Pizza in torta

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

tema odprta - 14. mar 2007 22:29 | ogledi: 4.774 | odgovori: 14

Imam dva problemčka in sicer:

Jutri moj sin praznuje rojstni dan in preden pride iz šole bi rada pripravila pizzo in spekla Sacher torto.

Sedaj pa problemčki:

1.) Kako naj spečem biskvit za torto brez da se mi na sredini naredi kupček. Vem da veste kaj mislim. Torta ni nikoli ravna, zato me zanima zakaj je tako in kako naj spečem dober in visok biskvit.

2.) Pizza. Potrebujem res dober in preizkušen recept za testo. Sem pogledala že med recepte pa me zanima še kakšen recept iz prve roke. Prvič jo mislim narediti s svežim kvasom zato bi vas prosila za opis postopka.

Kruh sicer pečem skoraj vsak dan a vseeno me zanima postopek pri testu za pizzo ki je najbrž malo drugačen.

Za vašo pomoč iskrena hvala

Lep pozdrav

White Daisy

Visage  

član od: 1.1.2006

sporočila: 215

14. mar 2007 22:45

Za biskvit ti tezko povem,ker ga sama se nisem pekla ( za torto ) nimam pa se toliko izkusenj-...lahko pa ti svetujem za testo za pizzo, ker ga vedno delam sama. Jaz vedno najprej najprej v eno posodico dam najprej 1 dcl mleka, ga pogrejem da je toplo in ne prevroče. S prstom vedno probam..potem ga odstavim in dam noter kvas ( navaden zavit-dobis ga povsod ) 1 zlicko moke in 1 zlicko sladkorja. Nato vse to zmesam in dam posodo pocivat za cca 10 min v posodo z vroco vodo in pokrijem z kroznickom posodo v kateri kvas vzhaja. Meni kvas naraste do roba, tako da pazi, da ti ne gre cez. Med tem časom pripravim moko v posodi za testo in naredim luknjico na sredini in ko je kvas gotov ga vlijem v pripravljeno moko. Nato dodam v moko se malce olja in v posodo v kateri je vzhajal kvas dam se eno zlicko soli in malce tople vode, vse to na hito pomesam in vlijem v posodo kjer je zmes. Nato na rahlo zamesim..ce imam testo trdo dodam se malo olja ali tople vode in mesim dokler ni testo pravo..probaj..potem ga pustim pocivati najmanj pol ure. Upam,da ti bo uspelo. Veliko srece. Visage

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

14. mar 2007 22:50

Jaz pripravim pizzo po naslednjem receptu:

50 dag moke

3 dl vode

2 žlici olja

1 suh kvas

ščep soli

obloga po želji

JORDI

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

14. mar 2007 22:59

Klobuček pri biskvitu se rešiš tako,da ga obrneš na pladenj pred hlajenjem. Za pravo pizzo potrebuješ hladno vodo,pol suhega kvasa,pol dc olja. Dobro zgneteš,da se ne prijema prstov in še malo.Vshajaš.Še enkrat pregneteš in razdeliš po komadih na nepomokanim pultom.Še enkrat vshajaš. Testo daš na ostro moko.Z celo dlanjo sploščiš navzven in obenem testo parkrat zavrtiš. Testo obrni .Z blazinicami prstov narediš rob 1 cm po celem zunanjem deli kroga. Dlan daš na sredino in hitro vrtiš, da se resto razvleče. Paziš, da pustiš zunanji rob pri miru. Pripravljeno testo daš na pekač in ga obložiš. Upam, da uspe,drugače imaš osnovni recept in valjar. ham-njam

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

14. mar 2007 23:19

KLUB POZNI URI STE VSI TAKO ZLATI IN PRIJAZNI DA BI VAS NAJRAJE OBJELA. ZARES HVALA. Pomagali mi bodo prav vsi vaši nasveti, ene bom preizkusila jutri, druge naslednjič. Vam sporočim kako je uspelo. Seveda pa še vedno sprejemam nasvete in recepte. Zanima me pa tudi če lahko kvašeno testo za pizzo naredim zjutraj in ga razvaljam popoldan? Sedaj sem testo delala vedno z "Digo kvascem" in me je kar malo strah če mi bo s "ta pravim kvasom" uspelo. Upajmo. ZLATI STE!!! White Daisy

bozena  

član od: 26.10.2003

sporočila: 234

15. mar 2007 7:11

Torto peči na 10 °C nižji temperaturi kot običajno. Otem je pisala enkrat mamammia ne enm forumu, ker bi se sicer naj torta prehitro in neenakomerno dvigala. Veliko uspeha božena

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

15. mar 2007 8:15

Testo oblikuj v kepo, ga rahlo naolji in položi v posodo pokrito z folijo za živila. Seveda, v hladilnik z njim.

Verjetno je za danes prepozno, pa naj bo za v prihodnje.

siba

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

15. mar 2007 21:52

za pico testo ne gneti na trdo :d more bit čisto mehko ... v bistvu dajte notri kake pol dl olja in naj se zaradi olja ne prijema na posodo ne zaradi tega ker je motri toliko moke .... potem pustite vzhajati nato pa testo stresete na površino kjer je na debelo moke ga obrnete še na drugo stran ter prestavite v pekač , ga enostavno razblečete kar z rokami ali pa si pomagajte z parimi kapljicami olja npotem se pa res enostavno razvleče .... pa testo pride dobro ... ne pa kot podplat

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

15. mar 2007 22:57

Torej; praznovanje je končano. Danes sem se res nagarala. Spekla sem pizzo po receptu od BLANCHY- ODLIČNO TESTO ZA PIZZO in dragi moji moram vam priznati da je to eno boljših test za pizzo pa jih v življenju nisem spekla malo. Še enkrat hvala BLANCHY. Želela sem recept za čudovito testo in dobila sem ga. Kar pa zadeva Sacher torto - tudi ta je uspela čudovito, kupčka na sredini ni bilo, tokrat se mi je zalomilo pri okrasitvi torte, ker mi je zmanjkalo kreme in sem potem naredila kremo še enkrat in to je to. Bila sem tudi pohvaljena iz strani mojega sina-danes slavljenca in ostalih jedcev. Bom pa preizkusila tudi ostale recepte ki ste mi jih napisali in še enkrat hvala vsem za prijazno pomoč. Pišite predloge še naprej, dobro vam gre. lp White Daisy Sporočilo je spremenil(a) White Daisy dne 15. mar 2007 22:58:03

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti