Brie - sir

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. nov 2006 9:24

Se strinjam s Sasenko in mamamio. Brie se daje na sirni kroznik in tja zraven grejo samo še koščki kruha, pa kakšna groznda jagoda in vinček v požirkih in ne v številu kozarcev.... Brieja je, blago rečeno, škoda za torturo v pečici in s kakšnimi marmeladami itd itd se tudi ne kombinira. Je vrsta low-price-and-no-brand sirov, s katerimi se da to početi, z briejem pa ravno ne. Brie na žar - to je tako, kot da bi vino iz ledene trgatve uporabljal za kuhanje bolonjez omake... Vendelina jr.

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. nov 2006 10:58

jap... se strinjam z zadnjimi posti za nobel cvrenje raje uporabite cammebert... brie je zame klasika za zajtrk. in malo kruha. Vina pač ne, ker je še prezgodaj Kot že Sasenka, biti mora dovolj zrel, ne vem pa če je kdo omenil, da ne sme biti iz hladilnika. Oz. nekaj ur naj bo na sobni T pred uživanjem

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

14. nov 2006 11:26

hvala za nasvete, moram reči da sem sedaj prvič jedla Brie nisem vedela, drugače uporabljam cammebert na žaru, ker redko jem panirane stvari z marmelado in okrogli kozji sir ki je tudi primeren za žar, od sedaj naprej pa Brie ne bom več pekla ampak ga uporabljala z pečenim toastom ...lep pozdrav vegeterianka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. nov 2006 12:57

Receptura za cammembert ni zaščitena, zato ga proizvajajo povsod in zaradi tega ga siroljubci gledajo bolj "zviška" - ampak to še vedno ni tako no-brand sir, da bi ga dajali na žar. Sicer je pa ABC o sirih na http://www.fromages.com/. Vsem želim gastronomski užitek ob sirih. Vendelina jr.

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

14. nov 2006 17:38

Ko smo ravno pri tem, me pa zanima, kako se vam na splošno zdijo naše trgovine založene s siri? Jaz imam včasih občutek, da je edina prava ponudba sirov samo v Leclercu, žal pa imajo tam poudarek na francoskih in slovenskih sirih. Že kakega švicarskega je težko najti. Je pa zame v Leclercu ponudba definitivno boljša kot npr. v Sparu ali Mercatorju, moram priznati, da se mi pa tam kar srce trga, ko gledam razne brieje in camemberte nemškega porekla, o kakšnih drugih bolj specifičnih sirih pa največkrat ni ne duha ne sluha. No, kakega dobrega italijanskega tudi najdem, moram priznati. Sasenka

zupanja  

član od: 21.4.2006

sporočila: 134

14. nov 2006 17:39

mi sire kupujemo v Maxiju in je smo kar zadovoljni -

vegeterianka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 282

14. nov 2006 18:11

jaz kupujem različno v različnih trgovinah Hofer: cottage, bambino mozarella, creme freiche, zeliščni sirov namaz ( roide trefle in cervinia) , Brie Mercator: njihovo znamko, plesnivi sir v kosu Dorblu in mogoče občasno kakšne namaze zelišče če imajo v akciji, mladi kajmak v lončku in feta sir v plavi škatli Spar: Goodlife sir, Miha Hardi: zelišni sir Naturella, dimjen sir Karavan mini..in sir v lističih za tople sendviče in seveda na neki kmetiji domači sir.... tako prava mlekarna sira je pri meni doma...vse to nabavljam vsake toliko časa da imam vsak dan pri roki ko želim jesti niti en sir ne sme manjkati vegeterianka Sporočilo je spremenil(a) vegeterianka dne 14. nov 2006 18:11:56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

14. nov 2006 19:14

Jaz v naših trgovinah (Leclerca v MB še ni, tako da za to trgovino ne vem, ali ga imajo redno na zalogi ali ne ) pogrešam grojer, nepogrešljiv za pravi sirov fondue. Občasno ga imajo samo v Intersparu, pa še srečo moraš imet, da naletiš nanj, ko si enkrat že v tej trgovini. Ostalo pa - zadovoljni smo lahko, a le dokler na primer v Parizu ne treščiš v kakšno specializirano trgovinico.... Mamamia mamamia

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

14. nov 2006 21:01

mamamia je napisal/a:
Leclerca v MB še ni
Off topic: naj bi bil odprt v MB v 2008.

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. nov 2006 9:47

"od sedaj naprej pa Brie ne bom več pekla ampak ga uporabljala z pečenim toastom ...lep pozdrav" Ah, daj no - če ti je všeč ga pač jej tako, kot ti paše. Če je meni všeč nek drug okus ali priprava od tiste "ta prave" pač ne bom jedla nekaj kar mi ni všeč samo zato, ker je nekdo rekel, da se tako pač ne dela. brez zamere in lp vanjatajnsek

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti