Kam letos na morje? :)

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

13. mar 2007 11:26

Ideje so postale bolj precizni načrti... počitniške kataloge sem dala med star papir, brskam zdaj po netu... Je že kdo šel z avtom čez bivšo Jugo in Makedonijo na grško Halkidiko? Izkušnje, dobre lokacije, priporočate, ne priporočate, morda kak hotel, kraj... Grške otoke dobro poznamo, celine pa ne, tako da je letos nekako tole padlo v špil. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

carli  

član od: 17.11.2006

sporočila: 59

13. mar 2007 11:58

Leta 2005 smo obredli celo Grčijo (celino) in bilo je super. Kar se tiče potovanja čez Jugo in Makedonijo ni nobenih problemov, avtocesta je ok, kar se tiče ostalih cest so bolj tako tako in je potrebno paziti na luknje. Ljudje so zelo prijazni, se pa zgodi, da te kot turista poskušajo prenesti okoli glede cen, tako da moraš biti pozoren. Je pa drugače vse poceni. Glede hotelov ne vem nič, ker smo spali po kampih. V Grčiji si obvezno oglejte Meteore (samostani na skalah), Halkidika je tudi zelo lepa, pa Peloponez, v Atenah Acropoli, skratka, meni je bilo vse super, od plaž do ostankov antične grčije, hrana, prijaznost domačinov. Smo pa potovali v septembru, tako da ni bilo pretirane gneče, ker baje da je julija in avgusta tudi po celini polno turistov (kot povsod pač). carli

radost  

član od: 8.3.2007

sporočila: 27

13. mar 2007 12:04

Meni je pa že nekaj časa všeč otok IŽ, kjer imajo organizirane tudi programe v dopoldanskem času, programe za telo in dušo.S čolnom se lahko odpelješ na otok, ki pa je tak, kot kakšne fotografije za na prvo računalniško stran.Zvečer pa so plesi v krogu, kjer se ponovno družimo v krogu. Na takih srečanjih postanemo med seboj prijatelji vsi med seboj. Pa še nekaj za samske fante. Tam je deklet v izobilju.Sicer deklet s kakšno gubico, vendar duhovno bogastvo presega vsako zunanjo podobo. radost

romanad  

član od: 18.1.2006

sporočila: 340

13. mar 2007 12:07

Zanima me, če je bil kdo na dopustu v Turčiji-Side.Kaj si je vredno ogledati in druge zanimivosti.

Za vsako informacijo bom hvaležna!

Romanad

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

13. mar 2007 13:20

Mamamia, kje pa ste vi v Premanturi? Večina slovencev je v Hrastovcu -

tabina, mi smo pa pred Hrastovcem, v Muntah. Ko prideš mimo tiste bele haciende, kjer je bila včasih gostilna in je tisti kovinski motorist na vrhu krušne peči ob cesti, je malo naprej, na desni strani, tik ob cesti najprej travnik, ob njem pa dve hiši. Tista prva, s štirikapno streho, ki ima tudi pergolo, je naša.

Vrata so vedno odprta, obiski dobrodošli, šifra Kulslo.... razen če smo s čolnom na potepu, ampak slej ko prehj se vrnemo "domov"

 

Mamamia

mamamia

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15824

13. mar 2007 13:22

anja27 je napisal/a:

mamamia, vsekakor! Mi smo v Premanturi vsako leto; lani je bilo to sicer konec avgusta in rt Kamenjak je bil po avgustovski okupaciji Italijanov pravo smetišče. Tako da letos je obvezno julij.

Ja, če nas vidiš, se obvezno zaderi. Jerneju pa predlagam, da v ponudbo Kul vključi kake šilt kapice z napisom KulSlo za lažje razpoznavanje:)

Anja

 

Glede na to, da hodim v Premanturo že več kot 25 let, smo se enkrat gotovo srečali, hehe...

 

Lahko pa pri enem od slaščičarjev ali pro Frak Katu izobesimo transparent Kul slo, ker kolikor vem, tja zahaja še kdo s Kul slo...

 

Kje sem sicer, pa je napisano v prejšnjem postu - 100 m pred tisto novo apartmajsko hišo, pri kateri zaviješ leco proti Hrastovcu, desno pa proti Stupicam.

Mamamia

mamamia

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

13. mar 2007 14:22

kaj gre res več kot polovica kul slo na pag? zanimivo nektarina

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

13. mar 2007 14:25

Ne, jaz sem iz druge polovice . Mi sedaj že kar nekaj let hodimo v Tkon na otok Pašman. Nam je všeč.. Tina

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

13. mar 2007 18:18

Ksenjako nekatere kraje,po katerih vprašuješ poznam,vendar moraš še pripisati kam boš šla-apartma,kemp ali hotel.Posedarje je daleč od morja,ali si mislila s tem Pag ali vasi pred paškim mostom. ati zlati

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

14. mar 2007 23:04

Mene pa zanima ,če kdo hodi ob Kolpo,to bi bilo enkrat za spremembo super? val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti