Kam na dopust!

kalcicl  

član od: 10.7.2005

sporočila: 435

7. jan 2007 20:56

Mi pa letos razmišljamo med Korčulo(Vela luka) in Črno goro(Budva-HN Slovenska plaža). Ali je kdo letoval v teh krajih in kakšne so vaše izkušnje? kalcicl

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

7. jan 2007 21:15

Saj bo lanna verjetno še kaj lepega povedala, pa še jaz nekaj napišem. Korzika je res prekrasna, samo precej draga...bolje pa je, da si rezerviraš prenočišča kaj prej, ker v sezoni je skoraj vse zasedeno, splača pa se potovati po celi deželi. Sicer pa imaš tam praktično vse, saj je notranjost otoka gorata, podobna našim goram, tudi po višini, z jezeri, vintgarji in travniki. Po sredini otoka se vije transverzala, primerna za treking in tudi kolesarjenje, ki je lušno po celi deželi. V notranjosti kot v sokoljem gnezdu leži mestece Corte, kjer je tudi univerza, po njem pa se imenuje cela pokrajina.Vzhodna obala otoka je nižja in plaže peščene, južni del je iz znamenitih klifov, nujen je ogled najjužnejše točke - francoskega Gibraltarja - proti Sardiniji. Zahodne obale pa so bolj razčlenjene in raznolike, posebej pa so za SZ del značilne znamenite "calanche", to so rdeče skale, ki jih je erozija izoblikovala v najrazličnejše zanimive tvorbe. Po zahodni strani je tudi pravi avanturistični podvig vožnja z avtom, saj so ceste ozke in vrezane v skalo, malo podobno kot v Kaliforniji. Naslednja zanimivost so beneški svetilniki, ki so postavljeni okrog celega otoka. Prižigali so se drug za drugim, goreli vsi naekrat in s tem opozarjali na nevarnost Korzika slovi tudi po svojih kostanjevih gozdovih (od tod tudi ime pokrajine Castagniccha), v katerih se prosto pasejo svinje, kar je še posebej zabavno videti, ko ti prekrižajo pot. Zaradi ekstenzivne paše ima njihovo meso poseben okus. Če ste brali kdaj Asteriksa...se kar spomnite svinj :) Dobri so njihovi izdelki iz kostanja, od paštet do marmelad, pa seveda suhomesnati izdelki. Meni pa je do srca segla tudi njihova pristna glasba, saj je za Korziko značilno polifonično petje. Pojejo le moški, v stilu a capella in melodije slišiš vsepovsod. Skratka, na tako majhnem koščku tako velika pestrost. Morda zna biti problem jezik, ker angleško ne znajo preveč dobro, jaz govorim špansko in ni bil problem. Imajo pa svoj jezik, čeprav je uraden francoščina. Vožnje do Livorna v italiji, odkoder gre trajekt, je iz SLO kakih 7 ur, potem pa še par urc (zdi se mi da okoli 3) do Bastije na S delu Korzike, od tam pa veselo naokoli! Karte za trajekt smo kupili po internetu na Corsica ferries, bile pa so precej drage - z avtom vred nas je samo prevoz prišel cca 50.000 SIT. Mi smo bili s šotorom in brez rezervacij, pa smo morali prej nazaj, ker so bili vsi kampi zasedeni, ponekod smo se tudi "švercali". Kolegica pa si je lani prek agencij tu v SLO vse prej rezervirala tudi za tako krožno potovanje... papa katka Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. jan 2007 21:19:25 Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 07. jan 2007 21:24:20

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

7. jan 2007 21:17

Tudi mene zanima Črna gora. Radi bi šli v hotel, ne vemo pa v kateri kraj. Če ima slučajno kdo kakšen predlog bi bila zelo vesela. Bili bomo trije odrasli ( sva se rešla otrok, dobila pa babico). Odšli bi pa preko agencije z avtobusom. Lep pozdrav! AK

MIAM  

član od: 25.11.2006

sporočila: 24

7. jan 2007 21:43

AK, jaz sem bila predlani v Črni gori (Budva) in je bilo fantastično! Tudi jaz sem šla tja preko agencije z avtobusom in je bilo prav luštno. Ko smo pa prišli do cilja sem bila pa tako pozitivno presenečena nad nadvse prijaznimi in ustrežljivimi ljudmi, lepo in urejeno plažo, dobro hrano, ...ni da ni!!! Ti pa priporočam hotelsko naselje Aleksandar. Imajo zelo dobro ponudbo "all inclusive", jaz sem jo koristila in vam jo priporočam. Tudi hrana je bila ok, plaža je oddaljena par deset metrov, v naselju je dokaj mirno, do starega mestnega jedra Budve pa se lahko odpraviš peš na en lep sprehod. Kot sem že rekla-pozitivno presenečena in odločena, da se tja sigurno še vrnem!!! Lp! MIAM

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

7. jan 2007 22:55

AK,mi smo pa bili lani v Črni gori,prav v hotelu Aleksandar.MIAM, tvoje pisanje me je prav začudilo!!! Naj povem, zakaj. Kot prvo, je bila soba umazana in polna prahu. V sobi je bilo polno faraonk,puščala je školjka,tretji dan se je pokvaril še kotliček(beri poplavil),hrana pa...Po moje so lani menjali kuharice,ker tako zanič hrane še nikjer nisem jedla.Deset dni smo jedli riž, grah in pa neke vrste pašto-verjamete ali pa ne,pa še vedno je bilo vse mrzlo! Meniji so bili vsak dan popolnoma isti,izjema so bili edino zajtrki,ki so bili okusni. Ker ima ta hotel all inclusive,smo imeli seveda tudi popoldansko pecivo(ena sama vrsta,če je seveda po petnajstih minutah ni zmanjkalo)Prav poseben je tudi njihov all inclusive bar,kjer sem že prvi dan ugotovila, da ne morem niti kave spiti,ker imajo samo neke vrste divko iz avtomata. Skratka,če že greste v ČG,vam priporočam HN Slovenska plaža.Sicer so nam na agenciji rekli, da so tam sobe bolj skromne,pa sem se sama prepričala pri prijateljici, da so imeli neprimerno lepše kot mi v hotelu. Pa tudi njihova restavracija je bila zelo lepa,izbire pa zelo veliko in baje zelo dobra hrana. Aja sem pozabila povedati še to:mi nismo smeli sedeti v restavraciji,ker so nam povedali, da jo uporabljajo pozimi,za poleti je pa baje pokrita terasa??(kjer so se nam po mizah sprehajale mačke)Pa hrano so nam delili v sobi 6x6 metrov,brez kakršnihkoli linij... pa ne me narobe razumet,jaz še nikoli nisem komplicirala,ampak to,kar se nam je lani dogajalo, je bilo pa res preveč.In vse to zato,ker sem hotela otrokoma enkrat omogočit "all inclusive"!!! lp, ela

AK  

član od: 5.1.2006

sporočila: 112

8. jan 2007 7:44

Miam in Ela! Hvala za predloge. Lep pozdrav. AK

bina  

član od: 13.12.2002

sporočila: 186

8. jan 2007 8:22

Ko smi imeli majhne otroke, smo bili na otoku Rabu, kraj Kampor. Prav tako je mivkasta plaža, z razliko San marina, tukaj ni navožena mivka, tako da je nimaš vsepovsod, in tudi če zapiha je ne nosi naokrog. Je pa res, da ni toliko infrastrukture kot na Loparju, prav to pa je bilo meni najbolj všeč.

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

8. jan 2007 8:30

Zdaj tudi v Kamporju mivka ni več zbita, so ga turisti našli , škoda. Ognjič

vanya  

član od: 28.3.2006

sporočila: 326

8. jan 2007 8:56

Mikrob zdaj si mi pa lušte naredil. Sem pogledala tvoj link in mi je tisto križarjenje po vzhodnem Sredozemlju ful všeč. Samo nakaj mi povej, ker se s fantom ne morema zmenit. Piše, da moraš za pristaniško takso plačat 28000 sit. A je to enkraten znesek al plačaš za vsako pristanišče? vanya

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti