Ali obstaja?

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

14. dec 2006 16:30

Kar se noza za prsut tice, se cisto strinjam. Pa se ena zvijaca, kako jo vedno prerezemo naravnost: biskvit naj ostane na dnu tortnega modla, obod tortnega modla damo pa okrog; nato samo poiscemo v omari primerne kroznike (meni ustrezajo nizki siroki) in jih zapored podlagamo pod dno tortnega modela, dokler biskvit dovolj ne pogleda iznad oboda. Ce je biskvit visok, dodamo se en kroznik in odrezemo se eno plast. Majhne neenakomernosti sicer lahko prekrijemo z debelejso plastjo kreme, tko da ni panike - ampak mene je, dokler sem bila se zacetnica, pogosto kar precej zaneslo (zdaj sem ze zverzirana). lp, proxima

dasi  

član od: 15.6.2006

sporočila: 42

14. dec 2006 16:31

Ali potem kdo ve kje v Ljubljani se mogoče da dobiti to hladno stiskano olje? dasi

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

14. dec 2006 16:52

Jaz tudi tortni biskvit režem z nožem za pršut. za hladno stiskano bučno olje pa še nisem slišala. Drugače sem pa ljubiteljica bučnega olja. Marna

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

14. dec 2006 18:21

Za Ljubljano ne vem, v Celju pa ga vsako sredo dopoldan lahko kupiš na svinjskem sejmu od enega gospoda iz Lovrenca na Dravskem polju.

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

23. jun 2007 19:05

Hladno stiskano bučno olje na Štajerskem in v Prekmurju poznajo pod imenom "suho zlato". Nadimek naj bi dobilo, ker so ga včasih domačini stiskali le zase in v majhnih količinah. Še vedno je tako, s to razliko, da se ga da dobiti tudi na prostem trgu.

Za 2,5 litra hladno stiskanega bučnega olja se potrbuje kar 30 kg bučnih semen, ki ne smejo biti pražena, so sušena na zraku 2 dni in stisnjena v hladni preši. Trgovcem se prodaja ne izplača, zato raje na policah forsirajo navadno bučno olje, ki pa ima v sebi zaradi termične obdelave namesto nenasičenih maščobnih kislin v sebi nasičene in povzročajo dvig krvnega tlaka in holesterola.

Po mojih izkušnjah se edino 100% hladno stiskano bučno (ter sončnično) olje izven domačij, da doboti na http://www.sanus.si. To olje je izredno zdravilno in celo bolj bogato z vitamini in minerali od oljčnega olja.

Obiščete jih lahko tudi vsak dan na Pogačarjevem trgu, na ljubljanski tržnici. So zelo ustrežljivi in pripravljeni na razlago, ter pomoč.

Pa lep dan želim vsem!

MissLady Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 23. jun 2007 19:06:09 Sporočilo je spremenil(a) MissLady dne 23. jun 2007 19:07:13

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

23. jun 2007 20:49

Hladno stiskano olje sem videla na ljubljanski tržnici, v soboto, ko je tam več eko kmetij. Loni Makaroni

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

23. jun 2007 22:40

Kmetija Skledar ima hladno stiskano bučno olje. Sem videla, da njihovo olje prodajajo na tržnici za Bežigradom, tam čisto na konccu, levo od ribarnice. rimljanka

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

24. jun 2007 0:42

Malo zdaj mešamo temi olje in torta.. Ej proxima, hvala za nasvet za enakomerno rezanje torte. Vsake toliko kaj uporabnega zvem na tem forumu. tigris

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

24. jun 2007 10:15

Jaz pa sem z žico od Flackermanna (za rezanje tort ) zelo zadovoljna. Edino začetek zarežem z nožem potem pa gre super. Lepo nedeljo želim valči

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

28. jun 2007 11:55

ati zlati je napisal/a:
Bučna semena je pred stiskanjem potrebno pražiti,da dobi olje aromo in se lažje izloči-stiska.Ko je seme enkrat pregreto pa ne moreš več govoriti o hladnem stiskanju. ati zlati

 

Prosim poglej na http://www.sanus.si 

MissLady

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti