Kam na dopust!

beki  

član od: 21.11.2006

sporočila: 236

tema odprta - 5. jan 2007 16:40 | ogledi: 8.689 | odgovori: 41

Kmalu bo treba tudi misliti na dopust. Smo pet članska družina. Otroci stari 3, 5. 7 let. Šli bi v Dalmacijo, radi bi tak dopust, da ne bi nič kuhali, npr. polpenzion in obvezno v bolj mirni kraj. Kam priporočate.

Hvala za odgovor!

beki

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

5. jan 2007 16:55

Ti pa še bolj planiraš kot jaz...:) Svetujem ti, da kontaktiraš turistične agencije, ki so bazirane v Dalmaciji (google najde pod "turističke agencije u splitu", "turizam u Dalmaciji" "hoteli u Dalmaciji"), oni imajo največ uporabnih informacij o družinskih hotelih, kjer imajo prilagojeno ponudbo za take družine. Poleg tega ti svetujem, da iščeš take hotele, kjer je menjava gostov tudi kak drug dan, ne samo v soboto, ker potovanje v sobotu je prava muka. Vendelina jr.

ariella_3  

član od: 3.7.2006

sporočila: 664

5. jan 2007 17:09

ali je že kdo bil v Metajni na otoku Pagu? Mi bi šli letos tja pa ne vemo kako je, ker nismo še sploh nikoli tam bili. Kakšne so vaše izkušnje? ariella

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

5. jan 2007 17:49

Nagibam se k vendelininemu napotku, ker je kar težko svetovati. Kar je meni v redu, drugemu ni....zato kak internetni pregled kar prav pride, "Dalmoši" so polni tega. Beki, sicer sklepam, da bi vam najbolj prav prišla kakšna plaža s kamenčki ali vsaj ne preveč skalnata (saj bi morala biti ko koza, da bi dohajalatri otroke...). Hoteli imajo praviloma dokaj urejene plaže, a je vprašanje,koliko ti to ustreza. Imaš pa tudi zasebne apartmaje, ki ponujajo tudi hrano, pač po dogovoru. Najbolje, da pregledaš prospekte nekaj različnih agencij, tako dobiš pregled nad cenami, pa tudi vsaj okvirno podobo krajev in kakšne plaže so kje ter oddaljenost hotelov in apartmajev od morja. Vsaj meni je to vedno najbolj pomembno, pa naj grem smučat ali se kopat - samo da iz stanovanja stopim direktno "na teren". Potem pa kombiniraš z internetom, malo pokličeš direktno v kraje, ki se ti zdijo zanimivi in odločitev bo vedno lažja. Terja sicer nekaj truda, ampak tako je manj možnosti, da usekaš mimo. Meni je najbolj všeč predel od Zadra do Splita (no, pa dol južna Dalmacija tudi, ampak vprašanje, koliko ste se pripravljeni voziti). Poglej za začetek Vodice, Pakoštane, Trogir, Biograd na moru; to so sicer malce večja mesta, ampka v okolici se vedno kaj najde. Od manjših krajev je krasen Tribunj (malo pred Vodicamo, oboje malo pred Šibenikom), pa Bibinje, Sukošan - oboje med Zadrom in Šibenikom; pa Primošten, malo naprej od Šibenika, je krasen predel,tudi Rogoznica in Vinišće.. Od Splita proti Makarski je tudi krasna obala,naj omenim Omiš in Brelo, Tučepe in Baško vodo... Za začetek sem ti natresla nekaj krajev, kar tako, po spominu. Na netu boš videla tudi podobe, kup informacij in telefonov... Uživaj v iskanju, Mamamia mamamia

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

5. jan 2007 18:16

Ariella 3 za otok Pag ti lahko podam svojo izkušnjo in sicer: zelo lepo, super voda, lepe plaže, mir, prijazni domačini. Res se splača. Drugače nerada hodim na Hrvaško, vendar je Pag izjema. biba

MIAM  

član od: 25.11.2006

sporočila: 24

5. jan 2007 18:49

OJ! Sem se nasmejala do solz, ko sem prebrala tisto o kozi od mamamie! hahahahaha... No, zdaj pa k dopustu: jaz ti pa priporočam Rab. Sem tudi jaz malo okrog spraševala, kje je fajn in luštno za otroke, pa sem slišala same pohvale za ta otok, tako da gremo mi letos kar tja. Baje, da je peščena plaža in dolgo, dolgo samo plitka voda. Juhuhu, komaj čakam! MIAM

mamka  

član od: 10.7.2006

sporočila: 434

5. jan 2007 19:11

Tudi mi smo imeli večna vprašanja - kam pa letos na dopust. Ko začneš enkrat hoditi na otoke, si zasvojen z njimi. Najbolj smo bili navdušeni nad Pagom, kjer smo dopustovali dve leti zaporedoma v Stari Novalji in v Povljani (manj všeč, ker preveč gužve - poiskali smo svoje kotičke). Vendar v apartmajih, tako da smo kuhali sami. Otroka sta stara 8 in 13 let in na dopustu mi sploh ni težko kuhat, ker itak to ne počneš vsak dan (greš na pizzo, ribe, itd). Na Pagu je resnično zelo fajn za majhne otroke, ker so plaže peščene in mivkaste. Če se boste že odločili za Pag, obvezno pogledat plažo v Šimoniju (nasproti kampa), ki je fantastična, zalivčki s skalami, vmes pa veliko drobnih kamenčkov, voda čista, kot zanalašč za majhne kobacaje; v bližini pa borovčki s senčko, sicer na Pagu ni veliko kotičkov s senčko. Pa plaža Čista je super - bela mivka, čisto, lepo, ni za prehvalit. Italijani tam kar s seboj plinske bombe pripeljejo in tam kuhajo svoje pašte. Obiskali smo tudi Vlašiče in nismo bili preveč navdušeni, smo pa zavili v Smokvice, kjer pa mi je zaigralo srce, če so ti taki kraji pri srcu. Kot v filmu Bratovščina sinjega galeba. Le malce se je treba potruditi do plaže (stopnice navzdol, kar za kobacaje ni najbolj), vendar je trud poplačan, ko uživaš na prekrasni plaži s pomolom, s katerega sta moja otroka uživala kot dva gusarja. Hja spomini. Mislim, da pa ne bomo šli nikoli več v hotel, ker smo bili žrtve salmonele (cela družina) v Šibeniku pred kakimi 4 leti za prvomajske praznike. Hudo. Malega je zelo prizadelo. Malo sem se razpisala, vendar me moti pri vseh teh katalogih, da ne povedo vsega kar te zanima. Zato so pa forumi. Upam da boš našla kaj ustreznega za vas in seveda veliko dobre volje, Uf uf, si kar predstavljam, da si s tremi otroci kot šerpa za prenašanje teh in onih potrebščin. mamka Sporočilo je spremenil(a) mamka dne 05. jan 2007 19:19:01

NiNcHiKa  

član od: 2.6.2006

sporočila: 54

5. jan 2007 19:41

Rab je super. Se spomenem, ko smo pred nekaj leti bili v Sanmarinu. Vem da smo se vozili na plažo. otroci smo bili stari okoli 8 let. dolgo nizka voda, mivka pravo za igranje. :) NiNcHiKa

pat  

član od: 5.9.2006

sporočila: 204

5. jan 2007 21:20

Jaz poznam domačina iz Metajne na PAGU,oddaja sobe in apartmaje, ne vem pa če tudi kuha.Če te bo zanimalo, ti do drugič lahko preskrbim naslov. LP pat

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

5. jan 2007 23:01

Kako lepo vas je brat, ko ste vsi tako navdušeni nad Hrvaško. Tudi mi smo vsa leta letovali od Savudrije do Šibenika, vsepovsod je bilo lepo, najlepše na otoku Murter, kjer smo kar nekaj let zapored preživeli dopust. Čisto po noriji smo eno leto zalutali v Izolo (sin je plesal na tekmovanju v Izolski dvorani) in med čakanjem na finale, smo se sprehajali po mestu in si ogledovali plažo.....in srečali teto in strica iz Bologne, ki sta dopustovala pri enem starejšem paru v privat hiši. Seveda smo šli na oglede (hiša tik ob morju-zraven doma slepih) in od takrat dalje ne gremo nikamor več drugam. Sem kar precej sentimentalna, imamo malo morja, ampak meni se zdi najlepše na svetu. Zjutraj greš na tržnico in v trgovino, govoriš slovensko (meni je primorski dialekt nadvse všeč), ne opazim niti gneče, zvečer se brezskrbno sprehajamo, gremo na ples, na večerjo.....v glavnem, počutim se kot doma. Otroke sta imela tako rada, kot svoje vnuke......kaj bi še rada lepšega? Uf, me je kar zaneslo, kajne? Letos pa greva z možem sama na dopust (otroka sta naju že prerasla, ha,ha) in sva se odločila, da vzameva šotor in greva taborit po naši lepi Sloveniji. Vsak dan bova prespala drugje. galja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti