Smrad v hladilniku

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

tema odprta - 10. feb 2007 10:31 | ogledi: 15.469 | odgovori: 10

Pred približno štirinajstimi dnevi se je v hladilniku začel širiti zelo grd vonj. Hladilnik sem spraznila, očistila in odstranila vse potencialne povzročitelje. Pomagalo ni nič. Iz dneva v dan je vonj bolj moteč. Zdaj že toliko, da smo hladilnik (ki je mimogrede star šele leto in pol) izklopili in v kleti vklopili rezervnega. Povedati moram, da sem poizusila že mnogo stvari - od limone in krompirja (katera naj bi nase potegnila neprijeten vonj), čistila sem ga s kisom... pa nič ne pomaga.

Če je imel kdo podobno izkušnjo oziroma ima kdo kakršenkoli nasvet, bom zelo hvaležna.

Pozdravček

bomči

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

10. feb 2007 11:03

kaj pa če je za hladilnikom kaj sumljivega? Ste ga premaknili in pregledali okrog in okrog? ariella

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

10. feb 2007 11:08

Pri meni je pomagalo, ko sem odstranil pokvarjeno vranico za mačke. ežoj

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

10. feb 2007 11:10

Ja, hladilnik (ki je sicer vgradni), smo vzeli ven in ga pregledali. Dokler so vrata hladilnika zaprta je vse ok, ko jih odpreš, potem pa .... res neprijeten vonj. bomči

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

10. feb 2007 11:39

Če je prazen in še vedno smrdi potem je možno da pušča hladilni plin. Tako da bo najverjetneje potreboval popravilo. LP! Nikita

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

10. feb 2007 13:04

Nekateri hladilniki imajo na zadnji steni spodaj odtocno luknjo za kondenz. Ce se ta luknja slucajno zamasi, smrdi iz nje kot iz greznice. Jaz sem jo odmasevala s pomocjo slamice in pumpe za bicikel - in je pomagalo. Poskusite. lp, proxima

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

10. feb 2007 13:15

Če bi puščal hladilni plin, hladilnik ne bi več delal tako kot je treba. Pri nas je bilo krivo to, kar je napisala Proxima, šlo je pa kar z navadno pletilko. Drugače pa se dobijo prav lovilci neprijetnega vonja za hladilnike, jaz sem ga kupila v DM. Loni Makaroni

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

10. feb 2007 18:40

Tudi jaz sem imela podobno izkušnjo. Hladilnik je "samočistilen"(ha,ha v kolikor to kdo verjame ) in kot je napisala proxima ima na zadnji steni luknjo za kondenz ,zadaj za hladilnikom pa je posodica v katero se ta kondenz steka. Mi smo to posodico odstranili in očistili, ker je iz nje res zelo smrdelo. Poizkusi to poiskati in očistiti. Pri nas je kar nekaj časa trajalo, da smo to ugotovili na čemu je stvar.Začelo se je pa tako, da sem jaz dala v hladilnik zmrznjeno meso v vrečki, brez krožnika. Meso se je odtajalo in tista krvava voda je tekla po hladilniku. Kar se je dalo sem seveda takoj očistila, nekaj pa jo je steklo v tisto luknjico in naprej v posodico. marja

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

10. feb 2007 21:21

Preveri vsako posodico, ki jo hraniš v hladilniku, mogoče moraš kako živilo vreči stran. Takale reč se je zgodila meni - tudi moj hladilnik je še razmeroma nov - 2 leti in tudi iz našega je smrdelo kot bi v njem imeli kvarglje. Vzroka smradu dolgo nismo odkrili, šlo mi je pa zelo na živce, ker je vsakič, ko je kdo preverjal vsebino hladilnika, zasmrdelo po nesnagi. Vse sem ščistila in "prevohala", razen nove margarine Letta ne oziroma le mislila sem, da je nova. Prišlo je do grozne zamenjave. Imam namreč grdo navado, da uporabljam posodice te margarine za zmrzovanje kuhanega fižola za na solato (kot porcija). In kaj je našel v tej posodici možek - pozabljen, smrdeč, star, kuhan fižol . Fižol smo vrgli stran in smrad iz hladilnika je izginil. mamka

bomči  

član od: 5.10.2006

sporočila: 33

11. feb 2007 9:09

 

Najlepša hvala za vse nasvete. Včeraj smo sčistili tisto luknjico za kondenz in posodico v kateri se ta nabira. Je pa problem, ker je cevka po kateri prihaja kondenz do posodice robata (z zarezami) in ne vem, če mi jo je, gelde na to, da se ne da odstranit, uspelo popolnoma sčistit. Hladilnik smo včeraj potem tudi spet vklopili in moram povedat, da se mi zdi, da je danes že precej manj neprijetnega vonja.

Hvala še enkrat in prijetno nedeljo vam želim.

bomči

IČA  

član od: 9.1.2006

sporočila: 232

17. feb 2007 7:48

No, če  ste v hladilniku slučajno polili mleko se vonja še dolgo ne boste znebili.

Dobro  očisti vse, še posebno  odprtinico za kondenz. Jaz uporabljam kar vatirane palčke in tiste slamice, ki se upognejo. 

Za odpravljanje neprijetnega vonja, je zelo dobra  tudi rezina kruha.

Pozdrav

Iča 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti