Plezajoči maček

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

19. nov 2006 17:22

Naša drobna mucica, stara 6 let, je tudi med bolj živahnimi. Domov nam nosi vse sorte živali, od miši, martinčkov, netopirjev, lani poleti pa je dvakrat prinesla celo srednje velikega zajca! Pa da ne boste mislili, da živimo kej "na vasi". In zajca sta bila skoraj tako velika kot ona! Sploh ne vem kje ju je našla - sredli mesta!? Ko smo jo dobili staro 3 mesece, je bila zelo divja; ful je dirkala po stanovanju, da jo je na ovikih na ploščicah kar zanašalo, plezala je po stenah (hrapav omet), naš prelep ogromen fikus, ki smo ga imeli odkar pomnim, je scafrala list za listom, tako da na koncu ni preostalo drugega kot ga vreči stran, kavč nam je totalno uničila ker si je na njem brusila kremplje, pelzala je po zavesah, pa še in še dogodivščin... Kar se sterilizacije tiče, priporočam, da to sorite čimprej (tako priporočajo tudi veterinarji), ker pravijo, da bolj pozno kot jo, bolj postane "žleht". Mi smo našo sterilizirali šele po treh leglih in je bila kakih 6 mesecev res žleht; sploh se ni pustila cartat, nonstop je bila sitna in slabe volje in grdo gledala. Potem se je počasi privadila in zdaj je čisto ok. No ja, carta se seveda kadar njej paše oz. ko je lačna (tako nas nekako "podkupuje") ali pa te ti prištuli na kavču ker zasedaš "njen kot" in te hoče tako na fino izriniti. Uboga, ampak ko je ne vidimo, še vedno naredi po svoje; npr. dobro ve, da je ne pustim na posteljo, pa pride v sobo ko sem tam, se "kao" zlekene na stol, ko pa me 5 minut ni, je že na postelji... Glede higiene pa jo moram skrajno pohvaliti, saj vedno prosi da jo spustimo na vrt na wc. Tako se je navadila že kot mala in ji mačji wc sploh ne diši, raje počaka da ji odpremo. Res pridna! teya84 Sporočilo je spremenil(a) teya84 dne 19. nov 2006 18:02:43

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

19. nov 2006 18:46

vegeterIanka tvoj mi je po opisu zelo všeč! Jaz tudi imela divjega mačka, ki je vsakemu ki je prišel na obisk pogrizel prste na nogah, kar visel na hlačnicah, tudi če ga ni si izival!! Bi ga z veseljem vzela, ampak bi bil muc zelo nesrečen!! Se že veselim drugo leto planirava vselitev v hišo in seveda mucka... Barbara Sporočilo je spremenil(a) pinka dne 19. nov 2006 18:47:38

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

19. nov 2006 18:49

Če hočete divje mačke kar k meni pridite jih iskat, samo plezat morate znati, da boste za njima šli na kozolec ali drevo, če jih hočete uloviti. jade

lucijana  

član od: 4.2.2006

sporočila: 284

19. nov 2006 19:06

imava pa tudi eno mucko-kaj pa vem stara je nekje pol leta recimo-kar znašla se je pri hiši in z mojim mačkom sta nerazdružljiva. tako nenavadne muce še nisem videla. sploh se ne pusti cartat, gleda tako grdo da ni za verjet, izogiba se te v velikeeem loku, ko greš po hodniku ali po sobi, beži pred tabo skratka...ampak točno ve, da je v hiši toplo, ve kje je mačji wc, ve kje je hrana... ampak do nas se obnaša tako kot bi jo vsak dan lovili okoli hiše in jo pretepali. imamo pa jo samo radi. zelo radi. sm se pa odločila da ji bom pustila da bo imela enkrat majhne mucke-je namreč naravnost čuuudovite barve-zabrisana siva, z kapučin rjavo barvo po trebuščku. potem pa hajd na streilizacijo. lucijana

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

19. nov 2006 19:56

ko sem se preselila zase, sem doma pustila prvo mačko, ki pa je pridna in zelo uboga ukaze in ni sterelizirana in se je hitro naučila ubogat ukaze in ni hodila tja ko ni smela, sedaj je stara 7 let in zaljubljena v mojega očeta...hihihi vegeterianka

giorgio401  

član od: 5.10.2006

sporočila: 120

19. nov 2006 20:37

vegeterianka je napisal/a:
mogoče res smešno , samo meni ni ker mi vsak dan gre toliko živcev, ko da imam tri otroke ne pa eno malo mačko. Včasih je dobesedno za znoret. Sploh tisto spuščanje vode na WC školjki mi gre dobesedno na živce, zvečer dam WC njen na hodnik in zaprem kopalnico, če ne lahko vsake toliko časa ponoči poslušam spuščanje vode, da ne govorim o njenih dirkah po stanovanju ko vse ropota ko skače. Sedaj ko kdo pride sedaj k meni na obisk opozorim, da se mačka goni naj ji ne kažejo hrbta, če jo slučajno ne mislijo nosit na hrbtu. Jaz pa sem tako navajena, ko sedim na stolu pri PC da je moj vrat atletska steza za njo...tako da dobila sem mačko iz divjine ne pa .....saj vem sedaj me boste spraševali zakaj jo ne oddam, ko mi toliko vragolij naredi?? samo kako je lepa ko spi, takrat pa lahko svojo glavo dam na njeno telo in jo nič ne moti ali pa svojo glavo dam čisto zraven njenega gobčka in tako lahko zaspima nekaj ur...tako, ko spi je pravi sladkorček. Ima pa še eno čudno navado, včasih zjutri moram dvigniti oddejo se uleže notri se raztegne, glavo porine ven in cuza mojo brado seveda takoj v brzini dam svoj prst. sem brala da to počne kar nekaj mačk, vendar moja se na srečo že počasi odvaja te zadeve, prej pa je počela to vsak dan. vegetirajnka hahahhahahahhahahahhahahhahahhahahahahhahahahhahahaahahhahahahhahahahahahhahahahha a imas mogoce sliko tega cudovitega tvojega"motorcka"??? vegeterianka
laurapazzini

masenka  

član od: 14.8.2003

sporočila: 170

20. nov 2006 10:21

Pozdravljene! Neizmerno sem se zabavala, ko sem čez vikend brala tole temo... Tudi pri nas imamo muco, belo perzijko, 15,5 let.... prava babica. Veliko takšnih vragolij kot jih naštevate od plezanja povsod, kakanja in lulanja brez načrta smo preživeli in se tudi neizmerno zabavali. Živahne mlade muce so nekaj najbolj normalnega na svetu in se potem do 1 ali 2 let precej umiri. Tudi nepričakovanje kakanje in lulanje smo doživeli in v glavnem smo bili mi krivi, ker naša princeska je vendarle popolna.. Zelo je čista in jo umazan wc moti takoj skoraj ko se pokaka.... zato pač pokaže kakec na neprimernem mestu Lahko pa je tudi to znak, da želi več pozornosti, da se dolgočasi.... pomaga več igranja, česanja in ljubkovanja... Lulanje mimo wc pa je pri nas vedno pomenilo, da ima težave s sečili. Že nekaj let ima kronično vnetje ledvic, občasno tudi mehurja.... in je sem ter tja res bogica.... ampak se ne da.... še vedno je živahna, ampak zdaj pri skoraj 16 -tih, blizu naših 80.... je seveda veliko bolj umirjena, kar seveda ne pomeni, da ne zna več popraskati in iz nagajivosti skočiti na mizo ali pult... Zato bi jo jaz, če bi se kljub vsem ukrepom kakanje na neprimernih mestih nadaljevalo, peljala na pregled k veterinarju... Uživajte z macami še naprej.. pa čeprav so prave male.... Maša Sporočilo je spremenil(a) masenka dne 20. nov 2006 10:21:31

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

26. nov 2006 22:33

Tudi jaz imam mačka, pasme Slovenska boljna mačka. Živi čudovito mačje življenje, spi na toplem, ima nekaj gnezd in po potrebi zasede pol zakonske postelje. Zunaj za zabavo lovi živali in ima pri sosedih velik ugled. Star je 11 let in se nikoli ni pustil crkljati. Ker je poznan njegov oče, njegova mati, njegov ded in njegova prababica, je značaj prinesel na svet. Dobili smo ga starega 5 tednov in smo ga hoteli scrkljat do stopnje njegovega deda, ki je pa edini imel značaj ene cote. ( Sorodstvo sledimo po barvah.) Ima močan karakter in je zelo zgovoren. Seveda smo prepričani, da je najpametnejši, toliko komunkacije spravi skupaj. Je kastriran in se ne potepa.Praviloma celo noč spi. Je pa bolj majčken in ko dirka po stanovanju, je spodaj slišati, ko da hrup povzroča petletnik. Me veliko grize in hodi za mano ko dinozaver iz Jurasic Park. Zahteva vso pozornost in če je ni, si jo izbori. Kot malček palček je poskusil marikaj. Danes niti po pomoti ne skoči na pult, prepovedano mizo ( na pisalni mizi je lahko), drži se dogovora, da na postelji leži na deki in ne na posteljnini, kar upošteva dosledno. Sovraži zaprta vrata, zato živimo ko na ladiji. Imel je dosledno vzgojo: kadar je hotel narediti kaj prepovedanega, smo rekli NE in ga od tam odstranili. Opazovanja z umivalnika, kjer me je radovedno opazoval ( kako je bil luškan!), smo ga s to metodo odvadili v treh dneh s 100% uspehom. Uporabili smo tudi časopisno metodo in pihanje v gobček, kar ga še danes razjezi. Ni uničil ničesar, razen neke lončnice ( difenbahijo smo odstranili), kjer je scefral liste. To pa zato, ker so zaradi toplote trepetali. V bistvu je to računalniški maček: dolgo časa lahko gleda v ekran in gleda ohranjevalnik, zabava ga kurzor. Včasih leži na monitorju in visi dol na ekran. Nekoč je pozno ponoči lovil veščo in skakal po tipkovnici. Ko sem se odtrgala od TV v sosednji sobi, je bil na ekranu napis: Pristisnite katero koli tipko in izbrišite program Word !!!!! Močno sumim, da ni on naša domača žival, ampak smo mi njegovi udomačeni ljudje. VSe družinske člane je sortiral: en za hranjenje, en za sprehanje in fitnes. Mene ima za enakovredno, zato se z mano pretepa, spi tako, da se me dotika, ko ponoči vstanem gre z menoj, od mene zahteva, da ga peljem spat in da poležim z njim, da zaspi.Zelo rad gleda ljudi pri tuširanju, pri kopanju pa hodi po robu banje. Oceni, kdaj sem žalostna in se takrat ne odmakne od mene, pri prepiru se zaganja in tuli v vse udeležence. Zna se skrivati. Jasno, da vedno na isto mesto, od koder mu moli njegov dolgi rep. In ko ga neham iskati in grem iz sobe, pridirka za mano, me zgrabi s šapicami in se gre spet skrit. Nekaj mu je dala narava, večino pa je dosledna vzgoja na pogojnem refleksu, Vsi družinski člani uporabljamo za iste stvari iste, kratke besede z zvočniki. In se na njegovo obnašanje in različne glasove vedno odzovemo. Prepričana sem, da odločen in porpežljiv ne in odstranitev s kraja zločina zaleže pri vseh mačkih. Tistih iz pucvole in tistih pasma slovenska bojna mačka. Za konec še ugotovitev: mačka sem izbrala, ker je bil lep, pravzaprav lepotec, ker sem želela, da ga bom imela za igranje in crkljanje. Zgodilo pa se je naslednje: celo njegovo kosmato življenje skrbim zgolj za njegovo hrano, prenočišče, snago in njega udobje, crklja se, ko to ON določi in toliko kot se odloči, pride in gre, kadar se mu zljubi. Primerjava z ljubimi partnerji je res samo naključna. Uživajte s svojimi žametnimi šapicami. frina

teya84  

član od: 9.11.2005

sporočila: 331

27. nov 2006 0:56

O Frina, si me prav nasmejala! V marsičem je podoben naši, tudi ona se zelo rada igra skrivanje, povsod ti sledi... Ma so prav zabavne te naše mačkice, tudi če so kadaj "lumpe", so še toliko bolj simpatične. Lp teya84 Sporočilo je spremenil(a) teya84 dne 27. nov 2006 07:07:44

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

27. nov 2006 8:22

Frina zelo sem se zabavala ob branju mačjega življenjepisa. LP! fakin712

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti