Prhljaj

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. feb 2008 12:53

evagirl, dermatologa rabiš, da ti pove, če je suho lasišče ali pa kaj drugega. Če je suho lasišče: A tiste enostavne štose z vtiranjem olja v lasišče in kokosovo kremo po laseh in vse skupaj zavito v brisačo in tako čez noč, naslednji dan pa pranje las - a to si že probala? Plus, jaz kadarkoli tule kdo vpraša, kaj se naredi z odvečnimi rumenjaki/beljaki, lepo svetujem, da se zadeva zameša z olivnim oljem in se to premaže po laseh, ker so zelo hvaležni za tako masko...a tega nobena ne prebere? Vendelina jr.

ati zlati  

član od: 24.11.2006

sporočila: 597

1. feb 2008 14:26

Dober nasvet vam je Vandelina podala. Niti ni potrebno pripravljati posebne maske, enostavno jajce ubijete na lase in "šamponirajte" 5-10 minut. Nato se lasje izperejo z mlačno vodo in noben balzam ne bo več potreben. Meni se prhljaj ne pojavlja več odkar imam kratke lase in se ne češem več. Res pa je, da imam stalno manj razlogov za tovrstne probleme. ati zlati

teddy  

član od: 26.11.2007

sporočila: 130

2. feb 2008 15:29

evagirl, poskusi s šamponom subrina recept proti prhljaju za suho lasišče z izvlečkom olive. teddy Sporočilo je spremenil(a) teddy dne 02. feb 2008 15:34:27

neznan uporabnik

2. feb 2008 20:46

prhljaj -- šampon ta oni pa še kaj,surovo jajco na glavo , pa nič bolje.svetujem enkrat tedensko striženje na golo,meni pomaga.to prakticiram že več kot deset let in lahko bi rekel: prhljaj kaj pa je to?pa lep pozdrav. VINKO

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

3. feb 2008 9:18

vinko,

glede na napisano se lahko podpišem pod tvoj post. Mojemu možu tudi ne pomaga noben šampon, niti obloga iz jajc, olja ali česa podobnega. Ima tako močem prhljaj, da se mu naredijo cele zaplate, kot nekakšne kraste. Pomaga mu edino obisk pri dermatologu, potem pa se maže z neko kremo Elocom. Tisto pa je tudi seveda nič drugega kot ena velika kemija, po mojem prav nič zdravo in telesu prijazno.

Bi pa vas vprašala, če je že kdo prakticiral s kako akupunkturo ali piercingom za odpravljanje tovrtnih težav. Poznam enega fanta, ki si je na tak način uspešno odpravil bradavice, pa se sprašujem, če je kaka možnost tudi za prhljaj?

Anja

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. feb 2008 9:53

Anja, moj sin je imel tudi podobne težave (luskavica) odkar uporabljamo ognjičevo mazilo ni več težav.

Naj poskusi masirati lasišče s tole kremo, priporočam med vikendom.

lp

 

P.s. Mi tudi uporabljamo recept šampon.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 03. feb 2008 09:53:40

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

3. feb 2008 10:13

Ma sej lahko rečem da pomaga kao krema v lase čez noč in naslednji dan pranje. Kaj mi pomaga ko mi potem katerikoli šampon spet izsuši in je vse zaman tis večer prej potem :D evagirl

anamarija1  

član od: 19.8.2005

sporočila: 5381

3. feb 2008 10:46

Evagirl, si poskusila Oranozol?

Upam, da se tako imenuje, kajti ga ne uporabljamo več.

Anamarija

Sporočilo je spremenil(a) anamarija1 dne 03. feb 2008 10:47:03

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

3. feb 2008 10:55

Nekje na netu sem zasledila podobno vprašanje in so priporočali šampon od Vishyja proti prhljaju. Hčerin fant ga je imel zelo veliko in se je zdravil pri dermatologu, ker mu ni pomagal noben HS ali Oranizol. Enkrat je bil dalj časa pri nas, ker je bil iz drugega kraja in mu dermatolog ni bil dostopen, si je kupil ta šampon. Nekaj časa ga je uporabljal, zdaj pa samo še preventivno enkrat mesečno. d takrat ne rabi več zdravnika. Ne rečem, da je to recept za vse s prhljajom, ampak poizkusit ni greh, a ne?

Lijana

Majcika  

član od: 21.1.2008

sporočila: 14

3. feb 2008 11:10

Prhljaj... Mojemu fantu ni pomagal noben šampon (niti tisti iz lekarne). Imel je zelo trdovraten prhljaj, v celih kosih. Kombinacija šampona Recept Subrina proti prhljaju za občutljivo lasišče in losjona Recept Subrina proti prhljaju pa je težavo odpravila. Sprva je uporabljal samo šampon, kar pa ni obrodilo željenih rezultatov (prhljaj je omilil, vendar ga ni čisto odpravil). Losjon je naredil piko na i. Sedaj ni več sledu o prhljaju, seveda le ob predpostavki redne uporabe zgoraj omenjenih kozmetičnih produktov. Lp, Maja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti