Pil

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

tema odprta - 16. nov 2006 9:22 | ogledi: 2.907 | odgovori: 31

Včeraj sem prelistala revijo PIL katero smo naročili naši 9 letnici. Bila se zgrožena nad vsebino. Ko se letos podpisala naročilnico sem bila prepričana, da je zadeva podobna reviji Pionirski list katero smo prebirali mi, ko smo bili v OŠ. Sedaj pa ne vem ali sem jaz starokopitna ali Najprej me je "zbodla" Vesela šola katere tema v tej številki je fitnes, pilates, joga v naslednji št. pa bo tema moška moda!?!? In vse to za 9-12 letnike, katerim je namenjen PIL. Potem je tukaj polno čudnih reklam. Npr. več SMS več nagrad in podobno. V celi številki sem komaj našla kako spdobno temo.

Zanima me ali sem jaz čudna in za časom, ko razmišljam, da bi revijo TAKOJ odjavila. Kaj pravite vi na to?

Lep dan!

K

Temo je spremenil(a) KARMINA dne 16. nov 2006 09:23:15

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. nov 2006 9:34

Meni pa spomin uhaja nazaj, na ta Pionirski list, še bolj pa na Vseveda....se spomnite te revije? Nisem ga mogla dočakati, od prve številke naprej sem imela naročenega. To je bila revija, kije poljuden način ponujala toliko znanja, od znanosti, umetnosti, športa, kemije, fizike, biologije, zgodovine...doma jih imam še d anes spravljene... Ja, nad Pilom sem bila jaz razočaran pred nekaj leti, ko so bili otroci še osnovnošolci, pa nismo ineli naročenega. Smo raje kupovali Geo in podobne revije. O vsebini zdajšnjih težko kaj rečem, ker je ne poznam. Zdi se mi pa, da tudi revije za naše najmlajše postajajo vse bolj potrošniško naravnane...za fitnes in pilates je treba kupit opremo, pa zraven vzet nekaj za popit itd... Ampak časa ne moremo ustavit. Mamamia mamamia

Dolores  

član od: 20.6.2005

sporočila: 1304

16. nov 2006 9:39

Tudi jaz sem imela letos težave z mladinskim tiskom, sicer ne s PIL-om, ampak z revijo National Geographic Junior. Še predno sem naročilnico podpisala, sem si revijo temeljito ogledala. Zdela se mi je vsebinsko prazna, s kopico nepomembnih podatkov in senzacij, nič kar bi pripomoglo k napredovanju razgledanosti naše 11-letnice. Revija je bila zelo nasilno oglaševana in na vsak način jo je hotela naročiti tudi ona. Tudi jaz sem si rekla, da sem mogoče čudna in zplankana, pa sem malo povprašala naokoli in ugotovila, da nisem nič takega, ampak pač ne razmišljam strogo potrošniško. Prijateljica, učiteljica, recimo, mi je povedala, da je tudi njihova hči imela naročeno to revijo in ko je po pol leta ugotovila, da je njena hči popolnoma izgubila zanimanje zanjo, da je tudi prelista ne več, jo je gladko odpovedala. Pa brez solz in obžalovanja. Naša Anja obožuje živali in smo se tako po posvetu odločili za revijo Moj planet. Ni nam žal in vsak mesec željno pričakuje novo številko s prelepimi posterji živali in članki o njih. No, prelistala sem tudi PIL in tudi jaz te revije ne bi priporočala. Ko mnogo drugi, se tudi ta zelo trudi biti trendobvska in vzgajati zglednega potrošnika, ki pada na vse, kar je in, brez razmisleka, zato, ker imajo to in ono pač že vsi, pa če potrebujejo in jim je všeč ali ne. Je pa res, da si še posebno v teh letih hitro čuden in črna ovca, če se ne obnašaš kot ostala čreda in slučajno razmišljaš kaj s svojo glavo. Lp Dolores

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

16. nov 2006 9:49

Ne gre za starokopistnost, Karmina, ampak le poglej, kaj se sicer prodaja - Lise, Anje ipd. - večinoma trači in "nasveti" - kako biti lepa, suha, moderna, priljubljena... In take potrošnike (ce) je treba začeti vzgajati zgodaj... PRedlagam ti, če boš seveda ostala naročena na PIl, da ga vsakič prebereš tudi sama (pa če se ti zdi še tako neumno) in potem na primeren način s hčero prediskutiraš prebrano - mislim, da bo kritična presoja bolj zalegla kot umik - prepovedano, nedosegljivo... je pač najslajše, Pri nas beremo National Geographic Junior in stripe.(7 let) Lp, Irena

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

16. nov 2006 9:50

Mene pa pri PILu moti to, da ti jo septembra takoj pošljejo, če si bil prejšnje šolsko leto naročen. V ovitku pa je dodano ceneno darilo, zaradi katerega otroci takoj odprejo embalažo in takega izvoda pač ne moreš vrniti nazaj. Pa smo spet zavezani za naprej . Kaj menite, ali bi ga lahko odjavila kar med letom? Glede vsebine pa se strinjam, da je odločno preveč reklam. jankica

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

16. nov 2006 10:09

Moj sin je naročen na PIL PLUS,ker je že malo starejši(13 let).Glede na vaša mnenja,bom tudi jaz to revijo malo bolj podrobno prelistala!!! Nisi pa čisto nič čudna ali za časom,Karmina! Še dobro, da sploh kateri od staršev pogleda,kaj otroci berejo Za naše otroke smo pa itak ta stari čudni,a ne? lp, ela Sporočilo je spremenil(a) ela dne 16. nov 2006 10:10:15

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

16. nov 2006 10:22

Saj se mi zdi, da je PIL tako ne zanima preveč. Bolj jo zanima Moj Planet pa National Geographic. Najbolj me jezi to, da jih v šoli vzpodbujajo naj tekmujejo v Veseli šoli potem pa najdem med vprašanji neumnosti kot sem že zgoraj napisala (predvsem moška moda je cvetka za sebe). K

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. nov 2006 10:52

Mene je malo raznežilo ob misli na lepe čase Vesele šole - če si na tistem tekmovanju kaj dosegel, so te spoštovali vsi na šoli (in otrok tako potrebuje, da se ga upošteva in spoštuje, še posebej med vrsniki, smo to dober mesec nazaj premlevali, če se spomnite). Me je post od KARMINE spodbudil, da sem pogledala na spletno stran od PIL-a in zdaj je tu ena rašomonska situacija: KARMINA vidi je v PIL-u uzrla bolj profane in abotne vsebine, najava Vesele šole pa se bere čisto zanimivo (presodite sami). http://www.mladinska.com/emagarticle.asp?docid=233498& Drugače pa se načelno pridružujem mnenju od piškotka. Lepo pozdravlja vse skupaj nekdanja veselošolarka Vendelina jr.

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

16. nov 2006 11:04

Vendelina, pogledala sem link in res najava se res bere čisto zanimivo. Vseeno pa mislim, da bi bilo bolje, kar se tiče športne vadbe, opisati različne športe npr. atletika, košarka, nogomet, ipd. športe s katermi se ukvarjajo naši otroci in jih s tem vzpodbuditi k udeležbi le teh. LP K

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

16. nov 2006 11:20

Piškotek je dobil še eno podpisnico, Mamamia mamamia

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

16. nov 2006 12:33

Tudi jaz sem razočarana nad temi revijami, pa kaj ko so tud za nas odrasle polne reklam in praznih vsebin. Še Jano preberem v pol ure. Ampak v šoli pravijo, da otrokom naj le naročimo eno revijo, da bi vsaj nekaj brali. Lepo prosim, kaj so pa knjige. Pa smo se vdali in krepko zapravili za Ciciban, Geo, ta je edina pametna meni in Smrkljo. Pa ne vem, če bo zaradi tega kaj več branja. Tako pač danes je. Malčica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti