Štruklji

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

25. jan 2007 15:22

LIJANA je napisal/a:
Cila, da ne steče nič ven, jih "režeš" z roko, vsaj jaz. Lepo z robom dlani pritisneš dol, pa še malo levo in desno, potem pa na sredi prerežeš. Upam, da sem dovolj jasno napisala.
Lijana, 100x hvala. Po tvojem nasvetu so se skutini štruklji čudovito zaprli.Še testo sem naredila malo bolj mehko in niti kapljica ni stekla ven pa sem jih kuhala brez serviete, razrezane. To sem hotela. Juhuhu Lp Cila

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

25. jan 2007 17:52

Lahko se štruklje zavije v alufolijo in se jih da zmrznit, potem pa zmrznjene s folijo vred v lonec in na plin... Čeprav ne vem, če je to čisto zdravju neoporečno. Nekje v glavi imam, da je folija zdravju škodljiva?! Morda kdo ve? Ana Češnovar

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

25. jan 2007 19:32

Pri nas se pa štruklji kuhajo v prozorni foliji. gaja 1

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

25. jan 2007 22:47

Pa v peki papirju jih eni kuhajo. Atina

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

26. jan 2007 8:36

Režem jih z krožnikom.Res, ni 100%, se najde tudi kakšen.Pa brez pokrovke na loncu. siba

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1566

26. jan 2007 8:45

Cila je napisal/a:
Trik proti razvijanju med kuhanjem sem podedovala od babice.
Kateri oziroma kakšen trik je tu mišljen?

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

26. jan 2007 10:25

odgovor rdkapici: Poznam dva načina: -za skutine štruklje – bolj mehko testo, zvitek obrnem tako, da je preklop spodaj in pustim počivati vsaj pol ure. V tem času se preklop povsem spoji z ostalim testom. -za orehove štruklje pa naredim bolj kompaktno testo, iz malo večje količine moke, ga razvaljam v krog, na sredi kroga naredim luknjico in zvijam iz te luknjice navzven. Na koncu dobim en velik kolobar. Babica mi je rekla, da se tako narejeni štruklji ne bodo odvijali in se res ne. Ga pa vseeno pustim še malo počivati. SIBA: tudi jaz sem jih poprej rezala s krožnikom, zdaj pa Lijaninega načina ne morem prehvaliti. Pretisnila (z dlanjo) sem jih pred počivanjem, razrezala pa tik pred kuhanjem. " In ni nič kapljalo in curljalo" Lp Cila Sporočilo je spremenil(a) Cila dne 26. jan 2007 10:25:55

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. jan 2007 3:24

Cila hvala za te ideje, bom sprobala, štruklje rada delam:) Režem jih jaz tudi s kakim drugim dovolj topim predmetom, recimo s topo stranjo lopatke za testo, z roko še nisem probala, Lijana, hvala tudi tebi, zdaj pa bom še to poizkusila, čeprav tudi razrezani z lopatko ne razpadajo. Meni je tako bolj fajn (razrezani), sploh za zamrznit, lažje jih daš v zmrovalnik, lahko jih vzameš ven samo za enega ali dva ali pa za celo družino, pa še hitrje so kuhani. Veri

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

27. jan 2007 14:39

Cila je napisal/a:
zvitek obrnem tako, da je preklop spodaj in pustim počivati vsaj pol ure. V tem času se preklop povsem spoji z ostalim testom.
A ja, še nekaj sem pozabila dodati. Večina jih to gotovo že ve, komu bo pa morda le prav prišlo: preklopa v širini kakih 2 - 3 cm ne smete namazati,niti z oljem ali maslom, ker se sicer slabo ali sploh ne sprime. Lp Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti