Mački

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

tema odprta - 4. apr 2007 19:16 | ogledi: 17.061 | odgovori: 132

Kako naj odženem potepuške mačke? Pri novi hiši, kjer še ne živimo, potepuški mački vztrajno lulajo in kakajo. In to na terasi in pred vhodnimi vrati, kjer je nasut pesek. Začelo je grozno zaudarjati. Sem ljubiteljica mačk, ampak zdaj jih imam počasi zadosti. Začelo je grozno zaudarjati, vsak dan pospravljam iztrebke.... Kako naj odženem te mačke na humani način? Mož pravi, da če ne bo šlo zlepa, bo šlo pa zgrda. Ampak jaz bi še vseeno rajši zlepa.

Prosim za nasvete?.

Hvala lepa

Maja

Maja

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

4. apr 2007 19:58

kupi elektronski odganjalec mačkov. Ker gre za majhno površino, bi moralo učinkovati. Znanka je na vsako stran vrat postavila po eno z vodo napolnjeno 1,5l plastično steklenico in od takrat mačkov več ni. Meni se zdi trapasto in ne razumem finte - ampak pri njej deluje. Poskusi. Lisa

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

4. apr 2007 20:15

To z grda mi ni všeč, mačko je težko naučiti da ne bi kopala, lulala in kakala pri sosedovih.

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2007 20:30

Ko se boste vselili in kupili lastnega mačka, ga kastrirali, tujih mačkov ne bo. To je tudi edina rešitev, verjemi. Tudi mačke so božje stvarstvo, tako pač je . Frina

Maja Z  

član od: 20.8.2004

sporočila: 91

4. apr 2007 20:40

A ni druge rešitve??? Elektronski odganjalec je drag, kakor sem slišala. kaj je pa fora z vodo, pa tudi jaz nimam pojam. Se priporočam še za kakšno idejo. Lastnega mačka pa ne bom imela. Imam na žalost tako službo, da sem cele dneve odstotna, po mojem mnenju pa živali potrebujejo toplino, tako kot otroci. Ne me razumet, da jih ne maram. Tu, kjer zdaj živim imamo pravo mačjo farmo, 6 mačkov. Ampak ne lulajo in kakajo vsepovprek. Pri novi hiši je pa že res grozno moteče. lp Maja

terezija  

član od: 26.5.2003

sporočila: 931

4. apr 2007 22:02

soseda je imela lani po vrtu nastavljene 1,5l plastenke z vodo ampak mačke so se veselo sprehajale. v cvetličarni se kupi rastlina ki odganja mačke in pse pa pravijo da pomaga reza

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2007 22:29

Mački označujejo teren, se pa dobi v prodajalni z mačjo hrano tekočina, ki se polije, da jih odganja. Pa po travi tudi ne kopljejo, vrt pa je treba ograditi.

Mi imamo kastriranega mačka in ka sovražnik pride polulat - šipo od okna ! Dobijo se tudi vratca za mačka, da lahko prosto vstopa in elektronska ovratnica, ki ta vratca odpira. Samo za informacijo.

Frina

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

5. apr 2007 7:31

Rastlina, ki naj bi odganjala mačke, se imenuje piss-off (že ime vse pove). Menda deluje le, če je pod streho, da oddaja svoje eterične vonjave (tako je rekla Reševa na petkovem predavanju, ker so se ljudje pritoževali nad njeno neučinkovitostjo). Ni pa ne vem kako lepa. Kozmeja

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

5. apr 2007 7:31

Maja mačkov se boš težko rešila.Špricanje z vodo jih sčasoma oddalji od hiše,vendar te bodo "mačkoljubci" imeli za zločinca.Trave,spreji in elektronski odganjalci so večinoma samo zapravljanje denarja.Vsaj pri nas ni delovalo.Počakaj,da se preseliš,verjetno bo takrat mačkov manj,vsi pa ne bodo odšli drugam.Imam to "srečo",da se hodijo mački gret na moj avto in imam barvo na pokrovu motorja vso spraskano.Bodi prepričana,da ima večina mačkov lastnike,ki dobro vedo,da je bolje če mački svoje opravijo drugod,ne pa doma. ati zlati

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

5. apr 2007 7:33

Rastlina, ki naj bi odganjala mačke in pse (staro slovensko ime mačja kopriva, latinsko  coleus canina, novodobna spakedranka iz angleščine "spelji se") oddaja potrebne vonjave le podnevi, kadar sije sonce. Tako piše v opisu rastline in take so izkušnje.

Edina zares učinkovita obramba je lastni kastriran maček, ki od spomladi do jeseni prebiva pretežno zunaj. Tak maček tudi zlahka prestane dni, ko lastnika ni doma, da le dobiva hrano - za to se dogovoriš s sosedi. Mačku dom pomeni predvsem  prostor, kjer ima zavetje in hrano, človek zraven je pa tudi pogrešljiv.

Cila

xsara  

član od: 28.7.2004

sporočila: 173

5. apr 2007 7:33

Smo imeli lani isti problem, v tgovini kjer prodajajo sadike za vrt, rože... sem vprašala in so mi dali nek bio žele ki sem ga posula okoli hiše, mislim da je pomagalo, vse je dišalo po limoni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti