8. marec

buča  

član od: 29.7.2006

sporočila: 1561

7. mar 2007 19:07

Tudi jaz praznujem 8.marec in se strinjam z zgoraj napisanim.Čestitke tudi vsem vam, ki tole berete! LEP 8. MAREC . buča

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. mar 2007 19:44

 

Meni se je 8. marec uprl v letih, ko smo ga praznovali kot  na ukaz , z vso pripadajočo maškerado. Četudi mi je bila zgodovina vseskozi dobro znana. Dobro, ženske so nam  izborile volilno pravico, a kaj ko same  še vedno očitno raje volimo moške. Po statistikah je več žensk kot moških, tudi kandidatk na volitvah je kar nekaj, koliko pa je izvoljenih?

Očitamo moškim šovinizem pri omogočanju napredovanja, kaj pa same naredimo za to?    Ali podpremo dobro kandidatko proti povprečnemu kandidatu?? 

Res smo dosegle emancipacijo, ampak, roko na srce, ta nam je marsikdaj bolj v breme kot v korist, ker se pravica do dela prevečkrat spreminja v podvojene obveznosti.

V začetku 20. stoletja so se ženske borile v javnosti, mislim, da je zdaj čas, da zadeve obrnemo še v svojih glavah, za začetek s tem, da bo vsaka ženska sebe tudi videla   kot enakopravno osebo in kadar je treba  tako tudi  nastopala. Pod tem si ne predstavljam  poudarjanja feminizma, ampak dosledno spoštovanje med spoloma.

Vsem, ki boste ta dan praznovale, pa

Cila

sonjaskof  

član od: 4.12.2006

sporočila: 48

7. mar 2007 20:57

Venturini, hvala za lep verz, si ga bom povečala in nalimala na zid. Priznam, da sem trenutno v intenzivnem razmišljanju v tej smeri. Lep dan vsem, Sonja sonjaskof

KetyP  

član od: 30.8.2006

sporočila: 123

7. mar 2007 22:52

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca. Spomladi do rožne cvetlice, poleti do zrele pšenice, jeseni do polne police, pozimi do snežne kraljice, v knjigi do zadnje vrstice, v življenju do prave resnice, a v sebi - do rdečice čez eno in drugo lice. A če ne prideš prvič, ne drugič do krova in pravega kova, poskusi vnovič in zopet in znova. (Tone Pavček) En lep 8. marec vsem, ki se imate rade zaradi tega, kdor ste! Pa da bi tale pesmica vedno veljala za vse in vsakogar! KetyP

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

7. mar 2007 23:20

Lep 8.marec želim vsem,ki ga praznujete. In tudi v našem podjetju letos ne bo rožic ampak denar gre v dobrodelne namene in sicer za varno hišo. mamazeljka

lara s  

član od: 18.1.2007

sporočila: 13

7. mar 2007 23:26

Tudi sama vsa leta z veseljem praznujem 8. marec. Se strinjam z vsemi pred mano o tem, da moramo imeti najprej sebe rade, da lahko potem to ljubezan delimo še naprej. Zato, drage dame, vam vsem pošiljam iskrene čestitke za 8. marec. Preživite ga čim lepše. Lep pozdrav lara s Sporočilo je spremenil(a) lara s dne 07. mar 2007 23:28:15

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

7. mar 2007 23:42

Pa ka ga pa biksate ženske nestrpne. Odprete si Forum in same seb čestitate za vaš praznik.

Mal bi bile strpne in malo počakale, pa bi bila tema odprta iz moške strani za vaš praznik. Ket ste si pa že same, pol pa nč.

Ajd, da ne bo kake zamere, nej vam bo. Vsaki po eno, enin en!

Matjaž

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

8. mar 2007 6:03

Jaz praznujem v službi. Vedno namreč delam sama in me nobeden ne more jeziti, haha. Lep in uspešen dan vsem! Kyara

DUŠANKA  

član od: 12.7.2005

sporočila: 2039

8. mar 2007 6:47

Vsem, ki praznujete 8. marec - lepo praznovanje. Sama ne morem ravno trditi, da ga "praznujem", sem pa zelo vesela, ko se dragi vrne domov iz službe z rožico v rokah.... samo zame.... Ja, včasih v službi je bilo pa precej drugače! Dušanka

priv  

član od: 7.11.2006

sporočila: 266

8. mar 2007 7:06

Tudi z moje strani vsem ženskam lepo praznovanje 8.marca. Petra priv

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti