Mirena- hormonski vložek

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

20. nov 2008 21:18

Jaz lahko samo povem, da je mirena zakon in da sem se letos celo poletje lahko kopala, prej pa vedno menstruacija na morju in še celo daljša kot ponavadi.

Za zanositev pa prvič slišim

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

20. nov 2008 21:31

Jaz že kakih 10 mesecev nisem imela menstruacije, samo prva dva meseca po vstavitvi. Glede zanositve pa je takole: nobena zaščita ni 100%, je pa mirena na drugem mestu, takoj za sterilizacijo, tako ne vem, kleo zakaj bi te to odvrnilo od mirene. Saj potem sploh ne boš več smela seksat, saj so druge vrste zaščite še manj varne.

lp Saša

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

20. nov 2008 22:08

jade, me hacaš, a ne? Ja, zadeva ni večna. Hotela sem izrazit dvom glede zanositve oz., ker nimaš menst. se čisto kamot zgodi, da zanosiš in to porajtaš tam pri 4-ih mesecih - in svojih 44-ih letih!!?? in seveda je prepozno za splav, če se odločiš zanj. Joj, pa zakaj dedci nočejo na vazektomijo - tistih ušivih 15 min v ambulanti - 1cm dolg rez, en šiv, obliž in via domov?! lp, vanjatajnsek

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4734

21. nov 2008 7:47

Pa res misliš, da bi ti ljubiteljski kuharji znali bolj kompetentno svetovati kot pa tvoj ginekolog? Povej mu vendar, kaj se dogaja, saj je na trgu ja teh reči, kolikor hočeš, nekaj bo tudi zate primernega. Res ne vem, no, če sodi sem pisati o turih na genitalijah. Ognjič

sonchika  

član od: 3.4.2005

sporočila: 731

21. nov 2008 8:00

Akne na obrazu (drguje ne vem) so normalen pojav pri prenehanju jemanja KT. Vztrajaj, drugega ni.

Sonja

leny  

član od: 9.2.2008

sporočila: 335

21. nov 2008 8:07

Jaz pa vstavljanja mirene nisem niti čutila, malo čuden občutek sem imela nekaj ur po vstavitvi, sem pa z njo sem zelo zadovoljna. leny

simonax  

član od: 22.11.2008

sporočila: 1

22. nov 2008 11:06

Jaz sem imela 8let materični vložek enkrat sem tako krvavela da so mi ga v nedeljo moral v bolnici odstranit pol je blo pa dobr.drugače pa še pred 3meseci nisem imela nobene probleme.Pred 3meseci pa sem mela vročino in hude bolečine v kolku da sem bila na birglah. CRP mi je kar rastu na 111,05 kljub antibiotikov 4škatle. Tako da so me sprejeli v bolnico me slikal delal krvne preiskave in me poslali ortopedu ki pa ni nič ugotovil z njegve strani in mi svetoval ginekološki pregled.Takoj sem šla k ginekologu ker je hvalabogu takrat glih delal.Ko me je pregledal je ugotovil da mam vnetje in mi odstranil obroček. Ter mi svetoval mireno zaradi močnih in dolgih menstruacij. Drugo jutro nisem mela več vročine in CRP je padal. Včeraj sem po 3mesecih dala vstavit MIRENO nisem občutjiv človek ampak me je noro bolelo. Ko sem prišla do avta sem začela bruhati in sem se slabo počutla tak da 1uro nisem mogla sploh pelati da bi prišla domov. Doma pa mela celo noč hude bolečine in krče podobne popadkam da sem mislila da bom to mireno kar rodila.Zdaj je bolje in upam da bom zadovoljna z njo kot ostale. LP simonax

Mijan  

član od: 30.12.2006

sporočila: 554

22. nov 2008 13:58

Jade, ti me vedno tako namejiš! Mi kar solze lijejo od smeha! Mijan

rafaella  

član od: 27.11.2006

sporočila: 23

8. dec 2008 13:46

Pozdravljene! Dolga leta je bila moja zaščita navaden maternični vložek, ki sem ga dobro prenašala. Lansko leto pa je bris pokazal PAP-2, zato mi je ginekologinja svetovala, da ga je najbolje odstraniti, ker je lahko vzrok vnetja. Res ga je odstranila in mi predpisala tabletke Yasminelle. Te tabletke so name zelo slabo vplivale, kljub temu, da mi je zdravnica zagotovila, da zaradi nizke vsebnosti hormona praktično nimajo stranskih učinkov. No, jaz sem bila ves čas potrta in zamorjena, najbolj pa me je motilo, da sem popolnoma izgubila veselje do spolnosti. V tednu prekinitve, brez tabletk, pa sem bila čisto v redu. Prav zato sem vedela, da je vzrok mojega počutja prav kontracepcijska tabletka. Upala sem, da se bo stanje sčasoma popravilo, vendar sem po nekaj mesecih jemanja obupala in prenehala z jemanjem. Bris je sedaj v redu, zato sem se odločila, da ponovno vstavim maternični vložek. Zdravnica me prepričuje, naj vzamem Mireno, jaz pa sem skeptična prav zaradi prisotnosti hormonov. Bojim se, da bo moje telo spet tako odreagiralo na hormonski vložek, kot je prej na hormonske tabletke. Zdravnica pravi, da je to popolnoma drug hormon, ki ne vpliva na psiho, pač pa samo lokalno na maternično sluznico, jaz pa imam kljub temu pomisleke. Je pa res, da sem imela prej pri navadnem materničnem vložku zelo močne in dolgotrajne menstruacije, kar je bilo včasih precej moteče. Iz tega vidika me Mirena vsekakor mika. Zanima me predvsem to, če je katera od vas, ki imate vstavljeno mireno, opazila, da se ji je po vstavitvi zmanjšala spolna sla. Ker končno - kaj mi bo mirena, če zaradi nje izgubim veselje do seksa...?

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

8. dec 2008 14:14

No, pa naj še jaz povem svoje... blagor tistim, ki nimajo problem z Mireno! Mene je že sama vstavitev bolela ko hudič, potem sem imela močne krče en mesec,bolečine pa takšne, da so se širile že v križ... krvavela sem pa skozi in to tri mesece! Ker po treh mesecih ni bilo nič boljše, bolelo je pa vedno bolj, sem jo dala odstranit! In od takrat sem najbolj srečen človek! Jaz je sigurno ne bom nikoli več imela! ela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti