Pustni krofi iz baze

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

26. jan 2008 5:17

Hvala vsem na odgovorih! Zaradi temperature sobe sem se še posebi bala. Namreč, krof sem hotela prvič (in skoraj tudi zadnjič) delati pred 33 leti in mi se prižgal za dno posode (kot KatkiLopatki). Po tem je kmalu moja mama prevzela kuharijo (meni pa niti ni dala!) in vedno je delala silnih kolobocij okoli kvašenih test (testo je vedno dala očetu v posteljo, da bi sem tam grelo!!)....... Nekaj pa bi še rada povedala! Nimam ravno časa za kuharijo, pa tudi na ta forum pridem zelo redko. Ampak, tako sem srečna DA VAS IMAM!!!!! KornelijaPT

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

26. jan 2008 7:08

KornelijaPT je napisal/a:
Hvala vsem na odgovorih! Nekaj pa bi še rada povedala! Nimam ravno časa za kuharijo, pa tudi na ta forum pridem zelo redko. Ampak, tako sem srečna DA VAS IMAM!!!!! KornelijaPT
No vidite, drage dame-tiste,ki vcasih uzaljeno vihate nos zaradi kake -domnevno ostre -besede in pravite, da vas ne bo vec sem gor... Zaradi prijaznih ljudi-kot je KornelijaPT- se splaca "vztrajati" in deliti z nami vase bogate izkusnje! Pa lep soncen dan vsem ! lucka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. jan 2008 8:30

In takih, kot je Kornelija PT ni malo, verjemite. rimljanka - moderatorka Kulinarične Slovenije

brkn83  

član od: 25.9.2005

sporočila: 233

26. jan 2008 10:18

Pozdravljene. ko takole prebiram tole temo, sem se odločila, da pa še js danes poskusim narediti pustne krofe, namreč pekla sem jih lani za pusta, sicer po enem drugem receptu, pa niso bili "bog ve kaj". No danes pa jih bom naredila po Recinem receptu, pa da vidim kako mi bo uspelo. Sicer še nisem v kruhomatu nikoli delala nič druga kot kruh, bom pa danes poskusila. Sporočim kako bo,..................mogoče celo uspejo. lp brkn83

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

26. jan 2008 11:07

No tudi jaz sem se odločila za "štih probo" pred pustom. Vse lepo in prav samo ne vem na kaetri program na mojem Clartronicu naj nastavim. Pa še malo premalo moke ja za toliko tekočine. Jaz sem je morala dodati kakih 10-15 dag. Nastavila sem program shnell pa bom pustila doklker ne bo vzhajalo. Poročam o uspehu. LP ursa40

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

26. jan 2008 12:00

Ja Urša tudi jaz na clatroniku tako delam, ko pa aparat zapiska (ko lahko dodajaš semena v kruh), gnete le še nekaj minut, takoj po tem pa ga jaz kar ugasnem in pustim pokrito, da mi slučajno ne bi že začel peči. Včasih delam še kaj drugega zraven in ne v istem prostoru in čas kar hitro mine. Ko je testo do pokrova, ga pa vzamem ven in začnem delati krofe, buhtelje, potico ... jana 07

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

26. jan 2008 12:00

urša 40 daj na program TEIG št 7 je....tam samo testo vzhaja,pa ne se bati de je kaj narobe ker aparat na začetku kar 20 min čaka preden začne mesti. kuharca37

jana 07  

član od: 8.10.2004

sporočila: 187

26. jan 2008 12:04

Ja kuharca37 res je to, le da tam traja precej dlje, da prideš do shajanega testa, kot pa na programu schnell, zato jaz rajši naredim tako, kot sem napisala. Gotovo je prej kot v eni uri. jana 07

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. jan 2008 13:18

Jaz imam Kenwooda in ima poseben program samo za vzhajanje (št.9). Trajalo naj bi 1 uro in 30 minut, ampak testo pogledam že po dobri uri (uporabljam svež kvas) in je ponavadi ravno pravo. Cila

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

26. jan 2008 13:42

Cila, tudi pri meni je tako, pa imam Clatronica...Številka 9 je teig (testo), za vzhajanje, mesiti pa začne takoj in mesi 20 minut, potem pa miruje in vzhaja 70 minut, vse skupaj je uro in pol. Kuharca??? katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti