Pomankanje železa

mbarbe  

član od: 16.12.2002

sporočila: 186

8. nov 2003 21:26

Hčera je imela premalo železa, ko je bila mala in bi morala jemati tablete, pa sem poskusila drugače. S svežim sokom rdeče pese ter rozinami in suhim sadjem. Kar pa mi je bilo nekaj novega, je to, kar mi je svetovala neka starejša gospa. Cmoke iz goveje vranice. S hčero sva pomanjkanje železa pozdravile, kaj pa je pomagalo? Ne vem! LP, Branka

neznan uporabnik

11. nov 2003 11:50

Veverica,pogrešam tvoj odziv-recept. Upam,da bo kmalu. štef

maurina  

član od: 20.10.2003

sporočila: 58

5. jan 2004 11:27

Se ena o pomanjkanju zeleza. Mislim pa, da je bilo ze napisano, da se hudega pomanjkanja NE DA odpraviti s prehrano, to velja samo za zelo blage oblike. Moji mami, ki je imela tako malo zeleza, da so jo dali na infuzije, so priporocili, naj je meso (posebej zrebicka in jetra) in razne zelenjave. Mislim, da ni bilo prav kake posebne hrane, razen tega, vendar je po obrokih redno spila sveze iztisnjen limonin sok. To pa zato, ker je brez c-vitamina absobcija zeleza zelo tezavna. Lp jasna

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

23. jan 2004 12:20

Recept za pripravo z zelezom bogate jedi: 1 pest suhih fig 1 pest suhih borovnic 1 pest rozin 1 pest suhih sliv vse na drobno zrezes in zmesas in dodas 20 dkg rjavega sladkorja 1/2 l terana ali refoska Vse skupaj das v stekleno ali keramicno posodo ali kozarec, kjer naj pokrito stoji 1 teden, da se prepoji in zgosti. Nato jes dnevno 1 veliko zlico te zmesi. lp ZIMA Sporočilo je spremenil(a) zima dne 23. jan 2004 12:22:18

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

23. jan 2004 12:26

Pri omenjenem receptu je treba paziti, da suho sadje ni zveplano! Sporočilo je spremenil(a) zima dne 23. jan 2004 12:28:39

amilena  

član od: 17.6.2003

sporočila: 7

23. jan 2004 14:03

moje izkušnje: sinu so že pri enemu mascu ugotovili veliko pomanjkanje Fe ( moral bi imeti zaloge od mene - do šestega meseca - pa nažalost ni ). Zdravili so ga v bolnišnici, inekcije Epomax( upam, da sem prav napisala). Do prvega leta starosti je še dnevno dobil tabletko ferrobet-a ( kupovala sem jih v Avstriji ). Danes star pet let in nima več teh problemov.V hrano smo po nasvetu zdravnika uvedli vsaj enktat na teden jetrice - nikakor ne kokošja - zdravnik odsvetoval. mislim, da pri hudi obliki slabokrvnosti hrana ne pomaga kaj prida - potrebno je najti vzrok. lp,m

bejči  

član od: 3.7.2003

sporočila: 12

29. jan 2004 8:11

Pri nas pa smo si pomagali s koprivovim čajem, še bolje pa je če piješ sveže stiskane mlade vršičke kopriv (spomladi). Pravijo, da zanesljivo pomaga pri slabokrvnih ljudeh. Mojemu sinu je. lep pozdrav Rahela

hribi  

član od: 9.2.2004

sporočila: 4

18. feb 2004 7:01

Lepo pozdravljeni! Vsi ki odgovarjate na pomanjkanje železa se omejujete le na železo. Po svoje je zadeva logična saj se pomanjkanje železa pokaže s krvnimi raziskavami. Je mogoče kdo pomislil da telo potrebuje poleg železa še kaj drugega oziroma da mu kaj drugega še mnogo bolj primanjkuje kakor železa in da je mogoče to samo posledica. Tudi sam se sedaj skoraj dve leti izogibam svežega sadja in zelenjave zaradi ulceroznega kolitisa in tudi sam sem imel probleme s pomanjkanjem železa in s težavami ki so se pojavile ob jemanju zdravil, da bi se nivo železa dvignil. Pred kratkim sem spoznal da ni težava v železu pač pa vitaminih in mineralih in še čem, kar naj bi dobil s sadjem in zelenjavo, vendar ker sveže moje črevesje ne prenaša teh snovi pač ne dobim. Celice za svoje normalno delovanje pa nujno potrebujejo te snovi in če jih ne dobijo postanejo utrujene in celična stena se poškoduje in enostavno več ne morejo sprejemati hranilnih snovi in oddajati odpadne snovi. Lahko bi rekli če imamo bolne celice zbolimo tudi mi, saj telo ni drugega kakor celice. Tako imamo v črevesju bolne celice od katerih pričakujemo, da bodo prebavile naše železne bombe, pa žal v večini primerov to ne gre tako enostavno. Mislim da se večino bolezni da pozdraviti ravno s pomočjo vitaminov in mineralov, saj le teh v današnji prehrani najbolj primanjkuje. Če kdo želi kaj več informacij lahko sporoči na janez_vevar@yahoo.com Janez Vevar

nskoru  

član od: 1.3.2002

sporočila: 13

18. feb 2004 8:50

Tudi sama sem imela zaskrbljujoče nizko raven železa v krvi, krivulja je bila precej nizko pod normalo in mi nobene tablete niso pomagale. Grozno bleda sem bila kar dolgo časa. Začela sem se pravilno prehranjevati in v roku enega leta se počutim odlično! Poleg tega je bledica izginila. Tako, da če mene vprašate je vse v pravilni prehrani. Ps. poleg tega pa sem vegeterijanka in ne uživam NIČ rdečega mesa. Lep pozdrav, Nina nina skorupan

hribi  

član od: 9.2.2004

sporočila: 4

18. feb 2004 12:39

Se strinjam s tabo Nina, da s pravilno prehrano počasi a vstrajno spravimo naše telo nazaj v ravnovesje. To je najboljši način zdravljenja, zatakne pa se pri ljudeh, ki ne smemo jesti svežega sadja in zelenjave, da ne rečem moramo še pri kuhani zelenjavi in sadju precej paziti da nas ne napenja ali nam kako drugače dela probleme. Predvsem z zelenjavo se da dobiti kar veliko železa, pa še v dobri kombinaciji je s C vitaminom. Meso res da tudi vsebuje železo vendar bi bilo dobro da zraven mesa pojemo še kaj zelenjave ki doda C vitamin, da to železo naše telo lahko absorbira. Bi rekel da je tako lažje uravnovesiti prehrano vegetariancem kakor nekomu ki se mora ogibati zelenjave in sadja. Lep pozdrav. Janez

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti