Kostanj

V časopisu je bilo napisano, da v naše (slovenske) trgovine prihaja kitajski kostanj, ki je pečen in olupljen. Ali ga je kdo že zasledil na naših policah?
Saj v kaki bolje založeni trgovini s kitajsko robo (čez mejo) se dobi kostanj v prahu. Loni Makaroni
Menda, če je bilo prav razumljeno, je ta pečen kostanj pripravljen za uživanje in ne potrebuje nobene nadaljnje obdelave, lahko pa se ga pogreje. Ugibam in sklepam, da bi to lahko uvrstili me zdrave "prigrizke", npr. bolj kot čips in podobno.
ojla sem skuhala kostanj in sem ga ohladila.ne vem zakaj sem mislila, da se bo lažje lupil ohlajen. no lupi se težje in tudi stiska (s stiskalnico) se težje. da ne omenjam kolkokrat se mi je že nož rahlo zarezal v palec, ko sem odrezala zgornjo ploskev, da ga lahko stisnem. zanima me, če bo kej narobe, če ga spet segrejem v vodi, da bo vroč? logika mi govori, da ne, pa vseeno vprašam. lp goga sam da se kuha..
Mi smo stiskali z napravico za česen še toplega. Kostanj daš na desko, z levo roko ga primeš, z desno držiš nož, ki ga zapičiš v kostanj in lepo odrežeš. Pri nas ni blo problema. Za stiskat mora bit pa še topel in mislim, da ne bi smelo bit nič narobe, če ga malo pogreješ. LP, Sy
Kalipso, jasno, da lahko kuhan, cel, neolupjen kostanj segreješ. Olupljenega pa malo težje, po moje bi šlo bolje v mikrovalovni. rimljanka
hvala obema itak sem vedla da ni panike ga segret, samo vseeno raje vprašam. ga bom kar v mikrovalovki, tako po porcijah, ker ga je cel lonec. lp goga sam da se kuha..

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrimljanka
malo za hecNikita2
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti