Ribe

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

tema odprta - 28. okt 2006 22:45 | ogledi: 9.104 | odgovori: 9

Dobil sem klene in platnice, ribe, ki imajo kar nekaj drobnih kosti, (srti). Kako jih pripravm?

as1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. okt 2006 1:25

Pečene v ponvi. Če so velike, jih prereži po dolžini, posoli, pa malo rožmarina ne škodi, povaljaj v ostri moki in speci na mešanici navadnega in oljčnega olja. Če so ribe manjše, jih lahko pečeš cele. Moja mama jih posoli z mešanico navadne in zeliščne soli. Za moj okus so take najboljše. rimljanka

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

29. okt 2006 9:46

As, ker živim ob dolenjski lepotici (reka Krka) so tele ribe velikokrat na jedilniku. Vedno jih narežem po širini, torej na kotlete, posolim, povaljam v moki, lahko je navadna ali koruzna, in ocvrem na zelo vročem olju do zlatorumene barve. Seveda pa moraš ne glede na to kako jih pripraviš paziti na koščice. lp alexis

bisi  

član od: 21.10.2006

sporočila: 8

30. okt 2006 16:58

Haj. Malo sem v zamudi. Zelo okusne so tudi vložene, saj imajo veliko kosti, ki se v kisu nato izgubijo. lp bisi

juhica101  

član od: 28.10.2003

sporočila: 814

30. okt 2006 17:53

as1, zareži jih na cm razdalje(najbolje z britvico) - vendar ne pregloboko. Osoli in peci v olju (ali pa povaljene v koruzni moki na malo namaščenem peki papirju v pečici). Jaz jih navadno natlačim s peteršiljem in sesekljanim česnom. LP juhica

gladiola  

član od: 11.4.2006

sporočila: 100

2. nov 2006 22:11

Mene pa zanima kako ocvrem zamrznjene osliče. Ali jih odtalim ali kar zamrzjene ocvren v vročem olju? Osliči postanejo v obeh primerih "vodeni". gladiola

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

2. nov 2006 22:19

Gladiola, nikakor jih ne smeš odtajati. Saj verjetno govoriš o že paniranih???????? Na zelo vročem olju jih še zmrznjene ocvri. alexis Sporočilo je spremenil(a) alexis dne 02. nov 2006 22:20:20

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8700

2. nov 2006 22:28

To verjetno misliš na cele osliče (brez glave)? Osliče dam zjutraj iz skrinje, pustim jih na kuhinjski krpi, kar na pultu. Čez par ur se že dobro odmrznejo, potem z nožem očistim lusko (kar pod tekočo vodo), s krpo jih dobro posušim; malo povegetam in posolim. Večje kose prerežem na pol, manjše pustim cele, povaljam jih v koruzni moki ter ocvrem na vroči maščobi. Pečene postavim na papirnato servieto, da se vpije odvečna maščoba. Prej pripravim omakico iz česna, peteršilja ter olivnega olja, vsak si da na ribo, kolikor mu paše, pa še pokapa z limonico . Pozdravček!

as1  

član od: 5.4.2006

sporočila: 142

7. nov 2006 19:32

Malo pozno ampak... Ribe sem narezal na tanke kose in jih, v veliko olja spekel, povaljane v moki. Bile so super. Tudi drobnih kosti ni bilo veliko. Hvala za pomoč as1

vikica  

član od: 25.4.2009

sporočila: 560

3. jun 2010 17:04

Danes sem kupovala postrvi kar iz tekoče vode kjer jih gojijo , pri tem jih lahko postrežejo tudi gostom za malico. Kuharica je bila dobre volje in mi je razkrila recept za pripravo. Postrvi po njihovem receptu, prereže po notranji strani, tik ob hrbtenici po dolgem, na obeh straneh, od glave do repa. Tako dobi riba obliko fileja s tem, da ostane hrbtenica na svojem mestu, kosti pa so vse prerezane. Ob škrgah ribo prereže še počez, do hrbtenice. Ribe nato osuši, začini in pomoka. Tako pripravljene, ocvre v majhni količini olja (do polovice fileja). Polivko naredi kot je običaj (na olivnem olju rahlo prepraži drobno narezan česen in peteršilj). Recept sem takoj sprobala in je odličen. Postrvi smo pojedli s kostmi vred (razen hrbtenice).

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti