Steklokeramična plošča

neznan uporabnik

tema odprta - 30. dec 2001 13:23 | ogledi: 7.261 | odgovori: 25

Imam problem pri čiščenju steklokeramične plošče. Madeže izredno težko odstranim. Na prvi pogled je sicer čista, pod lučjo pa so vidni drobni madeži (kot nekakšne luske). Imate kakšen namig? Katero čistilo naj uporabim? In kakšno krpo? Čistim v glavnem s papirnatimi brisačami in specialnim čistilom, pa nisem zadovoljna.

Hvala za morebitne nasvete.

LP!

Beti

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

3. jan 2002 9:39

...obstoja strgalo na temelju britvic za britje. Z njim se ocisti vse kar kapne ali se polije iz loncev, seveda, ko je plosca se vroca. Potem pa z s tistim specijalnim cistilom in gobo najprej na grobo potem pa na fino. Na koncu pa evtl. se z mikrofazno krpo. Papirnate brisace Lep pozdrav vsem Henri

neznan uporabnik

3. jan 2002 12:41

V navodilih pa ravno priporočajo papirnate brisače. S strgalom sem poskusila. Saj gre, a videz še vedno ni popoln. Lp! Beti

neznan uporabnik

3. jan 2002 13:01

V začetku sem poskusila z različnimi čistili, vendar videz ni bil v redu. Izvedela sem, da mnoga čistila puščajo glazuro na plošči, zato je ploščo kasneje še težje očistiti. Zato sem si nabavila posebno čistilo za steklokeramično ploščo, samo malo pokapljaš in s papirnatimi brisačami gre vse stran. Za zelo trdovratne madeže pa uporabljam strgalo (je bilo že poleg plošče, ko sem ploščo kupila). Vsi madeži gredo lažje stran, ko je plošča hladna, vseeno pa če se ti kaj posuje po plošči, medtem ko kuhaš, je priporočljivo, da na hitro pobrišeš. Predvsem sladkor je baje kar škodljiv. lp meta Martina Logar

neznan uporabnik

7. jan 2002 9:13

Beti, tudi meni ostajajo lise, ki so vidne le pod posebnim kotom. Poskusila sem že vsa možna čistila, pa se ne dajo odstraniti. Vzrok je v tem, da kuhamo kar vsi člani družine in nekateri so manj previdni in ne pobrišejo takoj razlite snovi. Domnevam, da škoduje predvsem sladkor oziroma sladke raztopine. Če kdo ve za rešitev, naj jo prosim sporoči. Lep pozdrav! Alenka

neznan uporabnik

7. jan 2002 12:13

Ker nameravam v kratkem kupiti sk ploščo, me ta tema posebej zanima. Torej me zanima npr to: pravijo, da ploščo očistiš, ko je hladna. Kaj storiti, če ti npr prekipi oz. izpod pokrovke dvigne voda od npr. špagetov (vemo, da ko pokrovko pokriješ, da hitreje zavre, potem pa te preseneti). Torej ali v tem primeru pobrišeš na hitro ko je vroča (torej v času kuhanja), na koncu pa finalno očistiš. Prav tako jaz npr jeseni dosti prekuhavam (blanširam) gobe (vedno se penijo in mi stoprocentno uide pena oz. voda čez?? Prav tako špinača ali kaj podobnega. Me kar malo skrbi. Torej ali če gre kaj preko, očistiš takoj??? kaj pa, ko v ponev z vročim oljem položiš npr. zrezek ali pa kaj drugega in olje šprica okoli (tudi to se dogaja, priznajte), ali to umazanijo takoj pobrišemo (s čim) ali počakamo, da se zadeva skuha, na koncu pa to zasmojeno stvar podrgnemo s strgalom??? Kaj je to specialno čistilo za plošče, koliko stanejo in katera so res dobra?? Hvala. Hej, še to...kupujem pečico od gorenja, pa v katalogu sploh ne zasledim, da bi katera imela Acqua clean sistem??? A je to mogoče. Prodajalci (nevešči svojega dela) pa mi tudi niso znali pomagati?? Še to, ker gorenjeve pečice za naš trg obstajajo le v beli, rjavi in rostfrei in aluminij barvi, me zanima, ali je boljše, če kupim aluminij ali rostfrei. Sigurno je rostfrei boljši, toda kar se tiče čiščenaj in izgleda je najbrž pa to boljše?? Ah, ti aparati. larisa

neznan uporabnik

8. jan 2002 9:00

draga larisa in ostali kulinariki! jaz z čiščenjem steklokeramične plošče nimam večjih težav. kar prekipi med kuho na hitro pobrišem takoj z vlažno cunjo, prav tako olje ki včasih tudi dobro cvrči okrog. po kuhanju pa na ohlajeno ploščo kanem kapljo ali dve cif-a in obrišem. enkrat do dvakrat na teden potem pobrišem še z specialnim čistilom, tako da se naredi tisti koristen film na plošči. moram pa prav posebej pogledat doma če je pod kakšnim posebnim kotom videti tudi kakšne lise. ampak do sedaj jih še nisem opazila. plošča je videti kar zgledna. pa še za lariso: nič se na ustraši. tudi jaz prej nisem bila vajena kuhe na keramični plošči, zdaj mi je pa bolj všeč kot plinski štedilnik. res včasih malo čez uide ampak če sproti čistiš ni hudega. glede pečice pa: jaz imam tudi gorenjevo. nevem kateri model je ampak ima tudi aqua clean sistem. v pekač daš malo vode, prižgeš na 50stopinj za cca pol ure in dobro obrišeš. moja pečica je tista, ki ima pogrezljive osvetljene gumbe za kuhalno ploščo. meni se dobro obnese, če sem prav natančna je res super. krasno peče samo malo se moraš navadit da vse uporabljaš. sploh super je peči piškote. torej brez strahu, ti aparati so za uporabo, ne za gledat. janka

neznan uporabnik

8. jan 2002 19:12

Jaz imam isto pečico kot Janka. Na dno postavim nizek pekač z malo vode, vklopim na 50 stopinj in pečica se čisti. Doma imamo prav vse stroje Gorenjeve (pečica, sk plošča, pomivalni, hladilnik, skrinja, pralni) in smo zelo zadovoljni. LP! Beti

neznan uporabnik

10. jan 2002 10:52

Hvala vam za vse informacije. Torej ne vem če se spomnite, pred enim mesecem sem zelo oklevala, ali naj kupim SK ploščo ali plin. Torej, odločitev je padla: kupila bom SK ploščo od gorenja (v sklopu s pečico, torej štedilnik-vgradni, ki ima tudi komande za ploščo na čelni plošči pečice (ni mi všeč, da bi bili gumbi zgoraj). Torej zdaj sem ostala pri problemu s pečico (Gorenje). Ker mi finančno stanje ne dopušča, da bi si kupila pečico z vsemi možnimi opcijami, sem se že skoraj odločila, da kupim navadno gorenjevo pečico, ki pač ni ventilacijska, ima pa uro, acqua clean sistem... zakaj? Povedali so mi (večina), da ventilacijska pečica pomeni "boljše" samo pri peki v več plasteh (povem vam, da to počnem lahko le enkrat letno), ponavadi pečem karkoli le v enem pekaču, najsi bo to pecivo ali kosilo. In ker je ventilacijska od navadne dražja za okoli 30 jurjev(nima pa ure), menim, da se ne bom odločila zanjo. Saj smo tudi do sedaj vsi poznali le neventilacijske pečice, pa smo ravno tako vse lepo spekli, le piškotov nismo pekli v več plasteh. Torej, ali sem prav razmišljala? saj vem, tisti ki imate ventilacijsko pa s teleskopskimi vodili itd boste prisegali na vse to, toda navadna gorenjeva pečica stane 60.000, takoj naslednja (ventilacijska brez ure) je 71.000, naslednja ventilacijska z uro pa že 125.000. da ne govorimo onajnovejših, ki jih bodo začeli proizvajat menda šele februarja in imajo ventilacijsko, s teleskopskimi vodili, cela steklena vrata, pa steklo nič ne peče....te stanejo nekaj čez 134.000. Torej menim, da nima smisla, da se zaradi vseh mogočih opcij (ki jih ponavadi bolj malo rabimo) zapufam do kraja??? Mnenja na dan. Hvala. Pozdrav vsem. larisa

neznan uporabnik

4. mar 2002 13:30

Ponovno jaz - prebiram te vaše stare odgovore. Prosim, povejte mi, kako se imenuje tisto posebno čistilo za SK ploščo? Uporaba? Najbrž na čisto in suho ploščo kanete malo čistila in zbrišete do suhega, kajne?? Nekje zgoraj piše, da appirnate brisače niso ok, da je bolje tista mikro...kako že krpa?? V navodilih posebej poudarjajo papirnate brisače in moja prva izkušnja je tudi pokazala, da je to vredu. Nisem pap oskusila z mikro krpo - ali je treba z mokro ali s suho?? Še to: ali CIF (saj mislim tapravega - tistega v rumeni flaški - tekočega, ki diši po limoni) kar pokapljate in zbrišete na suho, ali nato prejCIF spravite dol še z vodo (mokro krpo) in nato spolirate?? larisa

danica  

član od: 9.1.2002

sporočila: 13

4. mar 2002 15:12

Pozdravljena Larisa! Tisto posebno čistilo za sp se imenuje DELU in de dobi v vseh trgovinah DM. Koliko stane sem pozabila, ampak mislim, da je okrog 400,00 SIT. Dana danica spelic

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti