Zgode in nezgode v kuhinji

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

tema odprta - 17. okt 2006 21:51 | ogledi: 17.399 | odgovori: 145

Pravi biser sem, no! To kar se mi je zgodilo danes - moram odpreti novo temo, ker me ful zanima, ali sem samo jaz po tej župi priplavala.

Ker smo bolj okrogli smo se odločili danes pojesti le ČISTO KROMPIRJEVO JUHO s korenčkom. Ampak, ker mi je odpadel izlet po trgovinah, sem se kar znašla pred multipraktikom in metala vanj sestavine za KROMPIRJEVE ZREZKE. V posodi so se kuhali 4 krompirji ; iz dveh je nastala KROMPIRJEVA SALATA iz dveh pa PIRE. Šele, ko sem servirala vso to KROMPIRJEVO GROZOTO sem ugotovila, zakaj me omizje tako čuuudnoooo gleda.........

No, kaj pravite??? Pa to se lahko samo meni zgodi!! Še zdaj se smejijo, pa je že kar nočna ura. Bolje, da grem spat!

titta

riba-ribica  

član od: 25.2.2005

sporočila: 1436

17. okt 2006 22:15

Smeh je pol zdravja riba-ribica

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

17. okt 2006 22:43

Jaz sem pa mislila, da bodo od krompirja bolj zdravi.. ha ha ha titta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

18. okt 2006 10:45

Ne se sekirat, jaz sem si pred nekaj leti nameravala lase sušti z likalnikom. Bi me morala videt, kako bebasto sem piljila v ogledalo, ko sem videla, kaj držim v roki...Fen pa visi v kopalnici, na ročaju za brisačo ob umivalniku...No, ni sicer zgoda ali nezgoda iz kuhinje, je pa iz prostora pod isto streho... .Mamamia mamamia

jass  

član od: 9.4.2006

sporočila: 521

18. okt 2006 11:12

Meni pa se po krompirju fuuuuuul drema. jass

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. okt 2006 11:16

Jaz sem pa sedela na WC na školjki in ko sem hotela zagrabiti WC papir, ga ni bilo na standardnem mestu. Prav dobro sem vedela, da sem ga prinesla iz trgovine. Nikjer ga nisem našla... Dokler nisem šla po nekaj v hladilnik in je bil tam. V hladilnik sem enkrat pospravila tudi krožnike iz pomivalnega stroja. Pa kuhala sem kavo v kavnem aparatu brez vode, pekla piškote v mrzli pečici... Tisto, da pozabim kako sestavino na pultu, je pa zame že kar nekaj običajnega... Loni Makaroni

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

18. okt 2006 13:16

Jaz pa sem v kad za kisanje zelja vsipala polno vode in nisem vedela zakaj. Ko sem jo izlila, sem se spomnila, da kad nisem pomila. Še dobro, da je bila voda mrzla. Ampak zakaj sem jo vlila noter, pa ne vem. Včeraj pa sem vzela ribež za zelje in kotela ribati kostanje, ki sem si jih prinesla z balkona. Na žalost sem po zelje morala še v klet, kostanje pa dala kuhat. Kyara

biba  

član od: 26.10.2004

sporočila: 542

18. okt 2006 17:26

Jaz sem pa zadnjič dala sojo kuhat. Pa kuham eno uro, pol se pa spomnim da mam za likat in grem en štuk nižje in likam eno uro, takrat pride tast domov in zavpije: a si ti na neki pozabla? Jaz pa še rečem na kaj pa? No in grem pogledat, v kuhinji posoda zažgana, soja tud, smrdelo je še tri dni... ..ja pa sem res mal pozabla, še dobro da je rešil zadevo, če ne bi bil požar. biba

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

18. okt 2006 17:44

Pred leti sem si lase barvala s kano in sicer s tisto v prahu, ki se je zmešala z vodo. Se mi je zdelo, da bolje prime na lase, če jo še malo v MWP pogrejem, potem pa jo dam na pult. Na kano pozabim,mož pride domov, mu postrežem z juho, potem si gre pa sam mazat palačinke. Eno si namaže, poje in začne spraševati, kakšen namaz za palačinke sem naredila, da ima tako čuden okus. LP

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

18. okt 2006 18:52

V enem prispevku oziroma receptu sem prebrala, da je avtorica recepta pozabila na stepen beljak (sneg), ko je bil biskvit že 5 minut v pečici. No, moja zgodnja kulinarika zajema pomoč mami v kuhinji in, ker mi je bilo grozno fajn dodajat stvari k onim za miksanje v skledo, sem pač v tisti skoncentriranosti zamenjala pecilni in vanili prašek. Dodala pecilni.. Mama je to opazila šele, ko je zadeva veselo kipela v pečici ona je pa pospravljala in mimogrede opazila tisto malo vrečico z napisom pecilni. Kaj je bilo??? PRIPISALA si je to s ta velikimi črkami v kuharsko knjigo. Tako! Pa naj še kdo reče, da se na napakah ne moreš nič naučit...... titta

val  

član od: 7.3.2006

sporočila: 665

18. okt 2006 21:34

Verjetno gavse kdaj kaj pobiksamo! Enkrat sem pekla jabolčni zavitek ,pa seveda poleg jabolk sodi še cimet! Naredim štrudl pa ko je bil pečen se mi ni zdel da kaj preveč diši po njem ,pa vseeno,verjetno sem ga dala malo premalo. kmalu ugotovim kaj sem dala not,mleto papriko,k sreči ni bila huda,tako da se tudi na štrudlu ni ravno veliko poznalo,samo rdeč je bil malo bolj! Spet drugič grem peči pehtranovo potico ,in ko imam že testo razvaljano ugotovim da nimam pehtrana! Hitro ,hitro v trgovino(k sreči je zelo blizu) ,vzemem pehtran ,in šibam na blagajo ,plačam in hitro domov Kar po poti sem odpirala kozarček ,in brž nasujem "pehtrana "po n ostalemu nadevu ,zavijem in v pekač! Že ko se je peklo je nekak čudno dišalo ,pa vseeno,ko sem jo prerezala sem videla kaj je not! Namesto pehtrana je bil not rožmarin.Nekaj smo se trudli,pa vendar so jo nazadnje pujsi pojedli! val

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti