Ocene receptov

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

22. feb 2002 14:31

Polona, ali se nisi obrnila na bralce? Jaz nisem bralec! Bralci tega niso pripravljeni delati, vsaj ne brezplačno (samo moj sklep). Jaz delam brez honorarja toliko kot lahko in bi raje na kulinariki naredil kaj bolj koristnega, pametnega ali takšnega, da bi zagotovil njen obstoj dalj časa, kot pa da prepisujem, testiram, preverjam in kopiram recepte v bazo oz. njena polja. To je tako kot ladja, v katero teče voda. Najprej je treba popraviti luknjo, potem pa delati običajne stvari. Na ladji Kulinarika.net je mnogo lukenj (ne mislim varnostnih), mnogo hroščev, mnogo stvari, ki kličejo k popravilu in dopolnilu. Za vse te stvari sem, kljub trudu mojih sodelavcev na svojih področjih, sam. Ker so obiskovalci ponavadi na "drugi strani brega" kot ustvarjalci nečesa, jih najbolj moti to, česar ni in so manj zadovoljni nad tem, kar je. Zato tudi nekaj zelo burnih odzivov na moj projekt uvajanja nadstandardnega plačljivega paketa v KulSlo članstvo. Obiskovalci najprej rečete: "Na Internetu je vse zastonj", nihče pa se ne preseli v našo kožo in ne razmišlja drugače: "Vse je zastonj, nekaj stvari je treba pa tudi plačati, da je vse ostalo zastonj". P, verjetno ne boš zadovoljna z odgovorom, ker sem odgovoril mnogo širše, kot si ti zastavila vprašanje. Tudi vikalnih stavkov še nisem popravil, ker mi je trenutno prednostno popraviti statistiko, tako naše strani, kot statistiko gostincem - članom, ki plačujejo članstvo kot tudi tistim redkim oglaševalcem, ki jih imamo. Odločiti se moram po prednosti in v vrstnem redu, ki se mi zdi pameten. V temu, da bi jaz prenašal recepte iz foruma v bazo (poleg tega, da bi bilo treba preprogramirati bazo, ki trenutno ne dopušča, da vnašam kot nekdo drug ali celo nihče, torej "prenešeno iz foruma"). Obiskovalci strani mi lahko v tem pomagajo tako, da sami pošiljajo recepte v bazo. Če me pač želite razbremeniti. Lahko se boste tudi naročili na nadstandardni paket. Ko bo dovolj članov, bom opustil vse drugo, kar moram početi, da sploh lahko fizično preživim, in se posvetil izključno KulSlo.Verjetno pa bo tudi tedaj več idej kot časa. Ko bo članov še več, bom zaposlil nekaj programerjev, da bodo nadgrajevali stvari in dva osebka, da bosta prenašala recepte iz baze (takrat bo verjetno tudi mnogo več pisem v forum). In seveda vzdrževalca strežnika, ker bo takrat KulSlo kupila toliko, da bo potreben zanjo svoj strežnik. Lahko pa vsi jamramo in trošimo čas na kritike. Ampak takšna so dejstva. Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Aja  

član od: 11.1.2002

sporočila: 142

22. feb 2002 18:39

Recept za gobovo juho sem iz foruma prenesla v bazo. Saj ni bilo pretežko, ko sem se enkrat odločila. LP Aja

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

22. feb 2002 19:20

Super! Mogoče bom v prihodnosti dodal opcijo, da bo po tem, ko boste recept poslali v bazo, dobili tudi link na recept Link boste samo skopirali v forum in recept bo viden takoj iz teme v forumu, iz baze pa še ne (tudi v zadnjih 5 receptov ga ne bo, tudi poiskati ga ne boste mogli preko iskalca). Ko bo pregledan, bo prišel tudi med redne recepte. Za večjo spodbudo bi bila poleg smeškota še ikonca za pošiljanje recepta! To se mi zdi dobra kompromisna rešitev, ki bi spodbujala tudi obiskovalce k pošiljanju receptov v bazo. Tema pa bi bila lahko krajša, saj bi bil v forumu le link na recept, tudi tiskanje recepta bi bilo lažje in v končnem smislu bi ostal v bazi potem... Ta ideja mi je pa všeč... Tudi izvedba bi bila mogoča... Kaj menite drugi? Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

sycia  

član od: 4.12.2001

sporočila: 139

22. feb 2002 22:17

No, fino. Dobra ideja! Ej, Jernej, sej cenimo tvoje delo. Stran noro dobro funkcionira. Je ni strani, na kateri bi bila veckrat gor, kot na tej (razen mogoce na svoji lastni), tako da... Kar tako naprej! Kaj pa vem, tud mogoce z malo vec oglasi bi se dalo preziveti. Sycia

jernej  

član od: 30.8.2001

sporočila: 4877

22. feb 2002 22:49

Seveda, oglasi so boljši, ampak oglaševalsko stanje v SLO je katastrofalno, kar se Interneta tiče. Kar poglejte velike iskalce koliko imajo bannerjev (malo)... Sem upal, da bodo oglasi in več gostincev... Saj nekaj jih imamo pridnih, vse pohvale, eni nas podpirajo že od začetka. Pozdrav Jernej - Urednik Kulinarične Slovenije

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti