Zeleni čaj

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

tema odprta - 20. nov 2006 6:03 | ogledi: 3.389 | odgovori: 17

teja-kit.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

20. nov 2006 8:39

In - kaj je z njim?????? Saj je dober, se strinjam in ga ravno pijem. rimljanka

iri  

član od: 12.11.2001

sporočila: 247

20. nov 2006 8:41

v trgovinah je veliko vrst zelenega čaja. Po vaših izkušnjah: kateri je dober in kako se ga sploh pripravi? Se pije z mlekom ali brez? Lp

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

20. nov 2006 9:02

Super zadeva, samo ne zvečer, ker precej odvaja (vsaj mene), ga pa ni čez jasmin.. p

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

20. nov 2006 9:56

ja v trgovini je zelo veliko vrst zeleni čajov. Jaz osebno kupujem v dveh trgovinah: Bio- top zeleni čaj za precedit in v Hardiju sem ugotovila da imajo prav močne zelene čaje uvoz Šri Lanke, naj bolj močen je z tropskim sadežem zeleni čaj, jabolko in meto pa še cenovno so poceeni, drugače pa je tudi meni zleni čaj postal vsako jutranji in večerni obred pitja, vsake toliko časa pa naredim pavzo z njim za nekaj dni na vsake toliko mesecev. vegeterianka

teja-kit.  

član od: 11.8.2006

sporočila: 183

20. nov 2006 10:08

Joooooooooj, se opravicujem! Sploh nisem opazila, da sem iz tega naredila novo temo. sem brskala po forumih kje kaj pise od zelenega caja in ocitno pisala v cisto ne-prav kvadratek. Ja, drugace pa tudi tukaj ni dneva brez 1000 in ene razlicice zelenega in kaj pa vem kaksnega vse caja - zivim na Kitajskem ... Me je pa vseeno zanimalo in me se, kaksne so vase izkusnje glede "optimalne" priprave. Tukaj ga namrec vsi (domacini hehe) pijejo tako, da dajo pac zjutraj v loncek, kozarcek... nekaj tistih listkov, potem pa se malo vode in se malo caja in spet voda..., se mi zdi da kar cez cel dan potem na ze prejsnjo osnovo dodajajo to dvoje. In nikogar prevec ne zanima koliko casa se namaka, kolikokrat ze je bilo "predelano"... Jaz pa kakor kdaj - po pravici najbolj odvisno od tega kako se "mudi". Ce bi ga pac rada pila takoj, stoji v svojem vrcku bolj kratek cas, vcasih pa se to razvlece tudi v ure... Ucinek pa, hm, menda nisem bila nikdar dovolj pozorna na to, da bi ugotovila, ali je zaradi tega kaj drugace; Sicer pa, na vsak nacin: 3x hura za caje. Kaj bi brez njega, se posebej v teh hladno-mokro-temnih dneh... Ja, tudi tukaj se je ze zacela kazati teta zima... pozdravcek iz Shanghaija vsem tam Teja teja-kit.

t-baby  

član od: 14.12.2003

sporočila: 698

20. nov 2006 10:31

zelenega se lahko večkrat namaka črnega pa ne!

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. nov 2006 10:43

Ko sem zaradi zdr.težav prenehala s pitjem kave, mi je manjkal tisti gušt okrog pitja.......in sem prešeltala na zelene čaje. Kupujem jih v CHA na Starem trgu, kjer prodajajo le v rinfuzi in le te kupujem.V filter vrečki le, če pač nimam izbire. Od nearomatiziranih so mi najbolj všeč : mao feng, lung ching, od aromatizizanih pa: earl green, zelena vanilija, zelena rdeča pomaranča, japonska češnja, jasmin... in še kaj. Pripravljam ga pa tako, da vodo segrejem na 70- 80 stopinj, dam notri čaj in pokrito pustim dopoldne 3 minute( poživljajoč učinek), popoldne pa 5 minut ( pomirjujoč učinek) . Zares dobri čaji so kitajski, vendar teh itak ne izvažajo. Tako da Teja, privošči si jih. Moram priznat da sem zelo vesela da sem "odkrila", oz bolje rečeno osvojila čaje in kave tudi slučajno ne pogrešam, le vsakih nekaj mesecev mi v nedeljdkem jutru sproži nostalgijo po starih, dobrih časih(moj mož namreč redno pije kavo in je večinoma sploh ne vonjam). Da bi me pa zamikala za pit, ja, bi jo pa srknila. Ampak mi res ni. Pred leti si niti misliti nisem mogla, da bi lahko bilo tako. ps. mislim, da nam bo Bojan narisal ikonco za čajček Aki

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

20. nov 2006 12:22

Moj najbolj priljubljeni je Sencha - japonski. Kitajski se mi zdijo za moj okus malo preveč grenki (vsaj tisti ki sem jih poskusila). Včasih pijem tudi kakšne aromatizirane (pina colada, vanilija...). Pripravljam ga enako kot Aki, s tem da jih včasih prelijem tudi po dvakrat. In ja, tisti iz čajnice so zelo dobri in ko se enkrat navadiš nanje težko piješ kaj takega kar strežejo v povprečnih lokalih - ponavadi vprašam katere imajo in če so to Drogini, potem čaja ne naročim. Ne vem kaj je v tistih filter vrečkah, ampak okus je zelo čuden (bolj kot miks med zelenim in črnim čajem). Če vas bo pot kaj zanesla v tujino (London), je tam ena zelo dobra čajnica: http://www.whittard.co.uk/. Imajo tudi zelo le p porcelan . ivonja

mijamarija  

član od: 19.4.2006

sporočila: 529

20. nov 2006 12:32

Hojla! Zeleni čaj je zakon! že kar nekaj let pijem zeleni čaj green hoper jasmin.Tudi jaz sem iz zdravstvenih razlogov zamenjala kavo za čaj.Super zadeva,zjutraj pijem malo bolj močnega potem pa vse skupaj zopet prelijem in čaj pijem namesto druge tekočine ves dan.Ne vem mogoče se sliši neumno,se je zgodilo da zjutraj nisem utegnila popiti svojo dozo in moram priznati da mi je nekaj manjkalo.Sin se heca in mi pravi da sem že odvisna! mijamarija

aki  

član od: 23.4.2004

sporočila: 1330

20. nov 2006 13:30

Tudi jaz ga prelijem 2x in brez sladkorja. Ja ena je spraševala za mleko, sem nekaj knjig prebrala o zelenem čaju in pravijo, da zeleni čaj in mleko ne gresta skupaj. Enim je pa všeč, tako da narobe najbrž ni, če nekom u paše. Tudi jaz ga pijem namesto drugih tekočin. Res je zakon. Aki

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti