so že odgnale.Vsaj pri nas pomaga,pa kakšnega psa nabavi,ni treba da je kakšen rotvajler,naša je majhna čistokrvna mešanka,in točno ve kateri maček je dobrodošel,saj niso vsi mački uničevalci vrtov,lahko so tudi plenilci miši. anaeva

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. jan 2008 11:53

Morda si lahko vesela mačk na tvojih gredicah, tako ne bo voluharjev, za njimi ne bi ostalo pa nič čebulicam podobnega.

Vsaka medalja ima pač dve plati.

Pa anaevinih nasvetov se drži.

rimljanka - zasebno mnenje

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. jan 2008 12:12

Tudi jaz imam mucka. Sicer je ves čas v stanovanju, a vseeno ne morem imeti rož na dostopnih mestih, ker veselo razkopava, če le dobi priložnost. Ugotovila pa sem, da se mokre zemlje ne pritakne (ne vem, če so vsi mački tako fini, ali se samo mojemu to gravža :)) Mogoče bi pomagalo, če bi okoli gredice močno zalila zemljo? Drugače pa se pridružujem mnenju, da je mačke nemogoče kontrolirati in jim zapovedati, kam lahko in kam ne smejo. To so svobodna, svojeglava bitja, ki imajo močan karakter in niso tako učljivi kot psi. Kot ljudje imajo svoje prednosti in slabosti. Včasih so delali škodo zajci in divjad, danes pa imamo očitno (po človeški zaslugi, ker smo si jih sami privlekli v svoja domovanja) opravka z domačimi živalmi (v tvojem primeru potepuhi). Verjamem, da te jezijo, a upam, da niste toliko kruti, da bi jih šli zastrupljati ali kako drugače mučiti. Nekdo je zapisal, da mačke ne opravljajo potrebe tam, kjer se hranijo. Lahko bi torej tudi blizu gredice postavila nekaj posodic z briketi. S tem boš naredila nekaj dobrega za svoj vrtiček in tudi za mačje potepuhe, ki se klatijo naokoli in iščejo hrano. A ne bi bil to dober občutek? Vso srečo in čimmanj jeze! RadaJem

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

25. jan 2008 12:30

Lep pozdrav vsem! Sem v celoti prebrala diskusije na to temo, saj se približuje pomlad in z njo opisne težave. Se pravi večno aktualna tema. Sama nisem nestrpna do živali in jih spoštujem in občudujem. Trenutno prav zaradi spoštovanja do njih nimam nobene, kajti ob celodnevnih obveznostih bi bili hišni ljubljenci zanemarjeni, to pa se mi zdi pravi greh. Moja težava glede mačk v okolici naše hiše izhaja iz tega, da dejansko ni nikogar, ki bi ga lahko klicala na odgovornost. Mački okrog naše hiše so nikogaršnji, potepuški. Živimo na podeželju, kjer sta pred časom umrli dve stari osebi, ki sta posedovali najprej par mačk, nato pa so se le-te nekontrolirano namnožile. Po smrti svojih gospodarjev so ostale tako rekoč na cesti, jih je pa ogromno število, ocenila bi čez dvajset. Sedaj pa prihaja čas novih kotitev... Kako pa ravnati v tem primeru? Ne zadošča namreč nobeden od opisanih ukrepov. kara

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

25. jan 2008 12:54

Mislim, da bi v takem primeru moralo ukrepati (ali vsaj vedeti za rešitev) društvo proti mučenju živali. Potepuške mačke bi bilo potrebno kastrirati ali sterilizirati, da se ne bi več tako množili. Morda bi jih lahko nekaj tudi odpeljali in posredovali ljudem, ki bi radi imeli muce. Najbolje, da se obrneš na lokalno DPMŽ in se posvetuješ z njimi, kako ravnati v takšnem primeru. Glede na to, da so mački popolnoma divji, jih bo verjetno kar težko poloviti. Vsekakor pa ni prav, da so prepuščeni sami sebi, ker tako trpijo sami (pomanjkanje hrane in veterinarske oskrbe) in tudi ljudje, ki živijo na tem območju, ker verjamem, da delajo škodo. Fino bi bilo, če bi za takšne primere imeli "animal police" ali pa kaj podobnega, kar pogosto zasledimo na Animal Planet. V nekaterih državah je to področje veliko bolje urejeno kot pri nas. Žalostno, a ne? RadaJem

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

25. jan 2008 13:06

Joj te muce.Se strinjam z Rada jem,da povprašaš pri društvu.Verjamem pa ti da je toliko muck moteče.Saj rešila se jih ne boš nikoli,vedno bo kje kakšna zalutala.Pri nas je podoben problem v vasi so starejše gospe vsaka ima po tri muce mladiči so pa po celi vasi. Jaz osebno muc ne maram.Nikoli jih nisem in nikoli jih ne bom.Čeprav pravijo da so čiste, prenašajo pa zelo veliko in nevarnih bolezni.To pa ne pomeni, da se do njih grdo obnašam. Zato ti želim da uspešno rešiš ta problem. balonka

MYCHELLE  

član od: 13.8.2005

sporočila: 254

25. jan 2008 17:58

niti jaz nimam nič proti mačkam... vendar imam res rada svoj vrt.. in lepe dišeče rožice brez dodatnega gnojila.. Fajn bodite .. pa ne preveč ostro proti mačkam.. saj nisem ponovno začela temo zaradi potepušk. mačk.. ampak kako naj zaščitim svoje lepe rožice MYCHELLE

HEMA  

član od: 2.3.2004

sporočila: 505

25. jan 2008 20:09

Jaz imam dve muci. Samca in samico. Kastriranega in sterilizirano. In z drugimi mački nimam problemov. Imela sem jih pa z mojim, ko je bil še majhen in je vse rože v stanovanju, ki jih je dosegel, zgrizel ali razkopal ali pometal na tla. Ta problem sem rešila tako da sem vse rože potresla z poprom. Predvsem sem imela težave pri vijolicah, ker jih je vse obgrizel. Verjemite, da je potem samo enkrat poizkusil in od takrat je mir. Za na vrt bi bilo pa treba malo več popra Hema

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

25. jan 2008 21:35

Prebral vse, za tole temo nisem niti vedel ( verjetno zato ker je lansirana aprila, ko je toplo sem jaz v glkavnem zunaj ), zelo zanimivo, marsikoga spoznam v novi luči.

Nekaj stvari me pa zanima, hvaležen sem za odgovor:

- pozimi futram ptice, ( ko sneg skopni se več ne zmenijo za me ) a lahko pričakujem nerganje soseda, da mu moji ptiči poserjejo solato.

- Če ulovim miško, jo tudi spustim, kaj pa če potem gre sosedu, a lahko pričakujem...........

- Če dobim pajka ( o groza, nekje sem prebral da pajke ubijajo ) ga tudi spustim ven, kaj pa če bo sosed začel jamrat........

- hrano za mačke sem začel nastavljat, pa je ena prišla, pa se mal odomačila, pa..........no sedaj imam nekaj mačk. Tiste ampule sem imel za blažev žegn, namenjen predvsem bogatenju proizvajalca, poučite me mal, kaj naj naredim za " zunanje " in " notranje " zajedalce.

- o srnah in ježih pa tokrat ne bom.

Madona, jaz se tukaj ubadam z mačkami, za jutar še  nimam opeglanih gat( jutar imam ene opravke, pa moram imet čiste in opeglane gate ), pa še ne vem a lahka z opeglanimi gatami na cugu sedim ( virtuelne prijateljice pa od nikodar, ko je najbolj potrebuješ ).

ežoj

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

25. jan 2008 22:14

pri nas je na vrtu medved ežoj,kaj naj pa jaz naredim,če mu kaj vržem se bodo takoj zeleni oglasil,pa še Mulerjeva zraven. anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti