Naš novi logo

ivonja  

član od: 26.2.2005

sporočila: 523

14. nov 2006 17:56

Zupanja, nisi prva ki je to opazila :) ivonja

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

14. nov 2006 17:57

a ne de -

jasna1  

član od: 24.9.2005

sporočila: 1986

14. nov 2006 18:01

Ja, sem slišala, da se bodo Ljubljančani v znak protesta zbrali na Kongresnem trgu... Še dobro, da je romska družina daleč in ne predstavlja direktne "nevarnosti", da bi se naselila nekomu na dvorišču! Hočem reči, lepo je biti solidaren, lepo na varnem...in vihati nos pred vsemi tistimi, ki si ne želijo Romov za sosede!!! Me zanima, koliko ljudi med vsemi tistimi, ki se danes zbirajo, bi bilo pripravljeno DEJANSKO priskočiti na pomoč?!?! Pa nimam nič proti Romom, samo razjezi me pa takšna dvoličnost! Pa pardon, sem zašla s teme... jasna

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. nov 2006 19:31

Meni je naš novi logo bebast...okostenel, brez svežine oziroma nekega sporočila, ki bi moralo iz logotipa česarkoli že biti takoj prepoznavno... O naši prepoznavnosti v Evropi, kaj šele v svetu pa.....kdo od nas pa zna točno locirati Lichtenstein na primer? Ali pagremo malo v svet - kje natančno je Katar, pa je bogata država?, da ne govorim o Litvi, Estoniji in še čem...Za Američane pa tako vemo, da niti ne vedo, da pod soncem obstoja še kaj drugega kot New York...saj veste, tam imata dve zvezni državi tekmovanje pa je že world championship...govorim seveda o povprečju, ne izjemah. O naših sosedih pa - mojo svakinjo je blagajničarka v Kastnerju v Gradcu pred nekaj leti vprašala, če je pri nas še tako zelo hudo zaradi vojne??? Pa še to: kdo od nas se pa spomni filmčka o kateri državi na CNN? Kdo od nas je vztrajal skoraj tri minute, ko so na CNN prikazovali neko državo? In koliko se nas je odločilo, da gremo zaradi tega ogleda tja? Je pa res, da se tako zelo imenitno sliši, da je CNN predvajala film o Sloveniji...Seveda so ga, za tisti denar bi ga še marsikatera druga televizija... Meni je to vse lari fari. Bolj so mi pomembne druge reči - kot je pisala vendelina, predvsem to, kako živimo, česa se lahko pri nas veselimo in česa nas je lahko sram... In izkušnje s potovanj po svetu: še do lani so redki po svetu slišali za Slovenijo; ko sem opisovala, da smo država med Italijo, Avstrijo in MAdžarsjko, so nekateri zmajevali z glavo, češ približno vemo, kje je to, če pa sem omenila "part of ex Jugoslavija," no potem pa s prepoznavanjem ni bilo težav...Le nekaj mlajših ljudi je vedelo, kje točno smo, in to tisti, ki so že bili pri nas ali pa v kateri od sosednjih držav...V Evropi je sice rveliko bolje kot v Latinski ali Severni Ameriki ter Aziji, to drži, naletiš na ljudi, ki celo vedo, kdo je bil Kučan in kaj je zdaj Drnovšek. Resnici naljubo: kdo od nas pa iz prve izstreli,kdo je nemški predsednik ali francoski premier? Mamamia mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5189

14. nov 2006 20:04

Mene naš novi logo nekako spominja na plamenice iz starega SFRJ grba, samo malo bolj oskubljene. Sicer pa nas logo, pa naj bo kakršenkoli, ne bo rešil. Imam podobno izkušnjo kot mamamia - tudi jaz sem pred kratkim, ko smo že bili globoko v EU, kolegu iz Belgije opisovala, kje je Slovenija: med Italijo, Avstrijo in Madžarsko. Pa se je vidno zamislil in rekel: "No ja, ampak saj tam vmes ni vendar nič." Pa se zanj ne bi moglo reči, da je kak neizobražen teleban. Toliko o naši slavi in prepoznavnosti - ampak roko na srce - ali je res tako pomembno, da vsi vedo za nas? Bit skriti kotiček sploh ni vedno slabo. Lep pozdrav, Sonja

pinka  

član od: 17.6.2004

sporočila: 929

14. nov 2006 20:32

mene pa spominja na krvodajalsko akcijo!

VEROVNIKA  

član od: 28.8.2005

sporočila: 639

15. nov 2006 8:06

Bravo Pinka, tudi mene Veronika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

15. nov 2006 9:59

Ja, seveda, saj nam pijejo kri...

Anomis  

član od: 4.11.2003

sporočila: 1175

15. nov 2006 10:00

Čao, Vandelina, meni se zdi, da si ful lepo napisala in tokrat jaz dodam podpis pod tvoje pisanje. Tudi jaz sem ponosna, da sem Slovenka in sem vesela, da sem se rodila in živim tu, ravno ob tem času. Toda kljub temu, kako smo ponosni na to kaj smo in kakršni smo, to še ne pomeni, da smo po tem prepoznavni v tujini, še manj pa smo/bomo prepoznavni po enem znaku. Kaj pa narediti za to, da nas ne bodo menjali za Slovaško, pa da te v Italiji ne bi vprašali, če je znamka za Slovenijo "domači promet" ipd., pa trenutno nimam pojma, ampak en znak, emblem, logo....sigurno ni znak prepoznavnosti ene države, še posebej, če ga menjajo kot gate. Lep pozdravček, S.

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

15. nov 2006 10:58

Mene logo tudi spominja na ogenj v grbu SFRJ. Povsem brez smisla za lepoto. Razlage o logotu in simbolih pa so se mi zdele skoraj takšne kot razlaganje simbolov v Cankarjevih delih... Če ljudje vidijo v logotu ogenj iz bivšega grba, kljub razlagam o Triglavu in lipovem listu, potem se lahko oblikovalci resno zamislijo. Sicer pa... očitno je važen le denar. Kozmeja Sporočilo je spremenil(a) Kozmeja dne 15. nov 2006 10:58:26

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?malaga
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti