Ali lahko s sirotko spečem kruh?

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

tema odprta - 19. feb 2007 21:48 | ogledi: 4.897 | odgovori: 4

... Kot piše že v naslovu teme, sprašujem, če lahko zamesim kruh s sirotko namesto vode.

Moja tašča, ki mi jo je dala, pravi, da v Bosni delajo s sirotko le "kolače" - in to s pecilnim praškom, ne s kvasom. Zato me zanima, če se da delati z njo tudi kvašeno testo.

Najlepše se vam zahvaljujem za odgovore!

Nika

nike

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

19. feb 2007 21:59

Itak!!! pa še boljši je in dalj časa se obdrži. Sirotka super paše k rženi moki, h koruzni pa malo manj, ni slabo, samo h koruzni meni bolj sladko paše. Ržena in polnozrnata moka sta pa majka za kruh s sirotko.Seveda s kvasom:) lahko pa bi jo dala tudi kamorkoli drugam, kamor daš lahko sicer jogurt, recimo tudi v kako pecivo, ali pa tudi v šejk, samo malo moraš pazit,da ni vse skup prekislo. V kruhu je p aniti ne občutiš, samo boljši je. Jaz vedno, kadar se mi pokvari mleko (oz. ne pokvari, ampak skisa:), naredim skuto in prestrežem sirotko. Stvar je jako enostavna: na cedilo stresem sesirjeno mleko in pustim pri miru, da se sirotka odteče. Skuto dam v posodico in naredim recimo burek, namaz ali karkoli pač, sirotko v posodi pa dam v bidon in ko pečem kruh je prva na vrsti. Le pogumno:) Veri

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

19. feb 2007 22:22

Seveda, kar hitro se ga loti! rimljanka

nike  

član od: 25.11.2005

sporočila: 522

19. feb 2007 22:47

Hvala! Saj se mi je zdelo, da ne bi smelo biti nič narobe, ampak se mi je zdelo malo čudno, da v Bosni ne pečejo kruha z njo, ampak le kolače... Se ga lotim takoj jutri zjutraj in bom povedala, kako je ratal... :) Samo v trgovino bom še skočila prej po polnozrnato moko, ker je nimam doma, in se mi zdi, da bi res moralo biti z njo super. komaj čakam, da sprovam... :) nike

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. feb 2007 9:22

Po še enem pametnem rimljankinem nasvetu od nimampojma kdaj imam jaz sirotko vedno na zalogi, v malih plastenkah v zamrzovalniku. Rimljanka, hvala Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti