Koliko zaračunati za peko potic

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

20. mar 2007 15:38

Koliko se pa računa za torto,srednje veliko?Koliko bi stala poročna torta,recimo trinadstropna? SINEJA

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. mar 2007 16:28

Odvisno, sineja, kdo dela torto: Če jo dela profesionalni slaščičar, bo cena torte takšna, da bo pokirvala - stroške materiala - stroške dela (1 ura dela pri slaščičarju verjetno bruto znaša kakih 8 EUR, računali pa bi izdelavo za kakih 10-16 ur, odvisno od zahtevnosti) - sorazmeren strošek amortizacije opreme - sorazmeren stroške energije in vode - slaščičarjev zaslužek Verjetno so materialni stroški pri slaščičarju sorazmerno nižji, ker kupuje večje količine. Ampak vse skupaj se mi zdi, da pod 150 EUR trinadstropne torte ni, razen če profesionalec ne bo delal izgube. Če pa to dela amater, bo kupil več materiala (ziher je ziher, kaj pa, če se stvar ponesreči, je treb imeti več na zalogi), kupil bo tudi bolj kvalitetne sestavine, dela, energije, amortizacije pa ne bi obračunal in bi se stvar ustavila tam nekje pri 70 EUR. Potem bi moral pa kupiti še pladenj za tako torto in recimo, da stane kakih 50 EUR. Vendelina jr.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

20. mar 2007 17:36

Vrednost domače potice se giblje okoli 8 eur.Kar je ceneje je razvrednotenje lastnega dela,truda in znanja,kdor ima pa tržno žilico pa naj poskuša dobiti več.Računati je treba s tem,da bi v 8 urah peke izdelal 10-15 kg potice,kar pri povprečnem plačilu 5 eur na uro znese 3-4 eur na kg potice,približno 5 pa je še energija in material. ati zlati Sporočilo je spremenil(a) ati zlati dne 20. mar 2007 17:37:44

angel 1  

član od: 11.12.2006

sporočila: 24

23. mar 2007 9:27

TUDI JAZ PEČEM POTICO IN JO RAČUNAM 4€ KILO.V SLAŠČIČARNAH TUDI NA ROKE VALJAJO TESTO,DA NI NIČ PROIZVODNEGA. angel 1

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

5. jun 2008 13:11

Zanima me, če so se cene kaj spremenile, oz. koliko računate za peko poročnih piškotov in peciva.

Hvala.

matilda

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

5. jun 2008 13:49

Oj! Taščina kolegica računa 10 eur na 1kg peciva. nejcanja

mojcca  

član od: 20.9.2007

sporočila: 117

5. jun 2008 14:32

Verjetno je tudi cena precej odvisna od poteka izdelave, dodatkov, malenkosti.... Pecivo, ki ti vzame ogromno časa, npr. razni dodelani piškotki z okraski so nekaj čisto drugega kot pa naštancano pecivo, piškoti ali pa pecivo, ki ga samo razrežeš in je pečeno na pladnju (razni biskviti, rezine....). Jaz vem, da v primeru, da bi ga prodajala, NI ŠANS, da ga dam za manj kot 16-18 eur na kg. mojcca

macadamia  

član od: 17.5.2007

sporočila: 217

5. jun 2008 15:00

Jaz bi izračunala dejanske stroške materiala + 5 € na uro za delo (uporaba pečice, pranje posode ... pa še par stvari je gotovo takih, ki bi jih lahko sem vključili). Če pa bi pekla za prijateljice pa bi gotovo zaračunala samo stroške blaga. macadamia

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

5. jun 2008 15:33

Ste pa poceni, punce! Sama sicer delam le zase in za prijatelje, iz veselja, se je pa zgodilo, da sem zaradi pomanjkanja casa za mozeve sorodnike enkrat tudi jaz kupila potico.V eni privat pekarni na Primorskem, v trgovin.i Moram reci, da je bila zelo dobra, z bogatim nadevom, kot domaca, placala pa sem mislim 15 e za kg, pa se mi sploh ni zdelo predrago.Morda zato, ker vem, koliko dela je z njo. Ja pa saj je celo industrijska, serijska ropotija drazja!!!Dajte se no, malo bolj cenit! Pa lep vecer vsem! Lp lucka Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 08. 2010 07:30

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

5. jun 2008 15:54

Zanimiva tema. Jaz sicer pečem samo za domače uporabnike (beri ožje sorodstvo) in za dobre prijatelje. Vedno pa je problem, če kdo vpraša za ceno. Doma imam orehe, jajca, mleko, skuto, maslo... in če bi računala sestavine in delo se mi zdi da bi se vsem zdelo predrago (nimam žilice za trgovanje-žal). In se strinjam z vsemi, ki ste napisali, da se dajte bolj cenit. Vse serijsko izdelane dobrote so iz sestavin, ki se kupujejo v večjih količinah in so zato tudi cenejše, in razlika med domačimi sestavinami in kupljenimi bi tudi morala biti upoštevana. Kar pa bi se precej poznlo na ceni. Zato me zanima, koliko bi v tem primeru ve računale za kg potratne potice (domača jajca, mleko, ...). špelči

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti