Krofi

moni  

član od: 20.9.2001

sporočila: 14

tema odprta - 25. jan 2002 11:11 | ogledi: 3.739 | odgovori: 24

Malo sem pobrskala po forumu in ugotovila, da se je o krofih bolj malo pisalo oziroma razpravljalo. Ker se pust hitro bliža bi mi prav prišel kakšen ne preveč komplicirani recept predvsem pa bi prosila za tiste male skrivnosti, na katere je potrebno paziti, da so krofi ravno prav pečeni pa z lepimi venčki pa brez lukenj v sredini pa seveda OKUSNI morajo biti. Torej zanima me vse tisto kar se pridobi z izkušnjami........jaz jih žal s krofi nimam nobenih.

Simona Leskovec

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

25. jan 2002 11:30

Moni! Mojih izkušenj s krofi je ravno toliko, da sem se odločila, da jih vsako leto tistih nekaj, kar si jih dovolimo pojesti (kile pa to) raje kupim. Zadeva je preprosto preveč delikatna, čeprav bi se strastne krofarce najbrž z menoj ne strinjale, da bi se ponovno podajala na trnovo in na koncu bolj ali manj neuspešno pot proti (vsaj) užitnim, če že ne lepim krofom. Po moji teti je pomembno vse: ta prava moka, ki mora biti povsem enake temperature kot ostale sestavine, skrbno presejana; testo "sklofano" z ravno prav velikimi zamahi, da se ne delajo (pre)velike luknje; bognedaj, da kdo odpre vrata, ker se krofi prehladijo hitreje kot kakšen nedonošenček ... in še in še. Ne - Tinca je kar kupljene krofe. Če se nam pa zahoče dodatna doza holesterola so pa kakšne jogurtove miške ali pa flancati tudi dobra in okusna, predvsem pa lažja izbira. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

25. jan 2002 12:17

Recept je preizkušen (dobila sem ga od babice) in tudi krofi so zelo dobri (tako vsaj pravijo). Jaz po tem receptu vedno pečem krofe in so mi tudi vedno uspeli. Potrebuješ: 1 kg mehke moke (namenske) 8 rumenjakov 2 vanilin sladkorja 4 male kocke masla 10 dag sladkorja 5 dag kvasa sol limonina lupina 1/2 dcl ruma mleko po potrebi (približno 4 dcl) Malo mleka s kvasom, malo moke in žlico sladkorja pusti nekaj časa stati (približno 10 minut) da kvas vzhaja. Posebaj penasto zmešaj rumenjake, sladkor, maslo, dodaj malo toplega mleka. Jaz dam rum najraje kar v jajčno maso, da se mi med moko ne naredijo grude. V posodo daš moko, sol, limonino lupino, vzhajan kvas, jajčno maso in mleko po potrebi. Vse skupaj zgneti v gladko maso. Pusti vzhajati 45 - 60 minut. Potem oblikuj kroglice. Pusti še enkrat vzhajati približno 45 minut. Speči v olju, napolni z marmelado, potresi s sladkorjem v prahu in veselo na delo - dober tek. Jaz sem uporabljala že veliko vrst moke in različni kvas, pa mi krofi vedno uspejo. Tudi noben prepih jih ne moti. Masla ne sme biti preveč, ker so krofi drugače težki in nimajo lepega venca. Če daš malo več ruma, niso tako mastni. Veliko uspeha pri peki Rebeka Sporočilo je spremenil(a) Rebeka dne 25. jan 2002 12:25:38

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

25. jan 2002 12:37

Moj recept je tudi preizkušen ,priprava testa je enaka ,kot ga je zgoraj opisala Rebeka.Moram priznati ,da nič ne kompliciram z moko , moji krofi se ne bojijo prepiha - bojijo se samo ,da jih prehitro ne pohrustamo . 1 kg moke (pol ostre ,pol mehke) 8 rumenjakov 1 jogurtov lonček olja 8 dak kvasa 5 žlic sladkorja vprahu 1 mala žlička soli 1 vanili sladkor 3 velike žlice ruma limonina lupina mleko po potrebi (testo ne sme biti ne premehko ne pretrdo) malo naribanega muškatnega oreščka martika Marta Vidovič

moni  

član od: 20.9.2001

sporočila: 14

25. jan 2002 14:02

Tudi sama sem že razmišljala, da bi bilo najenostavneje krofe kupiti. Toda sveži krofi tako lepo dišijo po stanovanju pa tudi otroci bi zraven neskončno uživali. Še naprej bom za vsak nasvet hvaležna. Poskusila bom pa ni vrag, da ne bi kaj ratalo. Upam samo, da ne za v kanto za smeti Simona Leskovec

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

25. jan 2002 14:25

A se delajo kroglice kar z žlico?

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

25. jan 2002 15:09

Jaz jih režem kar z nožem. Približno na enako velikost. Nič hudega, če niso vsi enaki, ani imajo rajši večje, drugi manjše, res pa je, da malo večji lepše izgledajo. Potem te kose povaljam malo med dlanema, da nastane kroglica in da izločim odvečni zrak. Rebeka Rebeka ROGELJ

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

25. jan 2002 15:21

ŠPELA, jaz rajši testo razvaljam za prst na debelo in jih potem z obodcem za krofe izrezujem ,ker so potem krofi vsi enako veliki.Ja lahko pa tudi delaš testene kroglice z roko,kar z roko si testo trgaš, jaz sem to enkrat poizkusila pa mi ni glih ratalo ,poznam gospodinje, ki si pomagajo s manjšo zajemalko ,ki jo pomočijo v maščobo predno se lotijo testa. LP MARTIKA Marta Vidovič

neznan uporabnik

27. jan 2002 11:42

Ponavadi pečeva krofe skupaj z mamo. Za izrezovanje uporabljava obode. Krofi so dobri, vendar ne preveč lepi. Predvsem me moti to, da "ne narastejo" in so tako nizki! Lp! Beti

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. jan 2002 4:40

Ja Beti, ali daš preveč dobrot v testo pa so težki ,ali imaš preveč trdo omešeno testo ,ali testo pretanko razvaljaš ,ali nimaš taprave temperature olja ,ali so premalo vzhajani ,ali .........najbrž je tisto ta prvo ,da daš preveč dobrot v testo, vsaj iz svojih lastnih izkušenj ti govorim ,ker sem imela enkrat zadosti tega neznanja z krofi, sem šla k znanki ,ki je kuharica in me je poučila.Zgoraj sem že napisala recept po katerem sem že nekajkrat cvrla krofe ,tu ti pa napišem še enega ,po katerem vsako leto za pusta cvrem krofe. 1/2 kg mehke moke 1/2 kg ostre moke 6 dak kvasa 5 rumenjakov in 1 celo jajce 10 dak sladkorja 2 vanili sladkorja 10 dak margarine(RAMA) mleko po potrebi naribana lupina polovice limone in prav toliko pomaranče malo muškatnega oreščka 4 žlice ruma Poizkusite potem receptu! Želim da vam gratajo in lep pozdrav Marta Vidovič

prekmurka  

član od: 24.10.2001

sporočila: 672

28. jan 2002 4:43

Pozabila sem še napisati ,da rabimo testo tudi posolit -1 malo žličko. martika Marta Vidovič

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Venturini
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti