Slovenj gradec in okolica - kje se dobro je?

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

tema odprta - 5. jan 2007 12:55 | ogledi: 9.583 | odgovori: 25

Vse je že v naslovu. Vrsta hrane ni pomembna, da je le odlična!

Hvala.

strelka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

5. jan 2007 13:16

Živjo! Super je gostilna Brančurnik v Prevaljah (so tudi na KulSlo pod gostinskimi lokali), potem je v Šentanelu (najlepša koroška vas) zelo znana gostilna Marin....obojni imajo zelo dobro hrano, le da imaš pri Brančurniku malo širšo ponudbo, ne samo koroških jedi, pri Marinu pa mislim da so bolj osredotočeni na pristno staro koroško hrano.....če se še spomnim kakšne dobre gostilne, ti napišem :) LP Zala

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. jan 2007 13:18

Tudi jaz priporočam gostišče Marin in gostilno Brančurnik! fresh

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

5. jan 2007 13:49

Tudi v gostilni Hober (na poti proti Šentanelu) se dobro je. Pri Marinu imajo vse, ne samo domačo koroško hrano. Če pa prideš že na Koroško, pa je seveda boljše, da ješ koroške specialitete. stara

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. jan 2007 13:54

Včasih je bila na tistem koncu izjemno dobra gostilna, reklo se je sicer kmečki turizem Tina. Vrhunska hrana in postrežba, hrano so pripravljali kar v odprti kuhinji, izza steklenih vitrin, vonja pa nikjer nobenega. Je pa res, da na jedilniku ni bilo cen. Štimalo je pa vse, od pogrinjka do zadnjega kozarca. Postrežba vrhunska, izjemna ponudba vin, poleg nekaj klasičnih jedi so imeli tudi noja na primer, žrebička, pa precej divjačine (od suhomesnate do sveže pripravljene). Res užitek za brbončice. Vredno obiska. Pa v Podgorju je ena super gostilna, tja je zahajal tudi sloviti slikar Tisnikar. Kako se ji uradno reče ne vem, ampak če povprašaš, kje je gostilna Pri Metki, ti bo vsak vedel povedat. Latnica je nekega dne izrekla rek, ko smo v jutranjih urah odhajali domov: Poštenjaki hodijo po svetlem domov...smo se velikokrat ravnali po tem. Mamamia mamamia

Tarja83  

član od: 17.11.2006

sporočila: 273

5. jan 2007 14:05

Prihajam iz Raven na Koroškem in lahko dodam, da je zelo dobra postojanka Korošica v Dravogradu. Še posebej, če ste ljubitelji morske hrane. Drgače pa zelo priporočam pizzerijo Saloon v smeri iz SG proti Ravnam, natančneje po cesti Sele- Vrhe. Odsvetujem pa gostilno Hober, saj smo tam imeli zaključek leta in so bili natakarji oziroma en od natakarjev zelo neprijazen. Sicer je hrana kar dobra, vendar je postavitev miz prav tako zelo neugodna. Hrana torej okej,vse ostalo pa vsaj takrat ni bilo čisto poštimano, zna pa bit,da je bilo to zaradi gneče. Lp,Tarja Tarja83

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

5. jan 2007 14:15

Hvala za kopico idej; očitno jih bom morala dati še na glasovanje! Drugače pa mamamia sem že slišala za Tino oz. sem brala eno oceno, vse se je slišalo res fajn, razen tistega, kar je komisija zares jedla - medveda! Očitno sem bila prehitra v svoji izjavi, da tip hrane ni važen Divjačina me nekako odbija.... strelka

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

5. jan 2007 14:16

Aja, pa če me morda lahko še malo razsvetlite glede tipičnih koroških jedi bom tudi vesela. strelka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

5. jan 2007 14:38

Hren po koroško boš dobila na vsakem turizmu, postrežejo pa ga zraven govedine iz juhe. Koroški žganci. Če te pot zanese v gostišče Marin, zelo priporočam takoimenovane "kločeve nudle" kot posladek. To so štrukeljci z nadevom iz suhih hrušk. Odlični so tudi ajdovo skutni cmočki. Drugače pa se dan današnji po koroških turizmih streže vse, kar se streže tudi drugje. Domača slovenska hrana, pač. fresh

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

5. jan 2007 17:21

Strelka, pri Tini je divjačina pač del ponudbe, imajo tudi vse ostalo. Kaj pa Korošci pravijo na Murka tik pred Slovenj Gradcem? Jaz sem bila tam nekaj krat na kosilu in smo vedno dobro jedli, ni pa to tisto "nekaj več" kot na primer pri Tini. Mamamia mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti