Pomoč matematika

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. dec 2013 21:42

Matr, medtem ko jaz računam in se potim, ežoj in leny vržeta ven. Ampak zdaj vsaj vidim, da sem pravilno izračunala .Čeprav sem ubrala drugo pot - matematiki bi se verjetno zgražali: obratno sorazmerje: osem oseb bi imelo košte še za 60 dni, deset oseb pa za x dni. Kar je nasproti x, je v imenovalcu:

8 oseb..............60 dni

10 oseb............x dni

_______________________

x = 8 . 60 / 10 = 48

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. dec 2013 21:57

Ti si se pa reees potila pri tem....

Mimogrede, take naloge se rešujejo pri ekonomiji, ko se študentje učijo optimalizaciji operacij in spada med enostavne maksimizacijske probleme.

Vendelina jr.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. dec 2013 6:40

Očitno bolj učijo kot naučijo................................

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

13. dec 2013 8:37

Moje mnenje pa je, da je pravi rezultat 51 dni. Vsaj tako je bilo formulirano vprašanje.

3 dni (ko imamo 8 oseb) + 48 dni (ko imamo 10 oseb) = 51 dni (za toliko dni bo zadoščala natovorjena količina hrane)

trac

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. dec 2013 9:02

trac je napisal/a:

Moje mnenje pa je, da je pravi rezultat 51 dni. Vsaj tako je bilo formulirano vprašanje.

3 dni (ko imamo 8 oseb) + 48 dni (ko imamo 10 oseb) = 51 dni (za toliko dni bo zadoščala natovorjena količina hrane)



trac

Natanko isto so napisali ežoj, loni in elaphus: vsi trije so napisali, da bo po 3 dneh, torej od časa, ko so sprejeli brodolomce, zadostovala hrana za (še) 48 dni.

rimljanka

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

13. dec 2013 15:32

Sovaščanka,

kongratuliram za elegantno rešitev!

ežoj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. dec 2013 15:59

rimljanka je napisal/a:

Očitno bolj učijo kot naučijo................................



rimljanka

In kaj si hotela s tem povedati?

Vendelina jr.

noemi  

član od: 4.10.2008

sporočila: 364

13. dec 2013 17:44

Vendelina jr. je napisal/a:

Mimogrede, take naloge se rešujejo pri ekonomiji, ko se študentje učijo optimalizaciji operacij in spada med enostavne maksimizacijske probleme.


Vendelina jr.

 

Konkretna naloga o posadki in brodolomcih je iz učbenika za matematiko v 8. razredu osnovne šole.

Če malo logično sklepamo naprej, niti ni čudno, da je naša ljuba država tam kjer je. 

Noemi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

13. dec 2013 19:43

Vendelina jr. je napisal/a:

rimljanka je napisal/a:

Očitno bolj učijo kot naučijo................................

rimljanka

In kaj si hotela s tem povedati?

Vendelina jr.

 

Domnevam, da namiguje na našo finančno situacijo, državno in bančno

Cila

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. dec 2013 19:27

Ježeđmarička.

V ekonomiji - in to predvsem v delu, ko se računajo optimizacijski učinki v proizvodnji in ko se računa optimalen produktni mix - skratka v delu poslovanja in ne na delu finciranja na splošno, obstajajo tako imenovani

 

- maksimizacijski problemi: v smislu, če produkt A prodamo za 5 enot in imamo stroškov z njim za 4 enote in lahko prodamo vse...in če za produkt B dosežemo 7 enot prodaje in so stroški 4 , vendar je povpraševanje manješ, kakšen je optimalen produkcijski mix

- minializacijsk problem: v smislu, če imamo 500 enot resursov in več kot 200 enot ne gre za energijo, kako se porabijo ostali, da se naredit toliko in toliko....

- simplex in kobminrani problemi: to so pa že naloge, ki so sestalveljene iz  minimalizacijskih in maksmializacijskih problemov

 

Da se to nauči, se v resnici začne z nalogami tipo: mornarji imajo toliko in toliko hrane in potem so dobili še brodolomce...Ker je nekje pač treba začeti.

 

In ker sem dama, se bom delala, da nisem prebrala nekih podtonov v prejšnjih postih - bom pač razumela, da vas je zanesljo v vsesplošni ihti, ko ljudje mislijo, da je dovoljeno duhovičiti o stvareh, v katerih niso doma - zgolj zaradi tega, ker vsi ostali tudi duhovičijo.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti