Lidl

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. apr 2007 14:08

A zdaj ne zlagajo več v vrečke? (jaz čakam dan, ko bo Slovenijo razsvetlila ta pogruntavščina...)... lidka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

4. apr 2007 14:14

Jaz pa sem tako občutljiva na zlaganje stvari v vrečke in trobe, da mi ne bi bilo prav, da mi to počenjo prodajalke. Že če je kdo od mojih domačih zraven v trgovini, mora zlagat tako, kot jaz hočem, oziroma to najraje počnem sama, oni mi le pomagajo. Saj vem, mogoče sem čudna, ampak imam nek svoj sistem dajanja v vrečko in me moti, če mi nekdo da oglato škatlo na sredo nakupovalne vrečke, ne pa na dno, ali da je večja konzerva na vrhu in podobno. 

V Hoferju so tako hitrio, da sproti komaj dajem v vrečke, zato vse kar zmečem v voziček in potem iz vozička lepo počasi zlagam v platneno nakupovalno vrečko (od Spara - ta je neuničljiva, tudi do deset kg stvari gre vanjo, pa ročaji ne popustijo) in posebno nakupovalno košaro.

Ko se iz trgovine vrne mož, ki zlaga v vrečke tako, kot pač nanese, sploh ne smem gledat, kako je to videt...

 

Se vam zdim čudna?

 

Mamamia

 

mamamia

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. apr 2007 14:18

Mamamia, nisi nič čudna, vsak ima svoje kaprice. Zame je bila poanta že v njihovi pripravljenosti, ta deklica je bila pa res uslužna in priročna, in je zlagala čsito po mojem jusu... Sem pa kupila tudi jaz torbo v Lidlu, do zdaj sem vlačila s sabo tisto ogromno modro od Ikee. Sovražim navadne plastične vrečke. Loni Makaroni

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

4. apr 2007 14:33

Na metanje v nakupovalno vrečo v Hoferju (imam tako, ki se z pomožnimi ročaji namesti na sam voziček), pa sem občutljiva tudi jaz. Sicer sem kar trpežen potrošnik, toda sem žal blagajničarko že nekajkrat opozorila, naj mi ne meče vse počez v vrečo. So se me že zapomnile in tega ne počnejo, vsaj pri meni, nič več. Veronika

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

4. apr 2007 14:46

mamamia je napisal/a:

To me spominja na prihod verige DM v Slovenijo. V MB je v trgovini takoj pri vhodu pisalo, da morajo kupci dovoliti vsak pregled torbic, če se kdo od prodajalcev odloči za pregled, oziroma tako nekako. Iz principa ne kupujem v DM, ker ne prenesem, da ima nekdo kar v naprej za potencilanega tatu vsakogar, ki vstopi v trgovino. In če je v Lidlu res tak napis, se mi zdi to podcenjevanje, češ tako revčeki da smo, da nas je treba opozarjat, da ne krademo???!!!

Tisti, ki namerava krasti, bo to počel kljub opozorilu, jaz pa sem ob takem napisu počutim bedno. Mamamia

mamamia
Meni pa se je v domačem DM-ju (malo bolj južno od MB-ja) že večkrat zgodilo, da so klicali policijo, ker je bil kdo zasačen pri kraji. Ampak to ne kak revček, ampak tipi-topi urejena ženska, ki si ji med sprehodom po trgovini napolnila torbico. Enkrat je kradel strarejši moški (baje ne prvič), enkrat pa neke nevzgojene šolarke. Res pa je, da teh opozorilnih napisov še nisem vidla. Jaz sem v Lidlu nakupala med dvotedenskim bivanjem v Nemčiji, pa mi ni preveč k srcu zrasel, grem potem že rajši v Hofer. Klea

gianja  

član od: 10.11.2004

sporočila: 203

4. apr 2007 15:01

Jaz pa sem bila nad Lidlom včeraj negativno presenečena. Na vseh izdelkih, ki sem jih prijela v roko je bilo gor napisano v samih balkanskih jezikih. To je bilo Hrvaška, Črna gora, Bosna, Madžarska, Albanija,...Sem mislila, da bodo izdelki v Lidlu isti kot na zahodu, pa žal ni tako. Gotovo je kvaliteta blaga slabša za ta naš balkanski trg. Tako mi je Lidl prišel naprej kot Hardi. Mene več ne vidijo tam. gianja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. apr 2007 15:59

mamamia je napisal/a:

Jaz pa sem tako občutljiva na zlaganje stvari v vrečke in trobe, da mi ne bi bilo prav, da mi to počenjo prodajalke. Že če je kdo od mojih domačih zraven v trgovini, mora zlagat tako, kot jaz hočem, oziroma to najraje počnem sama, oni mi le pomagajo. Saj vem, mogoče sem čudna, ampak imam nek svoj sistem dajanja v vrečko in me moti, če mi nekdo da oglato škatlo na sredo nakupovalne vrečke, ne pa na dno, ali da je večja konzerva na vrhu in podobno. 

Se vam zdim čudna?

 

Mamamia

 

mamamia

Stojim v vrsti v Sparu ( takrat je bila to v našem velikem mestu največja trgovina), pri blagajni pa tip,ki je naredil zastoj s svojim kompliciranim zlaganjem v kartone. Vrsta se ni nklamor premaknila, tudi mene, ki se na vrste požvižgam, je minevalo potrpljenje - ne, ni bil problem v šifri, količini izdelkov, problem je  bil v v tipu, ki je navkljub 20 meterski vrsti razvrščal svoj nakup pri blagajni po nekem sistemu, ne pa direktno iz vozička v kartone in torbe, kot počne Mamamia.

Ko se končno tip odlepi od blagajne, stopim na prste, malo iz vrste, da si pogledam čudo picajzlasto in skoraj padem v nezavest. Veste , kdo je bil ? Mož moje najboljše prijateljice, ki je tudi moj zelo dober prijatelj.

Kar mu je šlo, je slišal nekaj dni kasneje. Mi je pa jasno, zakaj ima prijateljica zanj pripravljen samo listek z nakupi in NIKOLI ne gre z njim . Pravi, da tega preprosto ne zdrži ! Pa sem mislila, da pretirava v opisu ! 

Meni se zdi šlatanje mojih, že plačanih izdelkov, skoraj skrunitev. Zmečem v "vojzek" in samostojno zložim v vrečke in torbe. In sem nepopisno ponosna, da ne kupujem nosilk.

 

 

Frina

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

4. apr 2007 16:01

HOJLA! Evo mene po dolgem času!Mislim da me lidl ne bo več videl,kaj me je motilo(ne me narobe razumeti- nisem šuvinist) že ko sem vstopila je bilo vse polno varnistnikov, ko sva s sinom nabirala sadje in zelenjavo so se sodelavci med seboj pogovarjali nemško,ko je sin vprašal kje se to lahko stehta muje eden odgovoril kar po nemško,sin je bil tako presenečen da je spusti zelenjavo na polico.Ne vem kako bi vam lahko razložila to najinosituacijo ki sva jo doživela- lahko si mislimo marsikaj! ŽELIM VAM LEP DAN IN VELIKO PIRHOV! mijamarija

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

4. apr 2007 18:36

Glede zlaganja: verjamem, da nekaterim ni čisto vseeno kako je zloženo. Tudi meni ni. Je pa bil problem pri pakiranju v tem, da so nekateri imeli dolgo vrsto artiklov pa se ni dobro videlo kaj je sploh nakupil. Prostora pa tudi ni, da bi si dal kam in kasneje na vrh zložil. Jaz sem probala dat na dno tiste ta težke zadeve, ampak včasih preprosto ni zneslo. Pa še tiste najmanjše vrečke, ki so za en dr.., če mene vprašate. No, za kake drobnarije že, za 2 litra mleka, 2 litrsko plastenko soka pa še kak kozarec kumarc pa skor ne moreš lepo zložit. Glede nemško govorečih (v Celju je bil en avstrijc): meni je bilo rečeno, da je bil zadolžen samo za otvoritev in ga potem ne bo več.Sicer je zgledal bolj tak velik gospod, ampak se je kasneje izkazalo, da sploh ni napačen gospod ( mi je nekaj zelo prijazno pomagal). Večina je bila zelo veselih, da si jim zložil v vrečke. Sploh kaki starejši, ki so že na začetku zaštartali, da bojo ja čim hitreje vse zložil in plačal pa so bili potem prijetno presenečeni in so se kar prepustili. Ene par se jih je malo jezilo, ker so morali vrečke plačat ( ampak to pa res nisem jaz kriva), samo ena gospa mi je rekla, da si bo kar sama spakirala. Se mi pa zdi, da je bila kar v redu ideja, glede na to, da so bile kar dolge kolone (sploh v četrtek) in smo vsi študenti, ki smo tam delali vsaj malo pripomogli h skrajšanju vrst. vanya

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

4. apr 2007 19:14

Malo kompliciram pri zlaganju, vendar v vrečke pvc. Všeč bi mi bile kake dobre torbe, samo imam problem, ker nikoli ne vem koliko robe bom morala strogati domov. Imate nasvet zame? ham-njam

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti