Kam na dopust!

Jerneja USA  

član od: 24.11.2006

sporočila: 812

5. jan 2007 23:42

Galja, lepo da si naredila tako lepo reklamo za slovensko morje. Meni gre tudi ze malo na jetra, ker kogar srecam govori samo o hrvskem morju. Seveda je lepo, in vsi tisti otoki, ... Meni pa je tudi vsec ta nas primorski dialekt. Jaz na zalost ne hodim bolj malo na "ta prave pocitnice" na morje (je moz doma iz morskega mesta v Italiji), bi pa jaz tudi sla kar nekam k nam. Galja, zelim vama lepo kampiranje po Sloveniji!!!! Beki, seveda pa tudi tebi cimvec uzitkov na dopustu pa kamorkoli gres!!! Jerneja USA

nero  

član od: 26.4.2004

sporočila: 40

6. jan 2007 2:04

Midva sva šla lani v Klek, blizu Neuma. Fenomenalno! Preko Tuša naju je prišlo v top sezoni 88.000 sit za oba, seveda s polpenzionom. Hotelske sobe so luškane s televizijo in hladilnikom, hrana v redu- samopostrežni zajtrk in večerja s tremi meniji. Osebje zelo prijazno. Do plaže je kakih 200 m in je prodnata, samo senčnik rabiš. Drugače je pa mirno, nekaj lokalčkov, gostiln. Če hočeš več življenje, je 2 km stran Neum, kjer se vedno dogaja. Lep dopusz za malo denarja. Se definitivno vrneva. Je pa precej daleč, kakih 8 ur vožnje, če ni gužve na cesti. Priporočam! Sporočilo je spremenil(a) nero dne 06. jan 2007 12:46:10

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

6. jan 2007 9:26

Mi gremo letos na tole lokacijo. http://www.otok-mljet.net/ Lani smo bili po dolgem času v apartmaju, hrana v lastni režiji, pa smo se odločili, da gremo spet v penzion, kje nam bodo kuhali drugi. Pa še cenovno je kar vredu. Lep pozdrav, Klavdija

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

6. jan 2007 12:27

mi smo bili enkrat na Pagu, Povljana. Sicer miren kraj, apartma ni bil ravno luksuz, smo pa imeli do majhne prodnate plaže (za ene 50 ljudi) 20 metrov, kar je bilo super. Malo dlje je bila še velika peščena, pa nismo šli nikoli tja. Edina slaba stran - vožnja. Super je bilo v Omišu. Malo bolj hladna voda, ker leži ob izlivu reke nevemvečkatere, kamp odličen, plaža enkratna. Spet slaba stran - vožnja. Lani na Krku, Njivice. Do plaže ogromno stopnic in strmina, kar nam je povzročalo težave - voziček, pa tudi tamali je mel dve leti, še ni bil sposoben celo pot prehodit, hkrati pa pretežek za nosit. Plaža prodnata, veliko ljudi, praktično brez sanitarij, če si šel dva metra proti grmu, je smrdelo za znoret. Slaba stran - oddaljenost od plaže, dobra stran - relativno malo vožnje. Ali mogoče kdo pozna kakšen kraj v Istri, kjer bi plaža bila primerna za otroka in dojenčka, pa bi blo vse skupaj dostopno z vozičkom? Pa po možnosti apartmaji v bližini, ne hotel. matilda

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

6. jan 2007 12:45

matilda je napisal/a:
Ali mogoče kdo pozna kakšen kraj v Istri, kjer bi plaža bila primerna za otroka in dojenčka, pa bi blo vse skupaj dostopno z vozičkom? Pa po možnosti apartmaji v bližini, ne hotel. matilda
Rabac...kjer je morje tiste lepe turkizne barve, ogromno sprehajalne poti in možnosti za rekreacijo. Pa izven glavne sezone je treba it, ker v špici je pa norooo...ogromno ljudi, skratka, gneča za pop.... In treba je pazit, da te tisti, ki oddaja apartma, "mal ne naheca"...(saj veš za njihovih 50 m do plaže), včasih pozabijo povedati, da je treba it po 387 stopnicah, da prideš na plažo. Ognjič

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

7. jan 2007 10:24

Mi smo z dušo in srcem na otoku Rabu v mestu Lopar, kjer že več let kampiramo in to je naš raj na zemlju. Sicer hodimo že zadnji teden junija in prvi teden v juliju, drugače je nora gužva. Ker pa je meni 14 dni morja premalo, smo s prijatelji odšli v Privlako pri Zadru v app Lug. Kraj je miren. Pred vojno je bilo tam veliko turizma, sedaj pa ne več toliko. Ljudje so najbolj prijazni na svetu. Res! V tem app imaju približno 500 stran tudi restavracijo, kjer lahko ješ in imaš določen popust. Ni bilo drago, pa še odlično smo se imeli. Čeprav ne zamenjam Raba. Prijeten dopust. JORDI

lanna  

član od: 4.11.2006

sporočila: 80

7. jan 2007 14:07

Če se že odločaš za Hrvaško ti svetujem otok Lastovo;tam je pravi raj na Zemlji. Drugače pa je meni Korzika(Francija)res najboljša točka za dopust. LP lannika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. jan 2007 15:20

uf, Lanna - to bo pa zame! A lahko daš kaj več informacij? Lisa

lanna  

član od: 4.11.2006

sporočila: 80

7. jan 2007 16:50

Lastovo je zelo majhen otok, na katerem se lahko sprostiš do konca. Pravijo, da je najbolj zelen v Jadranu. Glavno mesto je Ubli. Tam je tudi pristanišče. Vozi pa trajektna linija Dubrovnik-Lastovo/Split-Korčula-Lastovo. Kamataran vozi 3 ure(iz Splita), trajekt pa 5 ur. Ko se približuješ otoku si misliš:"Saj tukaj sploh ni živega bitja."Šele, ko prideš do pristanišča ugledaš pravo podobo otoka. Glede na velikost otoka je tam samo en hotel, imenovan Solitudo. Ima 4 zvezdice in je na splošno zelo v redu. Na Lastovu je veliko možnosti za potapljanje(potapljaški klub) in jadranje(veliko zahrbtnih plaž,luk).Veliko je tudi krasnih vasi(Zaklopatica,Lučica,Lastovo)Lastovo je vas na vrhu hriba. Tam sta dve trgovini, pošta, trgovinice z spominki, bari(letos je bilo zanimivo vzdušje zaradi SP v nogometu).Še zanimivost:V času, ko ni turistične sezone, na Lastovu ne boste našli veliko domačinov(veliko ljudi gre v Split.) Upam, da si želela več informacij o Lastovu;) lannika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

7. jan 2007 20:04

oh, nisem bila jasna - Korzika, ta me zanima! Jo imam že nekaj časa v mislih. Kje ste bili, kje se splača iskati prenočišče, kako je z BB? Lisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti