Prismojevanje hrane na indukciji

kaja27  

član od: 1.6.2006

sporočila: 26

7. mar 2007 15:46

Men je indukcijksa zakon,ko maram kdaj kaj narest na steklokeramični ker mam tut dva dva tut zgubim potrpljenje samo včasih res zmanjka rostora in posod. Je res fino ko maš kavo skuhano v manj kot eni minuti in podobno. Na stekloERmični zgubiš živce k gre tako počasi. Edino palačink pa ne morem delat takih ta pravih. So drugačne ampak je isto na steklokeramičnih. Drugače se pa nič ne zasmoi, saj moraš prej dat na manjšo moč pa je vse ok. Brez strahu je res zakon. kaja27

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

7. mar 2007 17:25

No mojemu sinu se je včeraj (kljub izčrpnim navodilom kako in kaj) prismodil golaž.

Ker sem predvidevala, da bo ravnal tako kot sem mu naročila, mu seveda nisem povedala, kako naj ravna, če se zadeva vseeno prismodi. No in  potem je ta revež postrgal ven kar se je dalo, si skuhal makarone in pojedel in rekel, da tako zanič golaža pa še ne.

 

Vsaka šola nekaj velja 

rrr

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

7. mar 2007 17:36

ribaracak bo drugič bolje. vsakemu se lahko zgodi in res iz napak se učimo. nektarina

ssilva  

član od: 23.2.2005

sporočila: 428

10. mar 2007 20:29

Ali slučajno kdo ve kako je s kombinacijami indukcija/plin? Npr. 3 indukcijske in ena plin... ssilva

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

10. mar 2007 21:30

Zakaj pa dobre palačinke ne moreš na idukcijski narediti? nasha

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

22. avg 2010 19:33

Brskam po starih temah in nekako ne najdem odgovora na moja vprašanja o indukciji. Obnovila bi tole vprašanje o palačinkah, najbolj pa me zanima, kako je z vokom in indukcijo. Po moji logiki to dvoje ne gre skupaj, saj je glavni vic pri voku ravno v tem, da je ves vroč. Imam prav? sara

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

22. avg 2010 19:45

Multivitamin, tisto o kofetu se je govorilo leta 2007. To temo sem privlekla iz naftalina, ker ... No, saj sem napisala zgoraj. Torej: indukcija in vok in indukcija in palačinke?? sara

IvaSin  

član od: 20.11.2005

sporočila: 163

22. avg 2010 21:01

Palačinke se prav lepo spečejo na indukciji.Temperaturo nastavim na 5 ali 6, počakam, da se ponev segreje in veselo pečem.Ker imamo radi palačinke,jih pečem vsaj dvakrat na teden.Kako je  z vokom pa ne vem.

IvaSin

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

23. avg 2010 8:41

IvaSin, potem imajo palačinke kljukico, hvala! Čakam, da se oglasi še kdo, ki ima izkušnje z vokom. sara

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

23. avg 2010 11:30

Imam ogromen litoželezni vok, ki je v uporabi predvsem, ko pridejo obiski. Vsa posoda ima obliko voka, le spodaj je ravno odrezana v ploščo, ki ima premer skoraj tak, kot je premer največje plošče na indukciji. Na plinu je trajalo kar precej časa, da se je vok segrel na delovno temperaturo, zdaj na indukciji pa se segreje bistveno hitreje, ni za primerjati. Indukciji dajem v tem primeru in iz lastnih izkušenj čisto desetko, plinu, na primer, trojko. Res pa je, da je pravi orientalski vok iz tolčenega železa spodaj polkrožno zaključen in že zaradi svoje oblike ni primeren za indukcijo. Plinski gorilniki v kitajskih ali drugih restavracijah, kot sem opazil, so bistveno močnejši kot pri nas povprečni gorilniki v gospodinjstvu. Zato lahko meso in zelenjavo zelo na hitro prepražijo pri visoki temperaturi, na naših plinskih gorilnikih pa to ni mogoče, ker temperatura voka pade, ko ga napolnimo. Vok na indukciji se zelo približa osnovni ideji praženja pri visoki temperaturi, a je še vedno ne doseže. Za res pravi učinek bi bilo treba vok postaviti nad močan okrogel plinski gorilnik z več koncentričnimi plameni, kakršnega lahko uporabljamo za žar ploščo ali za kuhanje v ogromnem loncu. Moja ocena je, da se vok, če je prav oblikovan in iz ustreznega materiala, na indukciji obnaša občutno bolje kot na povprečnem gospodinjskem plinskem kuhališču. Skeptikom, ki trdijo, da ima hrana, kuhana na plinu, boljši okus, se lahko samo nasmehnem. Ti niso poskusili obeh različic, ampak ne trdim, da je hrana na idukciji boljša! Še o palačinkah. Oba otroka si jih občasno sama pripravita in spečeta brez težav, pri čemer jih obračata v zraku. Ko se ponev dvigne, se indukcija izklopi, ko jo spet položita, se vklopi. LP booris

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti