Kaj s kokosovim orehom?

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. dec 2006 21:21

Še večja pa, zabava seveda, če ti pride pod kakšno palmo v roke kokos v svoji popolni"sestavi" - s tistim zelenim listjem okoli oreha, pa s "slamo" pod tem listjem in nad orehom...In res, ko končno najdeš tiste tri pikice, je vrtanje mala malica, gre tudi z izvijačem, potem pa samo še slamica in nekaj požirkov sladkega soka (ne mleka). Če je zraven rum, toliko bolje...Mamamia mamamia

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

12. dec 2006 21:55

Mi ga konstantno jemo. Po par deset na sezono. Lepo z kladivcem ob kokos, ki se ga nasloni ob trdo podlago. Še bolje v kot. ( bolje, da delamo to zunaj). Pri nas kupljeni kokosi nimajo prav aromatičnega mleka. Je prozorno, meni okus ni všeč. Bi bil prej slankast, kot sladek. Pri nas gre proč, ker ga nobeden ne mara. Kokos jemo kar tako. Vedno ga v koščkih namočim v vodo, pa dam v hladilnik. Porabim v prih dneh. narežem ga tudi za v sadno solato. (banane, ananas, kokos). V moko ali kašo ga nikoli ne meljem, ker tudi ne dajem dol rjave notranje lupine. Mi ga je škoda za take stvari. Ga imamo rajši presnega. Za nakup dobrega kokosa pa je potrebno malce vaje. In izkušenj. Pa še se zgodi, da včasih po okusu ni najboljši...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti