Plezajoči maček

Blanchy  

član od: 22.12.2005

sporočila: 2016

27. nov 2006 11:38

Veš kaj, frina, daj še večkrat kaj napiši, ko te je tako fajn brat! Sem si z lahkoto čisto v živo predstavljala tvojega mačkona, kako vas tiranizira. Blanchy

mestnac2  

član od: 22.11.2005

sporočila: 129

27. nov 2006 13:14

Nisem nova na Kulinariki, sem samo zasvojena bralka. Tole o mucah mi je prišlo do živega. Tudi jaz imam mačkona Luka, ki je seveda najlepši, najbolj prebrisan, najbolj...., ja, in tudi moj komandos. Prileti izza vogala, ko ga najmanj pričakujem, vstrašiva se oba in se oba tudi zadereva. On skoči še enkrat in me znova preseneti, tokrat se derem samo jaz. Največja poslastica mu je, da me napade, ko grem ponoči na WC. Nikoli ne pričakujem, ker se dela, da spi kot ubit. Spi z mano, ima svojo blazino, jaz pa ga moram držati vsaj za eno tačko in samo tako je zadovljen. Prede kot traktor, smrči pa tako, da ga moram ponoči obračati, ker me zbudi njegovo smrčanje. Star je štiri leta, tehta 8 kg in je popolnoma bel, ampak samo dokler mi jo ne pobriše na podstrešje. Ker ve kaj temu sledi, gre kar sam v kopalnico in v kad, da ga stuširam. Potem je pa tako važen, da je sam sebi všeč. Posebno rad si striže nohte. Čisto pri miru sedi na mojih kolenih in mi tišči tačke. Bi ga zamenjala ali dala vstran? Nikoli!! V moje življenje je prinesel veliko lepega, nikoli prav nič jeze, tudi kadar me vstraši.Je samo Shebo fricase, pa še to popije samo omako, meso imam lahko za "makaron flajš" kar sama. Potrebne so tudi specialni briketi (najdražji seveda), vodo pa pije iz vaze (kadar vsega skupaj ne polije).Poseben šov, ki ga poznajo že tudi sosedje pa imava v ponedeljek zjutraj, ko moram zopet v službo. Ko vida, da se oblačim, se uleže pred vhodna vrata, se dere na vse pretege, rep se mu za petkrat poveča in me na vsak način hoče ugrizniti. Ponavadi grem iz stanovanja "rikverc", sicer mi skoči v tazadnjo. Sicer pa še ni bil nikoli zunaj na travi in ga tudi nič ne mika. Ja, ja, naše najljubše živalce! Uživajte ob njih, veliko nam dajo energije in so nam za vsak lep pogled hvaležne. Je še kdo takšen? mestnac2

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

27. nov 2006 13:32

mestnac2 je napisal/a:
Nisem nova na Kulinariki, sem samo zasvojena bralka. Tole o mucah mi je prišlo do živega. Tudi jaz imam mačkona Luka, ki je seveda najlepši, najbolj prebrisan, najbolj...., ja, in tudi moj komandos. Prileti izza vogala, ko ga najmanj pričakujem, vstrašiva se oba in se oba tudi zadereva. On skoči še enkrat in me znova preseneti, tokrat se derem samo jaz. Največja poslastica mu je, da me napade, ko grem ponoči na WC. Nikoli ne pričakujem, ker se dela, da spi kot ubit. Spi z mano, ima svojo blazino, jaz pa ga moram držati vsaj za eno tačko in samo tako je zadovljen. Prede kot traktor, smrči pa tako, da ga moram ponoči obračati, ker me zbudi njegovo smrčanje. Star je štiri leta, tehta 8 kg in je popolnoma bel, ampak samo dokler mi jo ne pobriše na podstrešje. Ker ve kaj temu sledi, gre kar sam v kopalnico in v kad, da ga stuširam. Potem je pa tako važen, da je sam sebi všeč. Posebno rad si striže nohte. Čisto pri miru sedi na mojih kolenih in mi tišči tačke. Bi ga zamenjala ali dala vstran? Nikoli!! V moje življenje je prinesel veliko lepega, nikoli prav nič jeze, tudi kadar me vstraši.Je samo Shebo fricase, pa še to popije samo omako, meso imam lahko za "makaron flajš" kar sama. Potrebne so tudi specialni briketi (najdražji seveda), vodo pa pije iz vaze (kadar vsega skupaj ne polije).Poseben šov, ki ga poznajo že tudi sosedje pa imava v ponedeljek zjutraj, ko moram zopet v službo. Ko vida, da se oblačim, se uleže pred vhodna vrata, se dere na vse pretege, rep se mu za petkrat poveča in me na vsak način hoče ugrizniti. Ponavadi grem iz stanovanja "rikverc", sicer mi skoči v tazadnjo. Sicer pa še ni bil nikoli zunaj na travi in ga tudi nič ne mika. Ja, ja, naše najljubše živalce! Uživajte ob njih, veliko nam dajo energije in so nam za vsak lep pogled hvaležne. Je še kdo takšen? mestnac2
hahahahhahahahhahahahhahahahahhahahahahhahahahahahahhaha neverijetno! se meni si dan polepsala z tvojo zgodbo kako je sele tebi fajn, ko imas to brilliantno "zvercico" ob sebi vsak dan........ laurapazzini

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

27. nov 2006 14:40

no sedaj ko sem prebrala vaše zgodbe z vašimi mačkami sem zadovoljna da nimam samo jaz zmešane mačke oziroma pardon divje vegeterianka

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. nov 2006 18:18

Dodatek: mi vsi že dalj časa sumimo našega mačota, da zna tudi govoriti. Samo tega ne izda, ker bi potem moral - delati.. Ima "kurijo lojtro" za na balkon. Bila sem priča, ko ga je sovražnik gnal preko dvorišča, maček pa je zavil s poti in pv nasprotno smer po lojtri na balkon. Omenjen preganjalec je tik pred živo mejo zabremzal, da se je zdelo, da mu trava šprica izpod krempljev. In se bebavo oziral, kje je naš. Resnično je bilo kot v risanki. ( Naš je luksuzna izvedba Toma iz risanke!). Stala sem z našim na balkonu, ki je z roba balkona gledal zmedenega sovražnika. In meni se je zdelo, da se je naš celo smejal. Kastrirali smo ga pri enem letu ( hišni moški so ustanovili organizacijo za naščito njegovih testisov in potem cel teden niso govorili z mano!). Do te starosti si je uspel pridelati odgriznjen uhec, tako da zgleda kot Azrael. Kljub temu se ne more upreti, da na bi gledal nagih bab med tuširanjem. Njegov oče je tik pred njegovim rojstvom izginil. Je bil precej lepši, tak farovški mačji plejboj. Vsi mačji zarodi v ulici so v tistih sedmih letih imeli vsaj en njegov približek. In nekaj let sem iskala posvojitelje za njegove potomce. Nekoč so me poklicali z bližnje kmetije: da mi dajo štiri mlade mačke, pa še liter mleka za povrh in da jih naj odnesem. Moj brat je komentiral z znano : Imao sam strašnog pjetla, skakao je na guske i na patke, i zbog njega bio sam i ja na dobrom glasu. frina

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

27. nov 2006 19:03

frina je napisal/a:
Dodatek: mi vsi že dalj časa sumimo našega mačota, da zna tudi govoriti. Samo tega ne izda, ker bi potem moral - delati.[}:)]. Ima "kurijo lojtro" za na balkon. Bila sem priča, ko ga je sovražnik gnal preko dvorišča, maček pa je zavil s poti in pv nasprotno smer po lojtri na balkon. Omenjen preganjalec je tik pred živo mejo zabremzal, da se je zdelo, da mu trava šprica izpod krempljev. In se bebavo oziral, kje je naš. Resnično je bilo kot v risanki. ( Naš je luksuzna izvedba Toma iz risanke!). Stala sem z našim na balkonu, ki je z roba balkona gledal zmedenega sovražnika. In meni se je zdelo, da se je naš celo smejal. Kastrirali smo ga pri enem letu ( hišni moški so ustanovili organizacijo za naščito njegovih testisov in potem cel teden niso govorili z mano!). Do te starosti si je uspel pridelati odgriznjen uhec, tako da zgleda kot Azrael. Kljub temu se ne more upreti, da na bi gledal nagih bab med tuširanjem. Njegov oče je tik pred njegovim rojstvom izginil. Je bil precej lepši, tak farovški mačji plejboj. Vsi mačji zarodi v ulici so v tistih sedmih letih imeli vsaj en njegov približek. In nekaj let sem iskala posvojitelje za njegove potomce. Nekoč so me poklicali z bližnje kmetije: da mi dajo štiri mlade mačke, pa še liter mleka za povrh in da jih naj odnesem. Moj brat je komentiral z znano : Imao sam strašnog pjetla, skakao je na guske i na patke, i zbog njega bio sam i ja na dobrom glasu. frina
mamma mia kako nas sladko nasmejite z vasimi zgodbicami..... laurapazzini

piščanec  

član od: 15.1.2006

sporočila: 284

27. nov 2006 19:40

Nekaj časa sem gledala tole temo med ostalimi na forumu, pa enostavno nisem vedela, če bi jo odprla ali ne. V bistvu sem pričakovala, da bom razočarana, ko bom namesto smešnih zgodbic o naših mačkah zagledala vprašanje: Kako se pripravi ta kitajska specialiteta? (V smislu Mravlje plezajo na drevo, kjer na koncu ne vidiš ne mravelj ne drevesa). No, ni mi žal. Tudi jaz sem se ob teh zgodbicah pošteno nasmejala. Z mačkami sem živela doma, preden sem se priselila, ampak niso bili taki hudički, kot jih opisujete tukaj. Smešnih zgodbic je bilo na milijon, opisovati se mi jih res ne da, večina jih pa kar spominja na tele vaše nagajivke. Mogoče samo malo pomoči Jordi, ki je postavila vprašanje, kako mačka odvaditi plezati okrog po kuhinji. Jaz ti lahko povem, kako se ga ne odvadi. Mi smo našega prvega mačka pustili skakati povsod okrog misleč, da je pri nas samo začasno. No maček je ostal, naše kuhinjsko življenje pa je zgledalo na koncu tako: -maček je imel skravžljane brke, ko je vohal po štedilniku -pri mizi je bil del dekoracije pri kosilu (ponavadi namesto kakšne vaze ali česa podobnega) -na policah je bil namesto rož -ko je bilo pomivalno korito prazno, je bilo samo zanj -posode, ki so se odmakale, je uporabljal za pitje (če njega ne moti, mene tudi ne!) -odpiral hladilnike (malo tečno, ko prideš zjutraj v kuhinjo in je hladilnik na stežaj odprt) -pometal pod elementi (zelo koristno!) -plezal po zavesah (tisti, ki mačk nimate ali pa vam tega ne delajo, ne veste, kaj zamujate!) -zleknjen na pultu opazoval, kako izrezuješ piškote, zavijaš štrudel, preveril, če je maslo še užitno... -in navsezadnje, naše goste vsakič presenetil s šopi dlak po krožnikih, tako, da smo krožnike vedno pobrisali, preden so šli na mizo Ah, škoda da sedaj mačk ne morem imeti! Me je kar nostalgija zagrabila! Pa še ena stran, kjer so dobro ujeli bistvo mačk: http://kontraband.com/show/show.asp?ID=4815&NEXTID= Pa lep večer! piščanec

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti