Lasišče

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

tema odprta - 22. feb 2007 18:52 | ogledi: 7.691 | odgovori: 13

Prosim za nasvet, ker ne vem več kaj naj naredim. Hčerko je pred kakšnim mesecem začelo srbeti lasišče. Pogledala sem, če ima morda uši, pa je glava čisto, tudi česa drugega ni videti. Tudi šampon uporabljamo isti kot vedno-otroški. Lase sva malo prej oprali, ker jo je vse grozno srbelo, sedaj pa se spet praska in jamra kako jo vse srbi. Pravi, da taka ne more v šolo, ker ji učiteljice pravijo, da ima sigurno uši in da si naj opere glavo, pa tudi koncentracija ji pade, saj je to srbenje zelo moteče. Hvaležna bom za vsak nasvet

ariella

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

22. feb 2007 19:21

ariella_3, mislim, da ima tvoja hčerka eno od oblik prhljaja-pri prhljaju ni nujno, da je viden. Poskusita še s kakšnim šamponom proti temu, če pa ne bo boljše, pa obiščita zdravnika. Možno je namreč tudi, da ima obliko luskavice ali seboroični dermatitis. ela

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

22. feb 2007 19:23

Mogoče ima prhlaj,tudi zato lahko lasišče srbi.Jaz bi zamenjala šampon.Potem pregled lasišča katerega nudijo nekatere lekarne in frizerski saloni,nato pa k zdravniku. ena mš

nasty girl  

član od: 25.9.2005

sporočila: 6

22. feb 2007 19:31

Mogoče poskusita s tistim pregledom v lekarni... Mislim, da (večina) lekarn ponuja pregled lasišča, samo ponavadi seje treba prej naročiti. V končni fazi, če domače žavbe in tisto kar se dobi brez recepta ne pomaga, pa bo dermatolog gotovo znal pomagat. Upa, da se bo težava uredila, verjamem, da je zoprno. nasty girl

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

22. feb 2007 20:19

Hvala za vse nasvete. Jutri bom šla kupit šampon proti prhljaju, potem bomo pa videli kako naprej. Šli bova tudi do zdravnika, samo da se to končno že enkrat uredi, ker je res nadležno. ariella

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

22. feb 2007 20:45

Po mojem ni samo prhljaj vzrok za to srbečico. Jaz to poznam, bi rekla da je alergija na šampon. Jaz sem to odpravila z oreščki o katerih je zdaj tudi na teh straneh veliko govora. lp Vesna

lili_stef  

član od: 18.1.2007

sporočila: 183

22. feb 2007 21:03

Jaz imam tudi občutljivo lasišče, zato vedno ko me začne srbeti menjam šampon ,potem pa imam nekaj časa mir.

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

22. feb 2007 21:24

Lahko da gre za eno izmed oblik dermatitisa. Pri meni se je pred več kot 15. leti, v obdobju pubertete pojavil tako rekoč čez noč. Najprej me je začela srbeti koža na obrazu, predvsem okoli predela nosu, po bradi, čelu, za ušesi, po obrveh, nato pa se je preneslo tudi na lasišče. To je tako neznosno srbelo, da je bil srbeš v bistvu že prav bolečina. Svetujem ti, da hčerko čim prej odpelješ k zdravniku, ker bo le on postavil pravo diagnozo in jo znal zdravit. Zato pa jih imamo, kajne? Mijan Sporočilo je spremenil(a) Mijan dne 22. feb 2007 21:25:08

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

23. feb 2007 7:02

jaz imam podoben problem, lasišče me velikokrat tako na trenutke precej srbi, imam pa menda kar nekaj krastic gor in prhljaj-tako mi je rekla frizerka ko sem bila nazadnje pri njej in sem se barvala. je pa zadeva moteča ja. lucijana

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. feb 2007 8:27

K zdravniku. Zato jih pa imamo. Se je pa v zadnjih šestih mesecih pri nekatarih mojih znancih, ki imajo otroke med 3-5 let pojavilo, da so imeli otroci neke srbeče težave z lasiščem in so jih potem zdravili in opazovali v otroški kliniki. Vendelina jr.

pelican  

član od: 7.2.2007

sporočila: 73

23. feb 2007 9:11

pomoje je alergija na šampon....zamenjaj prvo šampon, če se pa nadaljuje srbenje, pa jo odpelji k zdravniku, da ni kaj v zvezi z kožo.... pelican

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti