Pomoč-kaj z rumenjaki?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2006 20:10

cheryy, na zasebni pošti imaš nekaj receptov, enih 15 rumenjakov lahko porabiš... Jaz pa imam dva beljaka odveč (sem delala napolitanke, prvi, pa bomo videli, kaj bo nastalo...(, pa ne vem, ali naj delam kavne poljubčke ali naj si jih spečem za zajtrk... Mamamia mamamia

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

15. dec 2006 21:03

Mamamia, še javna veliiiika zahvala. :) cherry

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

15. dec 2006 21:07

Val, hvala tudi tebi za ideje. Ne boš verjela, ampak med tem, ko me ni bilo, sem v kuhinji ustvarjala tisti biskvit, od katerega mi je ostalo 6 beljakov, in sem kar naenkrat dobila preblisk in se spomnila na linške venčke! :) Sem kar takoj potegnila knjigo na dan in testo že počiva v hladilniku. Hvala še enkrat obema za pomoč - takšni recepti pogosto pridejo zelo prav. :) cherry

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

16. dec 2006 1:44

Joj, meni vedno beljaki ostajajo, a mi lahko prilepiš link za kokosov biskvit? Sicer pa iz rumenjakov lahko narediš svašta: sladko: toplo - šodo, zabajone,... sladko: hladno: sladoled, parfait,... sladko pecivo: potica, krofi, krhki flancati, krhko testo,... slano pecivo: krhke palčke, ... Veri

cherry  

član od: 5.6.2006

sporočila: 409

16. dec 2006 23:12

Veri, kokosov biskvit je tukaj: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=6359 Pride ne ravno tipičen biskvit, je pa zelo sočno in zelo kokosovo. Isti recept pa se pojavi v tej torti (ki sem jo zdaj delala jaz): http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?ID=8103 Tortica izgleda slastno, jutri jo še okrasim in upam, da bo presenečenje pravo. :) Drugače pa je najbolj hiter in preprost način (zelo malo "packanja"), da porabiš beljake - peka poljubčkov/makronov/vetrcov, kakor koli jih že imenuješ. Meni so najboljši, če niso čisto suhi, ampak notri še malo "lepljivi". ;) Ampak to je pač moja fora. Lp cherry

Marna  

član od: 13.11.2006

sporočila: 494

16. dec 2006 23:14

Ena rešitev je tudi jajčni liker... Marna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti