Okraševanje torte-nujno

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

tema odprta - 15. mar 2007 11:14 | ogledi: 4.122 | odgovori: 10

Spekla sem torto in jo namazala s čokoladno kremo. Kreme sem naredila premalo in zdaj nujno potrebujem recept za nekaj s čimer bom torto lahko okrasila - pisala po njej.

Na voljo imam jajca, čokolado, sladko smetano, maslo, margarino in najbrž še kaj.

Okrasila pa bi jo v rjavi barvi zato beli recepti ne pridejo v poštev. Mrvic nimam.

Pomagajte mi please.

Hvala, hvala...........

lp

White Daisy

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

15. mar 2007 11:19

Raztopi čokolado v smetani, dobro ohladi in smetano stepi, pa boš dobila kremo, ki jo lahko nabrizgaš okoli robov torte. unicorn

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

15. mar 2007 11:47

Daisy, če gre samo za pisanje, lahko stopiš čokolado, jo daš v vrečko, ki jo narediš iz peki papirja, ali v vrečko za zamrzovanje, ki ji odrežeš MAJHEN vogalček, in nato pogumno piši in riši. Če pa potrebuješ še kremo za okrasitev oboda, je dober Unicornin nasvet, če pa se ti ZELO mudi, lahko tudi penasto zmešaš maslo s sladkorjem v prahu in dodaš stopljeno čokolado (ni treba ohlajati). Sicer pa, iz česa pa si delala čokoladno kremo, ki ti je je zmanjkalo? Zdi se mi, da imaš vse sestavine, da je narediš še nekaj. teta torta

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

15. mar 2007 13:30

Hura. Sem žeeeeeeeeee. O moj bog, kako sem utrujena. Je uspelo supeeeeeeeeeeeeeer. Torta je fenomenale. Zdaj grem pa še posesat ker je vse od moke. Hvala vsem, ki ste mi bili pripravljeni pomagati. Želim vam lep sončen dan in obilo kuharskih užitkov. lp White Daisy

SINEJA  

član od: 22.9.2006

sporočila: 676

15. mar 2007 14:46

Ko smo ravno pri tortah bi jaz imela vprašanje,kje se lahko sposodi stojalo za torte.Naredila bi trinadstropno torto,pa če bi dala eno na drugo ,bi se mi verjetno sesedla.Če katera ve,bi bila vesela.lp SINEJA

unicorn  

član od: 8.10.2005

sporočila: 212

15. mar 2007 19:39

Kupiš ga lahko, za sposoditi pa še nisem slišala. Sicer se pa večnadstropne torte podložijo, da ne zlezejo skupaj, tako, da to ne bi smel biti prevelik problem. unicorn

angel 1  

član od: 11.12.2006

sporočila: 24

18. mar 2007 18:09

300g margarine ne trde,300g sladkorja v prahu in mixaš toliko časa da nastane pena(naraste)in super krema.nato dodaš kakav ali stopljeno čokolado. angel 1

dascha  

član od: 31.8.2005

sporočila: 116

19. mar 2007 7:45

sem zadolžena da za abrahama spečem torto. rada bi jo okrasila, vendar ne bi uporabila ticine mase. zanima me, ali jo naj raje vse okrog namažem z masleno krmo ali raje s smetano? ne želim da bi mi naslednji dan izgledala torta razpokana na površini. s čokolado mislim da ne bi bilo dobro obliti torte, ker bo nadev iz pudingove kreme in sadje. kakšne izkušnje imate vi? dascha

Emma07  

član od: 19.5.2005

sporočila: 179

19. mar 2007 9:06

teta torta / angel 1 ali mogoče katera druga ve , Kako pa zgleda ta krema iz margarine, sladkorja in čokolade? Zdi se mi hitro narejena kajti do zdaj sem vedno delala kremo iz smetane in čokolade ampak to moraš ohlajati,... Ali je primerna za namazat po torti namesto čokoladnega obliva? Ali se kaj lomi ko se reže? Ali je primerna tudi za filo? Ali bi lahko namesto čokolade dodala kokos ali mogoče kak sadni okus in dobila sadno kremo in s tem tudi drugačno barvo? Hvala vsem za vaše odgovore in predloge! Emma07

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

19. mar 2007 9:57

Zadnjič sem imela težave in sem jih potem rešila sama tako da sem malo improvizirala. Naredila sem pa takole: dva cela jajca + 10 dag sladkorja + vanili sladkor sem stepala nad soparo da se je fino spenilo in naraslo, nato sem odstavila in malo ohladila - z mešanjem, čez nekaj časa sem dodala maslo pribl 20 dag oziroma najprej ga dodaj malo manj potem pa po občutku. na koncu dodaj še čokolado - lahko v prahu, jaz sem dodala jedilno, stopljeno in ohlajeno. Nastane fina trda krema ki jo lahko uporabiš za okrasitev ali pa za polnilo torte. Uspešno peko ti želim White Daisy

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

19. mar 2007 10:39

Emma, tisti moj nasvet iz masla, sladkorja v prahu in čokolade je bil za Daisy, ker je morala nekaj na hitro "doštukati". Sicer mi tovrstne kreme niso preveč pri srcu, ker so zame "premočne". Ta krema, ki jo je zgoraj zimprovizirala Daisy, je pa zelo v redu. Namesto čokolade seveda lahko daš kokos ali lešnike/orehe, sadnih maslenih krem pa nikoli ne delam. Vedno jih delam s smetano pa z jogurtom ali skuto. teta torta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti