Pustni krofi iz baze

neznan uporabnik

16. feb 2007 17:36

Mene pa zanima, ali testo za krofe vzhajate v kruhomatu ali po mesenju testo vzamete ven in vzhajate na pultu, oziroma ali najprej vzhajate testo, potem pa po oblikovanju kroglic še enkrat? Testa v kruhomatu namreč še nisem pripravljala, pa bi rabila ta nasvet, preden se lotim te dobrote.

 

hvala in lep vikend

 

Zoja

zoja1

mamazeljka  

član od: 29.3.2006

sporočila: 462

16. feb 2007 17:52

Zoja vse ti naredi kruhoavtomat;lepo ti zamesi in tudi vzhaja notri.Meni testo vedno tako naraste da se dvigne do pokrova:pri meni traja 1:50 min.delam pa na programu 7 imam pa aparat UNITED je zelo podoben CLATRONIKU,res traja malo dlje ampak je vredno počakati. mamazeljka

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. feb 2007 20:31

Meni isto vse naredi aparat kot pri mamazeljki. Isti čas , isti program in naj še enkrat povem, da je Recin recept fantastičen. Krofe bom ponovno delala v nedeljo, ker nas jutri ne bo doma. Uspešno peko krofov vam želim. LP! fakin712

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

16. feb 2007 22:23

Ja moram pohvalt.Krofi super.Sem morala slikce poslat in ker sem jih imela na rač.sem poslala še eno v bazo,ker me je zanimal kako to gre.Super enostavno. ena mš

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

17. feb 2007 16:28

tedi je napisal/a:
Mene pa zanima naslednje. Vedno sem imela probleme z buhtlji, ker mi je marmelada ušla iz buhtlja, ne glede na to kako sem jo zavila, vedno je bila med buhtlji in ne v buhtlju. Nato pa sem prišla na idejo, da sem testo prvič vzhajala v posodi, nato sem dobro pregnetla in naredila iz testa klobaso (kot za marelične cmoke), razrezala klobaso in vsak košček malo pognetla v roki, nato reztegnila in v jamico dala marmelado ter oblikovala kot en cmok. Take "cmoke" sem potem polagala v pekač obložen s peki papirjem, ponovno vzhajala in spekla ter cca 10 minut pred koncem pečenja premazala z sladko vodo. Niti en buhtelj ni spustil marmelade in tako lepih buhtljev še nikoli nisem imela. Kaj mislite, bi se to obneslo tudi pri krofih, saj so tudi krofi v bistvu ocvrti buhtlji. Je že katera to poizkusila? L.p. tedi

 

Preizkušeno - obnese se odlično. Delala sem krofe po lastnem receptu, vendar testo v kruhomatu (Reca, najlepša hvala za odkritje - suuupeer je!). Marmelado sem dala v sredino kepice,  testo zapognila naokrog in stisnila. Prvo vzhajanje tako, da je bil  spoj spodaj.  Ker so bili krofi malo težji, se je spoj še bolje  zlil. Cvrla sem po 3 minute na vsaki strani.

Cila

KornelijaPT  

član od: 27.12.2006

sporočila: 73

25. jan 2008 15:34

Tudi jaz potrebujem nasvet zaradi krofov. Res, da je šele drugič, da sem jih poskušala delati (prvič je bilo pred einm letom). Ni "krancla". Nekjre sem prebrala, da se to lahko zgodi tudi takrat, ko je testo preveč shajano. Tudi z oljem je bilo problema. Ko sem poskusila, zdelo se mi je da je premalo vroče. Čez hip pa so krofi postali črni že takoj, ko sem jih vrgla noter. Niti nisem vse dala v olje, ko sem že mogla vaditi ven. Piše pa, da jih je potrebno 4 minute peč pod pokrovom po tem obrniti. Sploh mi ni zneslo da pokrivam, ker sem jih takoj že mogla obračati in ven jemati. Dovolj so bili pečeni, ampak, skorja je bila pretemna, pretrda in ni bilo svetlega venčka. Testo sem dala shajati v do okoli 50 stopinj zagreto (po tem malo ohlajeno) pečico in prvič, ko sem zamesila testo in ponovno, ko sem naredila krofe. Namreč, temperatura v moji kuhinji je okoli 20 stopinj, kaj mi se je zdelo premerzlo. Vsepovsod piše, da mora biti toplo, ampak ne vem, koliko naj bi ta toplota bila. Lp. Kornelija KornelijaPT

balonka  

član od: 9.3.2007

sporočila: 548

25. jan 2008 17:45

Glede prostora ne rabiš savne.Dvajset stopin je čisto dovolj,samo glej da ne bo prepiha.Pa testo tudi naj bo mlačno ne hladno.Testo ko ga daš vzhajat lepo pokri in ko jih skroglaš-sfrkaš tudi lepo pokri.Pri testu je pa tudi pomembno da ni pretrdo. Glede peke,pa tako.Če si lahko zmeriš je 180 stopin čisto dovolj.Jaz se držim pravila da malo manj,tako da ko so pokriti v olju lepo še malo zrastejo-vshajajo.Ker če je olje prevroče dobijo samo črni oklep v sredini je pa šmorn. balonka

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. jan 2008 17:49

V moji kuhinji je tudi 20 stopinj, vendar kljub temu  ne dajem krofov vzhajati v pečico. Morda daj v pečico le prt, na katerega jih polagaš in s katerim jih potem pokriješ. Mislim, da je bolje, da že narejeni krofi  vzhajajo raje dalj časa na hladnejšem, kot prehitro na toplem.

Odkar delam testo v aparatu za peko kruha, je vedno dovolj toplo, prej sem ga pa tudi sama vzhajala v ogreti pečici, le da sem jo ogrela na 50 stopinj in  le za kakih 10 minut. Seveda je bila tekočina topla že ob mesenju.

Krofi, ki jih izrezujemo, se radi "prehladijo", kadar  jih trgamo (ali režemo) in  oblikujemo v kroglice ter  sproti pokrivamo s prtičem, se  skoraj ne morejo preveč shladiti.

 Olje je dovolj vroče takoj, ko se ob kuhalnici pričnejo delati mehurčki, navidezno se morda zdi da ni, v resnici pa je. Drug način preizkusa - prihraniš majhne koščke testa (tisto, kar postrgaš po posodi) in jih postopoma mečeš v olje. Takrat, ko skoraj takoj priplavajo na vrh, je olje pravo.

Cila

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

25. jan 2008 18:26

Mislim da sem samo lani merila temperaturo in je bila tam nekje med ali 170 in 180, pa niti malo več. Meni se celo zdi da je bolje malenkost manj kot preveč. Testo se itak ne sme napiti maščobe če je pravo in zato jim ne škodi, če so kak trenutek dlje v olju. 20 stopinj v kuhinji ni prav nič prehladno. Bolje da vzhajajo počasneje kot da so prehajani in se potem v olju vrtijo. Pa še en nasvet: če so krofi preveč vzhajani in bi nadaljno vzhajanje povzročilo to da bi bili prehajani in bi se v olju obračali, samo naredite v prostoru prepih in zadeva bo rešena. Po površini krofa se med prepihom naredi vrhnja plast trša, to pa prepreči nadaljne vzhajanje. Take krofe normalno ocvremo in vse bo v redu z njimi. lp Vesna

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. jan 2008 18:38

Cila je napisal/a:

Olje je dovolj vroče takoj, ko se ob kuhalnici pričnejo delati mehurčki, navidezno se morda zdi da ni, v resnici pa je. Drug način preizkusa - prihraniš majhne koščke testa (tisto, kar postrgaš po posodi) in jih postopoma mečeš v olje. Takrat, ko skoraj takoj priplavajo na vrh, je olje pravo.

Cila
Tole upoštevaj, pa bo. Atina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti